REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 czerwca 2022, 07:43 komentarzy 9

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Absurd w parku Przy Bażantarni. Najpopularniejsza alejka, prowadząca z parku w kierunku szkoły, ma nawierzchnię, w której ciągle powstają dziury, a dzieci przewracają się, raniąc sobie kolana. Dzielnica zastanawia się nad przebudową.

  Po latach wychodzą niedociągnięcia w projektowaniu najpopularniejszego parku na południu Ursynowa. Jak informują nas mieszkańcy, problem stwarza główna alejka na osi przejścia dla pieszych przez Przy Bażantarni, czyli ta prowadząca w kierunku szkoły.

  - Ta alejka w jednym miejscu gromadzi wodę. Już nie raz widziałem, jak dzieci jadące na hulajnogach ryją w niej, przewracają się, ranią sobie kolana. Problem mają matki z wózkiem, bo trudno przejechać - mówi nasz czytelnik.

  Problem występuje zaraz za odcinkiem z płyt, gdzie zaczyna się park. Szybko powstają tu dziury, nawierzchnia mineralna się tu nie utrzymuje.

  Absurd: kamienna alejka donikąd

  Przechodnie w parku narzekają, że w alejce z podłożem mineralnym kurzy się, więc każdy, kto przechodzi przez park do szkoły i pracy ma brudne buty.

  Ale już absurdem projektu parku jest to, że popularna alejka ma nawierzchnię mineralną, czyli a'la żwirową. A już na przykład rzadko uczęszczana alejka obok, prowadząca donikąd, bo kończąca się ogrodzeniem, jest... kamienna.

  - Nie rozumiem, dlaczego tak to wymyślono. Przecież można było przewidzieć, którędy wszyscy będą chodzić - mówi nasz czytelnik.

  Niedawno urząd dzielnicy uzupełnił dziury w nawierzchni alejki. - Będziemy ją obserwować i w razie potrzeby ponownie uzupełniać. Nie był zgłaszany i rozważany pomysł zamiany nawierzchni - mówi Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego ratusza.

  Taką zamianę - na uczęszczanej alejce położyć kostkę zabraną z nieuczęszczanej - proponowali mieszkańcy. - Byliśmy nawet w stanie sami to zrobić w czynie społecznym - mówi nasz czytelnik.

  Burmistrz: Zmiana jest możliwa

  Burmistrz Robert Kempa pytany przez nas o możliwość takiej inwestycji, nie wyklucza jej. W 2023 roku mogą zostać pieniądze z planowanej rozbudowy wschodniej części parku. Wówczas takie uporządkowanie alejki będzie możliwe.

  - Urząd podejmuje wiele działań, które mają przeciwdziałać postępującym zmianom klimatycznym. Jednym z nich jest odbetonowywanie części utwardzonych oraz zastępowanie ich zielenią lub nawierzchniami  przepuszczalnymi. Dlatego rozważamy także wymianę zabetonowanych alejek w parku na alejki szutrowe - dodaje Kamila Terpiał.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~love tesco kabaty 9 3 miesiące temuocena: 83% 

   Skoro urząd tak przeciwdziała zmianom klimatycznym i obetonowuje alejki w zacienionym drzewami parku, to jaki sens miało zabetonowanie Stryjeńskich i Wąwozowej tonami asfaltu na tzw. ścieżki rowerowe? Zlikwidowano mnóstwo trawnika i gdzie tu sens i logika?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby
  • ~Inżynier 8 2 miesiące temu

   Ok następnym razem uszczkniemy jeden z pasów KEN Dzięki za podpowiedzi

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~pan dupa 7 3 miesiące temuocena: 89% 

   fajna alejka co wam przeszkadza lep sobie zabetonujecie a te hulajnogi to bym polamal

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby
  • ~Erwin 6 3 miesiące temuocena: 100% 

   Redaktorom portali wszelakich bardzo gorąco polecam z zapoznaniem się ze znaczeniem słowa "absurd". Zdecydowanie nie oznacza ono złego ani nieprzemyślanego rozwiązania w infrastrukturze drogowej, pieszej, lub rowerowej. Można by na przykład napisać: fuszerka.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 5 3 miesiące temuocena: 77% 

   Akurat słowo absurd świetnie oddaje działania obecnej ursynowskiej władzy. W swych wypowiedziach jawią się jako tacy proekologiczni, natomiast ich działania są tego zaprzeczeniem. O jakim odbetonowywaniu kempa opowiada? Akurat Ursynów zamienia się w betonową pustynię- wystarczy porównać jak wyglądał jeszcze kilka lat temu, ze stanem obecnym. To, że wsadzą kilka drzewek, zrobią sobie przy tym selfie nic nie zmienia.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby
  • ~Kaowiec 4 3 miesiące temuocena: 50% 

   Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu… Mmmm… Tak, nie… Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 3 3 miesiące temuocena: 89% 

   Skoro burmistrz jest taki "pro, eko" i w ogóle, to zastanawiający jest fakt, że tak chce z lenarczykiem zniszczyć naturalne środowisko na Psich Górkach. Odbetonowują? Ten koleś rozmija się z prawdą

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby
  • ~Boom 2 3 miesiące temuocena: 93% 

   A już myślałem, że się w końcu skapnęli, że zapomnieli o toalecie. Ale nie, znowu problem nawierzchni. To jest obłęd, bo w jednych parkach likwidują utwardzenia, a w innych chcą utwardzenia.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby
  • ~123 1 3 miesiące temuocena: 50% 

   W tym przypadku to utwardzanie jest zasadne, niestety.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4462 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022