REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2018, 11:04 komentarzy 32

  (SK)

  REKLAMA

  Mieszkańcy bloków przy Benedykta Polaka, stowarzyszenie Otwarty Ursynów oraz Miasto Jest Nasze - Ursynów łączą siły w obronie terenów zielonych wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej. Społecznicy chcą, aby zamiast bazarku, a w przyszłości także bloków, powstał tam park.

  Dwie wierzby japońskie i sosna koreańska pojawiły się w pasie drogowym alei KEN przy blokach na Polaka. Posadzili je mieszkańcy i lokalni działacze.

  - To jeden z elementów naszego działania, chcemy pokazać determinację mieszkańców i naszych stowarzyszeń. Sprzeciwiamy się chaotycznemu zabudowywaniu naszej dzielnicy i chcemy, aby jak najwięcej takich terenów uchronić przed zabudową - mówił Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.

  Ale chodzi też o bazarek przeniesiony z "Dołka" na pobliski teren byłej pętli autobusowej. Kupcy mają się starać o przejęcie pasa drogowego wzdłuż al. KEN pod parkingi i miejsce na sprzedaż z samochodów. Docelowo sama pętla ma zostać zabudowana pawilonami.

  - Żaden dokument do dzisiaj do nas nie wpłynął - informuje Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich. Wcześniej kupcy twierdzili, że już starają się o ten kawałek terenu.

  Mieszkańcy Polaka skupieni w Komitecie Obrony Terenów Zielonych przy Benedykta Polaka, Otwarty Ursynów i Miasto Jest Nasze - Ursynów dmuchają na zimne.

  - Tu powinny być drzewa, nie bazarek. W styczniu 2017 roku zarząd dzielnicy wydał decyzję o nasadzeniach zastępczych dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w zamian za wycięte drzewa na budowie POW. Drzewa mają być zasadzone właśnie tutaj. Niedawno wykonawca zwrócił się o odwleczenie tego nasadzenia. Wyślemy pismo z apelem, by nie zarząd nie zmieniał swojej decyzji - zapowiada Skubiszewski.

  - Z dużą wątpliwością podchodzimy do sposobu przenosin bazaru. Po latach bierności, bazarek został przeniesiony i powiększa się, powodując uciążliwości dla mieszkańców. Chcemy widzieć Ursynów zielony, z dużą ilością drzew. Widzimy również kupców, oni też są potrzebni, ale ich handel musi się odbywać na pewnych zasadach - mówi Konrad Drzewiecki z Miasto Jest Nasze - Ursynów.

  Parku chcą nie tylko działacze, ale też zwykli mieszkańcy. Kilkoro z nich uczestniczyło w akcji sadzenia pierwszych drzewek.

  - Straciłam miejsce na spacery z psem po rozpoczęciu budowy POW. Pozostał tylko ten skwerek - mówi jedna z mieszkanek. - Niech małe dzieci stawiają swoje pierwsze kroki na trawie, nie na betonie. Zieleń to życie! - dodają inni.

  - To jedyna enklawa zielona, nie wyobrażam sobie tutaj bazaru. Nie powinniśmy zabudowywać ostatnich terenów zielonych - przekonuje Danuta Turkiewicz z Komitetu Obrony Terenów Zielonych.

  A Krzysztof Nawrocki - społecznik, który sam posadził już w różnych punktach Ursynowa kilkadziesiąt drzew, przekonuje, że mamy wręcz taką powinność.

  - Ten obowiązek nakłada na nas artykuł 86. Konstytucji, który nakazuje dbać o przyrodę. Oczywiście nie wolno wchodzić na cudzy teren. Ale tu mamy inną sytuację, bo właścicielem jest skarb państwa, czyli my wszyscy - mówi Nawrocki i przytacza dane statystyczne dotyczące Ursynowa. 

  - Wbrew przechwałkom burmistrza, który chwali się, że posadził 500 drzew, w tym 350 z Budżetu Partycypacyjnego, więcej ich się wycina - ponad 10-krotnie więcej. Obwodnica, bloki, chybione inwestycje jak szeroka Rosnowskiego czy Belgradzka. To są setki wycinanych drzew, o których nikt nie mówi - dodaje społecznik.

  VIDEO: Mieszkańcy sadzili drzewa wzdłuż alei KEN

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 40
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 11
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  32Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~margo 32 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Bazar już jest, w niedzielę zostają tony śmieci, dziwne to wszystko w centrum Ursynowa, a brak zupełnie cywilizacji. Jak Sanepid zezwala na taką sprzedaż żywności, pierogi rozłożone prawie na ziemi, zaledwie kilka lodówek na całym bazarze. Smacznego!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alicja Tusza 31 11 miesięcy temu

   niezła maskarada - czego to politycy nie zrobią, aby upudrować sobie twarz... na przykłąd będa sadzić nielegalnie na cudzym terenie drzewa... a co? kto zabroni?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sebos 30 11 miesięcy temuocena: 100% 

   ŚMIESZNE!!! POZWOLILI POWYCINAĆ DZIESIĄTKI PIĘKNYCH DRZEW, A TU JAKIEŚ OCHLAPŁE WSADZAJĄ I ZDJĘCIA SOBIE ROBIĄ- WSTYD-GŁUPOTA LUDZKA!!! LEPIEJ BY NIE DEPTALI RAZEM Z TYMI PSAMI TEGO, CO JEST-SKORO TAK CHRONIĄ!!! Ż E N A D A I G Ł U P O T A!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~acron 29 11 miesięcy temu

   WZDŁUŻ KEN-U PUSTY DEPTAK Z WYPĘDEM DLA PSÓW I PIJAKÓW- GDZIE TA ZIELEŃ OBIECANA? CHWASTÓW PEŁNO I PSICH ŁAJN- KOSIĆ TEGO ZIELSKA NIE CHCĄ-LIŚCI NIE GRABIĄ, A ROSNĄCE CHASZCZE- NOCLEG BEZDOMNYCH PIJAKÓW, CO SIĘ TAM WIECZNIE ZAŁATWIAJĄ I ŚMIECĄ- STRACH PRZEJŚĆ

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 28 11 miesięcy temuocena: 42% 

   Te drzewka to ze śmietnika wytachane . Powodzenia społeczniacy .

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antoni 27 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Zabawne! Nazywanie tego klepiska zieloną enklawą nie przyszłoby mi do głowy. Jeszcze mocniej wzrusza brak godnego miejsca na psie kupy. Myślę, że nowoczesne pawilony zasłaniające okropne blokowisko tylko poprawią estetykę tego miejsca.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 26 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Nie nowoczesne pawilony, a handel z dostawczakow. I wyobraź sobie ~Antoni, że my tutaj w mieście sprzątamy kupy po swoim psie. Zaskoczony straganiarz?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 25 11 miesięcy temuocena: 45% 

   Tylko takie buraki jak ~anton sprowadzają nam się na Ursynów i nawet im do głowy nie przyjdzie (co widać po tym wpisie), że można (i trzeba!!!) sprzątajać po swoich psach. Smutne.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antoni 24 11 miesięcy temuocena: 56% 

   No proszę, wystarczy drobna prowokacja i Mieszkanka KEN natychmiast daje popis swojej "kultury" warszawskiej, wyzywając adwersarza od straganiarzy i buraków, przybyłych (oczywiście) z prowincji. Nie sugerowałem że nie sprzątacie po swoich psach, więc z rozumieniem prostego tekstu też nie najlepiej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 23 11 miesięcy temuocena: 46% 

   Zastanawiające jest co autor miał na myśli pisząc o terenie zielonym, jako godnym miejscu na psie kupy, a potem zapierając się, że nie miał na myśli niesprzątanych psich kup. Pokrętna logika... I dodatkowo ktoś ma tu duży kompleks prowincji, bo pisałam tylko o buraku .... (a nie buraku ze wsi). I kto czyta bez zrozumienia prosty tekst? Mało klientów, że o 10.40 jest czas na pisanie?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec Kulczyńskiego 22 11 miesięcy temuocena: 52% 

   Weekend i piękna pogoda na posadzenie drzewka przy ul. Polaka :) Pozdrawiam sąsiadów. Ja na szczęście nie widzę bazaru z okna, ale ławki i trawniki okupują żule, którzy wcześniej bytowali na pętli.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 21 11 miesięcy temuocena: 65% 

   Dziwne. Przecież bazarek miał być panaceum na meneli na Ursynowie. Po przejęciu pętli mieli przecież w cudowny sposób zniknąć....

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malwina x 20 11 miesięcy temuocena: 41% 

   Ten bazar to żenua.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin_40 19 11 miesięcy temuocena: 26% 

   Extra. W końcu MJN na Ursynowie. Do tej pory was nie widziałem. Otwarty Ursynów to najlepszy partner.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zpolaka 18 11 miesięcy temuocena: 63% 

   A ja już jadę kupic drzewko i posadzę.pieprzone brudasy jak świnka grypa prą do przodu.gospodarz z taką głową to na kompost się nadaje a nie do rządzenia dzielnicą.dobra jadę już.pozdrawiam wszystkich zakochanych w syfie jaki reprezentuje nam bazarek

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 17 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Czy kupcy nie powinni usuwać tych żółtych palików z trawnika przy rondzie? Mój stary i niedowidzący pies (zresztą psy nie odróżniają kolorów :)) omal nie uszkodził sobie na nich łapy. Z tego, co pamiętam, to bazarek miał sprzątać po sobie.... Jak zwykle deklaracje bez pokrycia i zero konsekwencji za ich nie przestrzeganie!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 16 11 miesięcy temuocena: 50% 

   A tak na marginesie zauważyłam, że w ciągu tygodnia większość oceniających na forum, jest przeciwko bazarkowi w tej lokalizacji, a w okolicach weekendu nagle rośnie poparcie dla bazarku. Czyżby prawdziwi Ursynowianie z Baniochy, spod Grójca i Góry Kalwarii?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 15 11 miesięcy temuocena: 67% 

   No właśnie wszystko się potwierdziło. Po sobocie 10 negatywnych ocen pod wpisem o usuwaniu żółtych plików......

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 14 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Jest i Małgosia z Centrum Paździerza :) Wreszcie jesteś Małgosiu ! Brakował tu Ciebie i Twoich rozsądnych, wyważonych komentarzy :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klara 13 11 miesięcy temuocena: 25% 

   Pan Nawrocki jednak politycznie działa z panem szkodnikiem Skubiszewskim. A ja naiwna wierzyłam że on tak apolitycznie z potrzeby serca. A tutaj już demagogia o tym że burmistrz drzewa pod obwodnicę wycina a to inwestycja rządowa

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 12 11 miesięcy temuocena: 73% 

   A gdzie jest Małgosia z centrum Paździerza ? Ona ma zawsze coś do powiedzenia...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 11 11 miesięcy temuocena: 53% 

   Bazarek wzdłuż KEN - fajny pomysł :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 10 11 miesięcy temuocena: 66% 

   Fajna akcja, tylko za mało nagłośniona. Większość mieszkańców Ursynowa nie wie, że bazarek ma się rozplenić na cały teren zielony wzdłuż KEN. Nawet, jak tu nie mieszkają, to na pewno nie chcieli by mieć bazaru Europa przy głównej Alei Ursynowa. Na warszawskiej Pradze jest akcja zwiększania ilości zieleni i parków, rozplanowana na kilka lat, a u nas burmistrz bez skrupułów zgadza się na zaanektowanie zadbanego terenu z trawnikami, chodnikiem, drzewami i krzewami na parkingi, pasiaste budy i handel z rozwalających się samochodów. Zero poczucia estetyki!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kachna 9 11 miesięcy temuocena: 62% 

   Bardzo fajna i pozytywna akcja. Powinno być ich więcej, a na pewno powinno być więcej sadzonych drzew, bo smog nas wszystkich udusi; niech jeszcze nie zamontują nam tych filtrów, to jesteśmy zupełnie ugotowani...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pozytywna 8 11 miesięcy temuocena: 42% 

   Śmieszni i baardzo złośliwi nie warto na Was głosować. Większość Ursynowian chce bazarku a Wy swoje , to już jest nudne , a Ci z Polaka po co przychodzą na bazarek i robią tam zakupy? Niezrozumiałe , przecież podobno tam są szczury

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 7 11 miesięcy temuocena: 68% 

   ~Pozytywna - weź bazarek do siebie na podwórko. Będziesz miała bliżej na zakupy. Uszczęśliwisz większość Ursynowian i mieszkańców Polaka. Sąsiedzi będą na pewno zachwyceni i dozgonnie Ci wdzięczni. O takim widoku z okien każdy marzy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pr 6 10 miesięcy temu

   Jakiego Polaka? Benedykta zwanego Polakiem. (łac. Benedictus Polonus, ur. ok. 1200, zm. po roku 1251) – franciszkanin, pierwszy polski podróżnik, autor sprawozdania De Itinere Fratrum Minorum ad Tartaros, będącego relacją z pierwszej wyprawy Europejczyków do stolicy imperium mongolskiego, która trwała od 16 kwietnia 1245 roku do 18 listopada 1247 roku.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dobrzepoinformowany;) 5 11 miesięcy temuocena: 38% 

   I tak przyjadą i ( was i je ) wykopią...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zyzio 4 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Nie strasz, nie strasz, bo i tak nic z tego Ci nie wyjdzie. Czego i Wam z całego serca życzę tzn bazarkowego smrodku i bałaganu pod oknami AMEN

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Slawek 3 11 miesięcy temuocena: 73% 

   Park wzdłuż alei KEN wyglądałby świetnie. To w końcu reprezentacyjna ulica Ursynowa. No i w kontekście walki ze smogiem i spalinami z tunelu nowy park również pasuje idealnie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zyzio 2 11 miesięcy temuocena: 60% 

   Dzięki Sławek Ty to rozumiesz, lecz burmistrz nasz tego nie chce zrozumieć. Smog zapewne kojarzy mu się ze smokiem wawelskim.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kempa 1 11 miesięcy temu

   Z winy Guziała park tam niepowstanie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2279 sekundy
  REKLAMA