REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 czerwca 2019, 07:26 komentarzy 17

  (AŁ)

  Przy Wasilkowskiego na Imielinie, po remoncie nawierzchni w jednej z wewnętrznych uliczek pojawił się kilkudziesięciometrowy pasek, który mieszkańcy wykorzystują jako parking. Dziwią się też dlaczego jest tak wąski. Spółdzielnia "Imielin" wyjaśnia, że to... chodnik, a mieszkańcy łamią prawo stawiając na nim samochody. Straż miejska zapowiedziała, że skontroluje to miejsce.

  Na ul. Wasilkowskiego pomiędzy blokami nr 7 i 9 powstała nowa nawierzchnia. Została wyłożona betonową kostką w dwóch barwach - szarej i czarnej. Ciemny pasek nawierzchni został przez mieszkańców uznany za miejsca parkingowe, na którym stawiają swoje samochody. Jest on jednak na tyle wąski, że nie mieści się na nim w całości żadne auto. 

  Brawo panie "Inspektorze". Może najpierw trzeba było zapoznać się jakie wymiary ma przeciętny samochód osobowy. W te miejsca, które powstały, myślę że nasz Fiat 126p nawet się nie zmieści. Jak to wygląda. Zabrakło kostki? Chyba ktoś źle to wymierzył

  - napisała do nas pani Monika. 

  Również inni mieszkańcy Wasilkowskiego nie mogą zrozumieć, jaki zamysł miała spółdzielnia "Imielin".

  - Wygląda to absurdalnie. Nie wiem o co chodzi, kto wpadł na taki pomysł. Może ta ciemna kostka jest droższa i robiąc węższy pasek pod samochody spółdzielnia zaoszczędziła parę złotych? - zastanawia się pani Jadwiga.

  - Zupełnie nieprzemyślane, to widać od razu, a może to nie są miejsca do parkowania i wtedy nie ma problemu. Ale z drugiej strony do czego ten ciemny pasek?  - pyta pan Karol.

  Okazuje się, że to co mieszkańcy biorą za miejsca parkingowe i stawiają tam swoje samochody ma zupełnie inne przeznaczenie. 

  - Tam nie ma wyznaczonych miejsc postojowych, to jest chodnik wyłożony ciemną kostką ze względów dekoracyjnych. To jest ciąg pieszo-jezdny, a jeśli ktoś w tym miejscu, na chodniku, parkuje, to łamie prawo. Od jego egzekwowania jest straż miejska i policja. Mieszkańcy powinni interweniować jeśli im to przeszkadza - dowiadujemy się w spółdzielni "Imielin". 

  Okazuje się, że mieszkańcy ul. Wasilkowskiego są bardzo aktywni i często dzwonią do straży miejskiej z informacją o źle zaparkowanych samochodach.

  - Dostajemy wiele zgłoszeń, często z dokumentacją zdjęciową. Odnotowaliśmy w tym roku na tej ulicy 29 zdarzeń, w których interweniowali strażnicy. Monitorujemy okolicę, sprawdzimy opisane miejsce i jesteśmy wdzięczni za duże zaangażowanie mieszkańców w tej sprawie - mówi Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

  Sprawa jest więc jasna - kierowcy nie powinni parkować po ciemniejszej stronie ciągu pieszo-jezdnego, bo narażają się na mandat. Przypomnijmy, zgodnie z taryfikatorem straży miejskiej wynosi on od 100 do 500 złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~uhvgbtdc 17 8 miesięcy temu

   mnie dziwi fakt, ze od 40 lat tam samochody stawiamy, wiec teraz trudno sie dziwic ze po remoncie dalej to robimy, a ze ktos wpadl na pomysl zrobienia tam chodnika jak na runmagedon to juz trzeba sie zapytac o zdrowie psychiczne tego kto projektowal i zatwierdzil. PS. czemu nie ma szlabanow na wasilkowskiego!!!!!!!!!1

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marian 16 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Przecież po tym niby chodniku nie da się chodzić. Dzieciaki na hulajnogach trzęsie jak na kocich łbach. Lepiej postawić znak P i niech samochody tam parkują. Tak to jest jak na stanowiskach siedzą emeryci bez wyobraźni.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 15 11 miesięcy temuocena: 100% 

   takie,mamy społeczeństwa wychowanie, jaaakie , za młodu nauczanie!!!!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 14 11 miesięcy temuocena: 100% 

   ten innowacyjny chodnik/parking/ licho wie co , to coś nowego. A jest jeszcze inna sprawa do rozstrzygnięcia na tej uliczce. Przy wchodzeniu, czy wychodzeniu z wejścia /wyjścia do metra Imielin samochody wjeżdżające/wyjezdżające rozjezdżają pieszych dorosłych, dzieci, psy , które nie spodziwaja sie samochodu, tak jak i niektórzy kierowcy nie spodziewają się pieszych. Nie ma żadnego ostrzegawczego znaku drogowego, czy jakiegokolwiek zabezpieczenia przed kolizją. Tym też warto się zająć. To bardzo ważna sprawa dla wielu uczestników ruchu drogowego , (szczególnie po powiększeniu parkingu przy ratuszu, nie tylko dla mieszkańców tego rejonu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drepcedes 13 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Proponuję zmienić kwalifikację prawną stron drogi- lewa (równiejsza, bez przerw utrudniających chodzenie czy jazdę wózkiem) na chodnik, a prawa (zawierająca grubszą kostkę i przerwy żwirowe) na drogę wewnętrzną.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bodzio 12 11 miesięcy temuocena: 80% 

   Za tą kostkę to bym obciazył inspektora że coś takiego odebrał. Prace trwały 3 miesiące. Gdzie są miejsca parkingowe - a miało być więcej miejsc parkingowych dla mieszkańców ul. Wasilkowskiego? Gdzie mają parkować mieszkańcy tej ulicy? Co na to Pan administrator?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drepcedes 11 11 miesięcy temuocena: 33% 

   Przy takiej szerokości ulicy nie ma prawa być miejsc parkingowych, bo ograniczałyby widoczność- primo. Wykupili miejsca parkingowe podczas kupna mieszkania, zapytam?- secundo. A inspektor budowlany odpowiada za odbiór obiektu w stanie zgodnym z zatwierdzonymi wcześniej planami- tertio.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazimierz 10 11 miesięcy temuocena: 50% 

   "To jest ciąg pieszo-jezdny ...". Z czego to wynika poza fantazją piszącego? Gdyby ten ciemny fragment był chodnikiem (jednoznacznie oznaczonym), to przecież nikt by spółdzielni o szerokość PARKINGU nie pytał. Jeżeli nie ma jednoznacznego oznaczenia, to o jakim karaniu spółdzielnia wspomina?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~esbek 9 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Jeżeli przy wjeździe stoi znak D-40 Strefa zamieszkania, to wolno parkować tylko w miejscach oznaczonych znakiem D-18 Parking. Jeżeli posiada Pan prawo jazdy to radzę ponownie zapoznać się z przepisami ruchu drogowego.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~filipo 8 11 miesięcy temuocena: 73% 

   czyj szwagier ma hurtownie kostki brukowej, że ktoś z tego gófna układa chodnik? po tym syfie ani chodzić, ani jezdzić rowerem, ani wózkiem z dzieckiem - tu niestety faktycznie tylko opony samochodowe dadza rade.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zygmunt 7 11 miesięcy temuocena: 46% 

   Chwila....chwila a co ma do tego straż mejska? Przecież to nie droga publiczna? Po drugie pretensje proszę kierować do spółdzielni bo to oni ferment wprowadzili budowlany dla zysku nie dbając o mieszkańców!! Nie dajmy się otumanić i przestańmy być wilkiem do drugiego człowieka!!! Większe zło wyżądzają ludzie karmiąc ptaki pasjami chleba i odchody na chodnikach,samochodach! Człowiek to wnosi do domu z butami!!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~G 6 11 miesięcy temuocena: 80% 

   To samo jest przy Gandhi 27 od strony osiedla- kostka która kompletnie nie nadaje sie na chodnik i tylko niszczy buty

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kselx 5 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Kto to wymyślił? Przecież tego typu kostka nie nadaje się na chodnik

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 4 11 miesięcy temuocena: 79% 

   jak nie ma łańcuchów, szlabanów, wysokich krawęzników, czy "łapaczy", nakazów czy zakazów to niestety nie wiemy jak się zachować,Wychodzi z nas chamstwo i lekceważenie innych.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xz b 3 11 miesięcy temu

   zgodnie z taryfikatorem straży miejskiej wynosi on od 100 do 500 złotych- autor jak ty to liczysz, za chodnik jest 100 i nie ma widełek

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jimii 2 11 miesięcy temuocena: 77% 

   Chodnik dla kogo? Mamy z wózkiem nie pojadą, dziecko rowerkiem, hulajnogą, czy rolkach także nie, a przypomnę że do 10 lat ma jechać po chodniku. To może niech stawiają tam auta i będzie można chodzić po ulicy. A ktoś kto wydał na to nasze pieniądze - out.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Historia motoryzacji 1 11 miesięcy temuocena: 62% 

   Stare prochna tam stoją mi by było szkoda kasy na taki złom.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3304 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020