REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Od maja wielkie zmiany na parkingu przy urzędzie dzielnicy. Znów będzie można parkować przez całą dobę, także w soboty i niedziele. A po majówce przybędzie miejsc - przy budowanym domu kultury.

  Ponad dwa lata temu na Ursynowie rozpętała się burza o miejsca na parkingu na tyłach ursynowskiego ratusza. Mieszkańcy, którzy chcieli coś załatwić w urzędzie narzekali, że miejsca zajmują auta pozostawione przez kierowców, traktujących parking miejski jako Park&Ride. Zostawiali oni auto i dalej jechali metrem do pracy. Niektórzy parkowali nawet przez całą dobę. Z tej możliwości korzystali zwłaszcza mieszkańcy pobliskich osiedli, gdzie brakuje miejsc postojowych.

  1 kwietnia 2016 roku urząd wprowadził nowy regulamin parkowania, praktycznie uniemożliwiając parkowanie poza godzinami 7:35 - 22:00. Dużym mankamentem, na który zwracali uwagę mieszkańcy, było całkowite zamknięcie parkingu w soboty i niedziele, poza godzinami pracy Urzędu Stanu Cywlnego.

  Przez ostatnie lata mieszkańcy zdążyli się przyzwyczaić do nowych reguł, choć ciągle narzekają na wiecznie zatłoczony parking w dni powszednie.

  - Z żalem patrzę też na puste miejsca w weekendy. Skoro parking jest publiczny, wybudowany za pieniądze podatników, to dlaczego nie można tam zaparkować w niedzielę? - pyta pan Krzysztof, mieszkaniec pobliskiego bloku przy Wasilkowskiego. - Mogliby otworzyć wjazd dla wszystkich, rozluźniłoby się pod okolicznymi blokami - dodaje kierowca.

  Zmiany już od 1 maja

  Sprawą zajęła się ursynowska radna miejska Ewa Janczar, która w interpelacji poprosiła burmistrza o zmiany w regulaminie parkowania pod urzędem. Już w grudniu Robert Kempa zapowiedział ich wprowadzenie. 

  Urząd właśnie ogłosił nowy regulamin parkowania, który obowiązuje od 1 maja. Zmiany są korzystne dla kierowców, którzy chcą parkować poza godzinami pracy ratusza, a więc tych, którzy nie mają własnego miejsca postojowego. 

  - Parking jest dostępny dla interesantów przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem dni, kiedy na płycie parkingu odbywały się będą wydarzenia, które wymagają jego zamknięcia - czytamy w nowym regulaminie.

  Na parkingu mogą parkować auta osobowe do 3,5 tony, teren jest niestrzeżony, a urząd nie będzie odpowiadał za włamania, kradzieże czy uszkodzenia aut.

  Już wkrótce parking na tyłach ratusza powiększy się o około 30 miejsc. Budowniczy Ursynowskiego Centrum Kultury kończą budowę parkingu znajdującego się obok budynku przyszłego domu kultury. 

  - Ten parking również zostanie udostępniony mieszkańcom. Powinien zostać otwarty po majówce, kiedy zakończy się budowa wjazdu - mówi Klaudiusz Ostrowski, wiceburmistrz dzielnicy.

  Wjazd na nową część parkingu prowadzić będzie przez obecny parking - od strony al. KEN. 

  Jak to z pomysłami parkingowymi bywało

  Inne rozwiązanie problemu dostępności miejsc postojowych przy urzędzie proponowali dwa lata temu ursynowscy radni: Katarzyna Polak z PiS i Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa. Oboje proponowali przekształcenie parking urzędowego w oficjalny obiekt typu Park &Ride, z odpłatnością za postój dłuższy, niż ustalony limit czasowy. 

  - Nie znam przyczyn, poza kwestią ekonomiczną dotyczącą kosztów instalacji i utrzymania zautomatyzowanego systemu parkingowego, dla których nie zdecydowano się na takie rozwiązanie. Nocą parking powinien być nadal ogólnodostępny. Wszyscy widzimy, jak dogęszczana jest zabudowa ursynowskich osiedli. Często właśnie kosztem miejsc parkingowych. Dlatego uważam, że wybudowany za publiczne pieniądze parking urzędu powinien być dla mieszkańców dostępny i maksymalnie wykorzystany. Myślę, że rozwiązanie polegające na całkowitym zamknięciu parkingu jest „drogą na skróty” i działaniem nie do końca w interesie mieszkańców - mówiła wówczas Katarzyna Polak z PiS.

  Skubiszewski z kolei proponował wprowadzenie specjalnej strefy płatnego parkowania, co wymagałoby zmian w prawie uchwalonych przez Radę M. St. Warszawy.

  - Opłata byłaby pobierana za pomocą urządzenia, podobnie jak w galeriach handlowych, a opłata uiszczana z dołu, opłaty powinny być pobierane np. od godziny 7:00 do godziny 18:00 dla osób niekorzystających z usług urzędu, parking powinien pozostać otwarty dla osób chcących pozostawić samochód po godzinach pracy urzędu a także w weekend - mówił Skubiszewski w rozmowie z Haloursynow.pl

  Urząd nie zgodził się jednak na wprowadzenie opłat - głównie ze względów organizacyjnych i finansowych.

  - Wprowadzenie opłat za parkowanie jest możliwe, ale wiązałoby się z koniecznością inwestowania w sprzęt lub zatrudnienia firmy, która chciałaby ponieść koszty inwestycji zajęłaby się obsługą. W efekcie nie bylibyśmy nawet w stanie pokryć kosztów funkcjonowania parkingu - tłumaczyła nam dwa lata temu Bernadeta Włoch-Nagórny z ursynowskiego ratusza.

  Urząd miał dla kierowców narzekających na brak możliwości zaparkowania przy urzędzie w nocy jedną odpowiedź: niedaleko są parkingi P&R Multikino i Stokłosy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~interesant co szukał miejsca o 11 20 ponad rok temuocena: 0% 

   A parking P&R Stokłosy zapełniony zaledwie w 50%. - Natomiast parking przy urzędzie dzielnicy powinien być dostępny w godzinach pracy urzędu tylko dla interesantów lub pierwsze 3 godz. bezpłatnie, dalsze płatny np. 5 zł za godz. (tak jest np. w niektórych szpitalach z tym, że tam bezpłatne jest pierwsze 15 minut). Inaczej parking stanie się P&R. W pozostałych godzinach i w soboty czy niedziele - ogólnodostępny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urzędnicy do metra! 19 ponad rok temuocena: 67% 

   Poprzednia prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz zachęcała, aby przesiąść się z samochodów do komunikacji miejskiej. Kiedy obecny prezydent miasta Rafał Trzaskowski zrobi krok dalej i zlikwiduje zakaz parkowania dla warszawiaków w podziemnym parkingu przy ursynowskim ratuszu?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 18 ponad rok temuocena: 100% 

   I znów wróciliśmy do punktu wyjścia: parking będzie zestawiamy samochodami ludzi przesiadajacych się do metra+ mieszkańcow okolicznych bloków. Po co było 2 lata temu zawracanie dupy?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ale o tym SZA 17 ponad rok temuocena: 67% 

   A co z parkingiem podziemnym przy ratuszu ? Jak jest wykorzystywany ? Dla "garażówek" ? czemu mają służyć wypustki wyjazdowe z nowobudowanego parkingu , na ścieżkę dla pieszych wychodzących z metra w kierunku Dereniowej ? To skandal. Brak informacji .Coś kombinują !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 16 ponad rok temuocena: 50% 

   Parking podziemny wykorzystywany jest przez wybranych pracowników Urzędu- naczelników, ich zaufanych "czopków" oraz radnych. Nie wiem skąd te twoje teorie spiskowe się biorą, ale może jeszcze da się to zaleczyć...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 15 ponad rok temuocena: 63% 

   Radnym nie przysługują miejsca w garażu podziemnym, jedynie przewodniczący takie posiada.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brak słów 14 ponad rok temu

   Do ~~Zniesmak : Z braku informacji ! Z braku informacji ! Z braku informacji, a jednocześnie, realizacji fatalnych pomysłów. Np. : koszmarny projekt Domu Kultury + 4-ty parking + "park" 70m kwadratowych ."Park" pod płotem kościoła, przy samym parkingu, pod zapleczem garkuchni w baraku na Dereniowej . "Park" ma 4 ławki pod topolami , tekturowego brunatnego niedźwiedzia i ogromną tablicę ZAKAZÓW. Poucza jak korzystać z tych 4 ławek, z których na jednej nie da się usiąść bo taką ma konstrukcję !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urs 13 ponad rok temuocena: 75% 

   Gdyby było normalnie, tzn. wystarczająca ilość miejsc parkingowych, to tematu parkingu przy ratuszu by nie było. A tak, każde rozwiązanie jest tak naprawdę złe. Osobiście już wolę obecne - przynajmniej jest szansa, że dla interesanta trafi się wolne miejsce. Po zmianie szanse wyraźnie spadną, bo większość parkingu będzie zajęta przez samochody okolicznych mieszkańców stojące na nim całą dobę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okolicznym mieszkaniec 12 ponad rok temuocena: 94% 

   Juz widzę masę porzuconych samochodow na tablicach LRY..., LLU..., LU..., które stoją cały tydzień nie ruszane. Teraz do urzędu to metrem lub pieszo bo wolnego miejsca na parkingu nie uwidzisz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bez komentarza 11 ponad rok temuocena: 85% 

   Okoliczni mieszkańcy się nie liczą. Parking poszerzono od strony budynków mieszkalnych , przedszkola, i placu zabaw , a nie od strony jezdni ul. Gandhiego. Nie konsultowano z mieszkańcami planu zagospodarowania terenu za ratuszem. Nie upubliczniono projektu. Ludzie i drzewa są traktowani gorzej niż nietoperze, dla których należy , zdaniem decydentów z ratusza , udostępniać wywietrzniki w budynkach. Platan przepiękne stare drzewo , będące pod ochroną, będzie rósł na parkingu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jory 10 ponad rok temuocena: 85% 

   Wg oryginalnego projektu zagospodarowania terenu od tej strony miał być teren zielony z górkami, a powstanie powiększony mega parking, niefajnie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 9 ponad rok temuocena: 89% 

   Niestety na Imielinie nie ma już właściwie żadnego większego terenu zielonego. Przeskalowana inwestycja Ronsona, nowe inwestycje SMB Imielin, teraz jeszcze "dwie wieże" od SIM Ursynów, w planach zabudowa prywatnej działki przy Parku polskich wynalazców i pewnie tej nieszczęsnej działki gdzie miała stać Galeria Fortepian. Chyba jedyna szansa na jakiś większy zwarty teren zielony to pozbycie się Figlowiska, które stanowi bardzo wątpliwa ozdobę terenu przy samym ratuszu... Pomarzyć można....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~memory 8 ponad rok temuocena: 75% 

   Ciągnie wilka do lasu. Burmistrz, zanim został burmistrzem był agentem Nieruchomości . Takiego wybraliście . I właściciela bazarku tez ciekawe jakie branże jeszcze mają doświadczonych przedstawicieli w ratuszu, chyba parkingowi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Na zapał inwestycyjny SMB Imielin burmistrz dużego wpływu nie miał. Inwestycja Ronsona też rozpoczęła się przed kadencją obecnego burmistrza. W tej chwili bardzo ważne jest, żeby powstał w tej okolicy w ogóle jakiś teren zielony, bo ład przestrzenny już dawno zniszczono np. trzeci najmniejszy blok Ronsona wciśnięty sąsiadom z SMB Imielin pod same okna.... Pozdrawiam

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spaślaczek 6 ponad rok temuocena: 90% 

   Usuneli w cztery litery taką wielką polanę by postawić bunkier i parking dla pierdyliona przyjezdnych. P+R na Polinezyjskiej i Imielinie to już standard ale teraz to dopiero będzie :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~modernizacja jadłodajni 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Goście z całodobowej jadłodajni uruchomionej niedawno przy ratuszu będą mogli biesiadować w wybranych autach , a nie na kamieniach pod najbliższym blokiem., jak do tej pory.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szym 4 ponad rok temuocena: 100% 

   parking powinien być kontrolowany przez bramkę. 2 godziny za darmo (ile może trwać załatwianie sprawy), inaczej płatne. teraz zrobi się darmowy park&ride i już widzę, jak ktoś będzie chciał podjechać załatwić coś w urzędzie i zaparkować.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~q 3 ponad rok temuocena: 100% 

   tez tak uwazam, ale gdzie by wtedy parkowali urzednicy Kempy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elak 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Pozwolenie na parkowanie przez cały czas może spowodować brak miejsc do parkowania dla interesantów i niestety nie zmienią tego stanu dodatkowe miejsca - przybędzie tylko chętnych do pozostawiania samochodów na całe doby na darmowym parkingu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~esimona 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Samochody spoza Ursynowa zapełniające parking przed Tesco przeniosą się na parking przed Urzędem Dzielnicy i znowu nie będzie miejsc dla petentów UD.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3138 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020