REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lipca 2020, 11:12 komentarzy 5
  Nawierzchnia parkingu przypomina ser szwajcarski

  Nawierzchnia parkingu przypomina ser szwajcarski (AŁ)

  Od 18 lat jest przedmiotem drwin, a ostatnio nawet bohaterem memów w internecie. Parking przy Rosoła na wysokości Lokajskiego 6-12 wreszcie doczeka się remontu. Znikną dziury i ogromne kałuże. Nie wiadomo tylko kiedy, bo miejscy drogowcy nie potwierdzają terminu ogłoszonego przez burmistrza.

  - Tak ma wyglądać parking w stolicy? Nie ma pieniędzy na remont, to może znalazłyby się na przyczepę żwiru, żeby te dziury zasypać - mówi pan Andrzej, mieszkaniec bloków na osiedlu przy Lokajskiego o parkingu, który od lat przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Wszędobylskie dziury, przez które można urwać zawieszenie, ogromne kałuże po każdym deszczu, a obok chodnik pamiętający czasy głębokiego PRL-u. Tak wygląda miejsce położone przy jednej z największych arterii Ursynowa.

  W 2002 roku o modernizację parkingu po raz pierwszy wystąpił radny Piotr Skubiszewski. Nie wiedział, że o niezbędny remont przyjdzie mu walczyć przez… 18 lat. 

  - Po kilku latach dzielnica w zastępstwie ZDM wyremontowała inne miejsca postojowe przy Rosoła - w okolicy Mandarynki. Przy Lokajskiego się to nie udało, bo parking był otoczony siatką. Zniknął dopiero w 2014 roku, ale remontu wciąż nie ma - mówił nam radny "Otwartego Ursynowa".

  Parking dla… łodzi podwodnych!

  W grudniu 2018 roku wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że modernizacja parkingu została wstępnie wpisana na listę planowanych inwestycji remontowych w 2019 r. Ale pół roku później okazało się, że remont wiąże się z koniecznością budowy odwodnienia i drogi dojazdowej, na co nie ma funduszy. Przebudowa była też czterokrotnie zgłaszana w ramach budżetu obywatelskiego, jednak nigdy nie uzyskała odpowiedniego poparcia. 

  Notorycznie zalewany parking publiczny stał się bohaterem memów internetowych. Internauci drwili z niego, tworząc kolaże z łodzią podwodną czy amfibią.

  powyżej: parking na Rosoła z łodzią podwodną - źródło: Projekt Ursynów

  Remont będzie, ale… nie wiadomo kiedy

  W czwartek burmistrz Ursynowa Robert Kempa oświadczył, że remont parkingu i chodnika przy Rosoła ruszy jeszcze w wakacje. Zarząd Dróg Miejskich w odpowiedzi na nasze pytania studzi jednak entuzjazm burmistrza. 

  - Na razie żadnych terminów nie możemy deklarować, zależą one od tego, kiedy będziemy mogli skierować w to miejsce ekipę Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg, który pracuje obecnie w kilkunastu innych lokalizacjach - mówi Mikołaj Pieńkos z ZDM.

  Miejscy drogowcy potwierdzają tylko, że remont zostanie przeprowadzony i ZDM postara się również zadbać o sąsiadujący z miejscami postojowymi chodnik.

  - Oczywiście remont będzie się wiązał z czasowym zamknięciem parkingu, inaczej nie sposób wymienić nawierzchnię - dodaje naczelnik w ZDM.

  ZOBACZ: Tak wygląda najbardziej dziurawy parking na Ursynowie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 56

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 25
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sympatico 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   Lepiej w tym miejsc zrobić trawnik lub łąkę. Za dużo na Ursynowie zwraca się uwagi na te fabryki smogu na czterech kółkach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 4 2 miesiące temuocena: 41% 

   A może stworzyć tu rezerwat dla kaczek? Takich co to mają własny długopis

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 2 miesiące temuocena: 44% 

   Ręce precz od tego wspaniałego, ekologicznego parkingu. Przecież od wygląda dokładnie tak jak sobie życzą rowerowi "ekolodzy"

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wuuua 2 2 miesiące temuocena: 92% 

   Na co komu parkingi? Przesiadzcie sie na rowery, stawiajmy zadaszone stojaki na rowery!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 2 miesiące temuocena: 45% 

   A nad wodą tylko rowery wodne. I tiry na rowery

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.316 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020