REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2018, 19:26 komentarzy 26
  Parking komercyjny wzdłuż KEN

  Parking komercyjny wzdłuż KEN (SK)

  REKLAMA

  Ogrodzone parkingi społeczne i komercyjne, które istnieją na Ursynowie od dziesięcioleci mogą być zlikwidowane. Zdaniem burmistrza ich rozgradzanie przynosi pozytywne efekty, bo wolne miejsca stają się publicznie dostępne i mieszkańcy nie kłócą się o parkowanie.

  Na spotkaniu burmistrza z mieszkańcami Natolina padła propozycja likwidacji parkingu komercyjnego wzdłuż alei KEN, na wysokości osiedla Raabego.

  - Tam jest mnóstwo wolnych miejsc, a pozostali mieszkańcy nie mają gdzie parkować - skarżył się mieszkaniec spółdzielni "Przy Metrze".

  Chodzi o ogrodzony teren w pasie drogowym alei, który podmiot gospodarczy dzierżawi od Zarządu Dróg Miejskich. Znajduje się tam kilkadziesiąt miejsc dla aut, za które miesięcznie chętni płacą ok. 150-180 złotych. 

  - Uważam, że miasto ma na tyle dużo pieniędzy, by zrezygnować z niewielkich środków za wydzierżawienie tych terenów. Widzę co się działo na innych tego typu parkingach w tygodniu. Po godz. 22:00 było na nich po kilkanaście wolnych miejsc. Jestem zwolennikiem rozgradzania takich parkingów, bo poprawiłoby to bilans miejsc parkingowych - mówił burmistrz Robert Kempa.

  I podawał przykład z Kabat i Wyżyn. Kilka lat temu ZDM zlikwidował nielegalnie zorganizowany parking społeczny na Rosoła pomiędzy Wąwozową i Jeżewskiego. Liczba ogólnodostępnych miejsc wzrosła o kilkadziesiąt, choć z pewnością wciąż jest ich za mało. Podobnie było z uwolnieniem terenu wzdłuż ul. Stryjeńskich. Drogowcy nie przedłużyli umowy na parking, i teraz może parkować tam każdy.

  - Jest duży sprzeciw tych mieszkańców, którzy płacą za te miejsca. Ale wie Pan jak to jest z ludźmi, każdy chciałby zaparkować najlepiej w swoim dużym pokoju. Dlatego uważam, że kto pierwszy, ten lepszy - mówił burmistrz. Zapowiedział jednak, że "nie będzie się bił o rozgradzanie tam, gdzie będzie bunt".

  Na Ursynowie nie brakuje legalnych i nielegalnych grodzonych terenów parkingowych - były one popularną metodą na zapewnienie sobie stałego i wygodnego miejsca. Z czasem jednak większość z nich zamieniła się w składowiska złomu lub stałe miejsca dla osób spoza Ursynowa. Sąsiedzi mogą tylko z zazdrością patrzeć na częściowo puste parkingi. No chyba, że rzeczywiście miasto postanowi je "uwolnić".

  Strach wejść do tego lasu! 

  Wtorkowe spotkanie burmistrza z mieszkańcami było zdominowane przez tematy drogowe i zieleni miejskiej. Jedna z mieszkaniek Kabat domagała się pilnej budowy łącznika między Stryjeńskich a Pileckiego, obok górki Kazurki.

  - Dlaczego tej drogi wciąż nie ma? Mam tu stary plan, ona jest tu wytyczona! Wszystkie samochody jadą koło nas. Hałasują 24 godziny na dobę! - mówiła kobieta.

  Burmistrz jest jednak niechętny tej inwestycji. - Większość mieszkańców osiedla Kazury jest przeciwna budowie tej drogi. Mnie nikt nie przekona do tego, że skrót dwu-trzyminutowy dla mieszkańców Kabat jest wart tej budowy. Uruchomienie łącznika między Belgradzką a Pileckiego na wysokości parku, który powstanie w najbliższych latach, to źle wydane pieniądze podatnika - przekonywał Robert Kempa. Bezkutecznie. Mieszkanka Kabat odeszła niezadowolona z odpowiedzi.

  Nie brakowało też uwag dotyczących zieleni. - Na polance Raabego zostało posadzonych ok. tysiąca tui, zostało z nich chyba ze 40. Wszystkie są wysuszone. Widziałem jak były sadzone - "pyk i dalej". Byle sztuka stała… Boli mnie to! - narzekał mieszkaniec Rabbego.

  Kempa odpowiadał, że każde nasadzenie ma trzyletnią gwarancję firmy, która je wykonywała na zlecenie dzielnicy.

  - Więc to tej firmie powinno zależeć, aby wykonała to raz a dobrze. Nawet jeśli ktoś wziął za to pieniądze, to będzie musiał posadzić krzewy jeszcze raz, w ramach nasadzeń zamiennych, za swoje środki. Pieniądze podatników na pewno na to nie pójdą - tłumaczył szef zarządu dzielnicy.

  Zaniedbana część Lasku Brzozowego martwi sąsiadów, dopytywali burmistrza czy jest szansa na zmiany. - Tam jest aż czarno, pełno chaszczy, brak oświetlenia. Kiedy doczekam się momentu, że nie będę się bała tam przejść? - pytała mieszkanka.

  Lasek Brzozowy to tak naprawdę dwie działki - jedna część, ta z placem zabaw, należy do dzielnicy. Druga - to formalnie las, będący pod opieką Lasów Miejskich Warszawy. 

  - Nowo powstały Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ma przejąć teren, odlesić go, postawić oświetlenie i utwardzić alejki. Mam nadzieję, że przejmą lasek w tym roku i będą projektowali park - mówił burmistrz.

  - Dlaczego mamy tak długo czekać? Czy nie można poprosić by wycięli chaszcze, to nie są wielkie pieniądze! - odpowiadała mieszkanka. 

  - Jak Pani wie, często jest tak, że jak za chwilę czymś się nie będzie Pani zajmowała, to się Pani zastanawia, czy wydatek jest konieczny, prawda? - mówił Kempa. - Zrobimy zbiórkę i chętnie będziemy sami wycinać! - deklarowała kobieta.

  Na ostatnim, wiosennym spotkaniu burmistrza z mieszkańcami nie brakowało też zapytań o rekrutację do żłobków i przedszkoli czy filtry spalin na POW, których "dzielnica nie może odpuścić". Były też pochwały za "sprawne funkcjonowanie urzędu".

  W urzędowym namiocie na chwilę pojawił się też kandydat PO na prezydenta Warszawy - Rafał Trzaskowski, a obok niego aż pięciu radnych dzielnicowych i miejskich, z których część dopiero w roku wyborczym przypomniała sobie o tym, że należy się spotykać z mieszkańcami. Sąsiedzi bardziej zainteresowani byli jednak codziennymi problemami Ursynowa, więc do burmistrza ustawiała się kolejka, a radni, których nikt nie rozpoznawał, przysłuchiwali się pytaniom i odpowiedziom.

  Kolejne spotkania z ursynowianami, burmistrz zapowiada na gorącą, przedwyborczą jesień.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 57

  • 40
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dorko 26 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Pan Burmistrz powinien rozwiązać parkowanie na Ursynowie całościowo. W większości osiedla miejsc parkingowych brakuje. Sytuacje pogarsza paradoksalnie metro do którego dojeżdżają autami mieszkańcy okolicznych miejscowości i w okolicach metra pozostawiają auta na cały dzień, podobnie jest w okolicach szpitala onkologicznego. A teraz dodatkowo jeszcze deweloperka chce zabierać kolejne miejsca parkingowe pod budowy, a miasto nie dostrzega problemów parkingowych przy wydawaniu zgód budowlanych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 25 8 miesięcy temuocena: 57% 

   Zidiocenie naszego społeczeństwa przyśpiesza , jeden drugiemu przegryzłby gardło . Ludzie , dlaczego się tak nienawidzicie !

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~precz z cwaniactwem 24 8 miesięcy temuocena: 76% 

   Szkoda, że autor artykułu nie zamieścił aktualnego zdjęcia. Na tym parkingu w al. KEN tuż obok Galerii Ursynów w najlepsze parkuje chyba z dziesięć koparek i dźwigów! Gdy przyjechałem do fotografa do Galerii z dzieckiem, aby zrobić zdjęcie do legitymacji szkolnej to nie miałem gdzie zaparkować. Natychmiast rozgrodzić to dziadostwo, reprezentacyjna aleja Ursynowa to nie baza sprzętu budowlanego!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 23 8 miesięcy temuocena: 88% 

   Parkingi ogólnodostępne mają to do siebie, że znikaja pod deweloperką. Uwonilić parkingi - będą nowe place - na Rebego 300 metrów od stacji. Burmistrz już pokazał w jakim poważaniu ma kierowców - w polityce jest biznes a nie dobre chęci. Jeszcze jacyś naiwni?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 22 8 miesięcy temuocena: 74% 

   Panie burmistrzu proszę zacząć od siebie, parking przy Urzędzie Dzielnicy po godzinach urzędowania jest zamknięty dla mieszkańców i stoi pusty, zapomniał pan pewnie o tym.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spec 21 8 miesięcy temuocena: 82% 

   przy ul. Płaskowickiej na wysokości ul. Braci Wagów - ogromny parking, który stoi przeważnie pusty. Kto go uwolni zdobędzie mój głos.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie-słoik 20 8 miesięcy temuocena: 67% 

   A co z zajmowaniem parkingów osiedlowych przez lokatorów nowych osiedli, którzy zaoszczędzili na zakupie miejsca w garażu podziemnym? Przykład parking dla mieszkańców osiedla Lokajskiego notorycznie zastawiany przez mieszkańców nowopowstałego bloku Belgradzka 3. Może należy zacząć od rozwiązywania takich problemów w pierwszej kolejności.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MonikaS 19 8 miesięcy temuocena: 65% 

   Brawo burmistrz! Nareszcie jakiś sensowny pomysł! Porobili sobie samowolnie parkingi dla samych siebie, a co poniektóre cwaniaki- wynajmują innym swoje miejsca parkingowe na takim parkingu innym za kasę. Podczas gdy inni nie mają, gdzie parkować! Proszę zobaczyć co się dzieje w enklawie Strzeleckiego, Teligi, Magellana- przy skrzyżowaniu Rosoła/Gandhi ogromne tereny zajęte pod te dziadostwa poogradzane starymi siatkami z zardzewiałymi bramami.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wietnam 18 8 miesięcy temuocena: 100% 

   jak to mowi stare przysłowie nie chwal dnia przed wyborami.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kok 17 8 miesięcy temuocena: 35% 

   Nielegalne parkingi oczywiście powinny zostać otwarte (serio są takie?). Co do legalnych, to nie rozumiem dlaczego miałyby zostać zlikwidowane. Płacisz więcej -- parkujesz na parkingu. Chcesz za darmo -- szukasz miejsca. Jeśli miasto zacznie dzierżawić plac za odpowiednio duże pieniądze, to te parkingi przestaną być puste albo zostaną zlikwidowane przez samych dzierżawców.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 16 8 miesięcy temuocena: 65% 

   Bardzo dobre posunięcie

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OverLord 15 8 miesięcy temuocena: 39% 

   To niech parkingi w nowym budownictwie też staną się ogólno dostępne. A nie że teraz wstawiają nowy budynek, jedno miejsce parkingowe na mieszkanie i słoje lamentują że nie ma gdzie drugiego postawić....

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec polaka 7 14 8 miesięcy temuocena: 79% 

   To samo ma ulicy Polaka zawsze są wolne miejsca jak próbowałem dostać się na ten parking tz. zarzad poinformował mnie że nie mogą wyrazić na to zgody, uzasadnił to w ten sposób że jako mowy nie będę zamykał bramy a co gorsza inni te będą chcieć

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~allllla 61 13 8 miesięcy temuocena: 18% 

   Nic nie rozumiem przecież my nie mamy tych miejsc za darmo Teraz kwartalnie płace za użytkowanie tego miejsca 108 zł to więcej niz 1 m mieszkania a.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 12 8 miesięcy temuocena: 85% 

   Tyle to ja płace miesięcznie za miejsce które wczesnniej wykupiłem za kilkadziesiat tysiecy i mam na nie akt notarialny.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bob 11 8 miesięcy temuocena: 96% 

   kwartalnie 108? też tak chcę. Gdzie można wystąpić o miejsce na tym parkingu?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głos rozsądku 10 8 miesięcy temuocena: 56% 

   Płacę 43,74 zł miesięcznie za miejsce w hali garażowej pod moim budynkiem. Kwartalnie wychodzi 131,22 zł, czyli ok. 25% więcej. To nie jedyna różnica, bo za to miejsce 14 lat temu dałem 30 tys. zł. Burmistrzu, za uwolnienie miejskich terenów zagrodzonych zardzewiałymi siatkami zyska Pan wdzięczność wielu mieszkańców, którzy są wściekli z powodu budowy tunelu, remontu Relaksowej, remontu skrzyżowania Stryjeńskich /Relaksowa, zamykaniem KEN-u dla biegaczy, planom umieszczenia bazarku wzdłuż KEN-u itd!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rob 9 8 miesięcy temuocena: 72% 

   w tej sprawie popieram burmistrza- nie można tolerować cwaniaków zawłaszczających miejską przestrzeń. Gratulacje za uporządkowanie dzikiego parkingu przy Rosoła, gdzie spółdzielnia SBM Kabaty uwłaszczona na gruntach dzielnicy zagarnęła jeszcze parking.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skoczkoski 8 8 miesięcy temuocena: 65% 

   Ciekawe rzeczy plecie ta miernota. Swoimi wcześniejszymi decyzjami likidowal miejsca parkingowe, a teraz jest za udostępnianiem parkingów mieszkańcom... Aaaa zapomnialem, wybory tuż tuż I trzeba się wykazać.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 7 8 miesięcy temuocena: 35% 

   Kiedyś ludzie się skrzyknęli, zrobili składkę i w czynie społecznym pobudowali parkingi. Później płacili podatki do kasy miasta za dzierżawę terenu. Teraz cwaniaki chcą parkować na miejscach przez kogoś wybudowanych. A marny burmiszczunio chce kupić sobie glosy mieszkańców...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 6 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Jakich wybudowanych? Cwaniaki ogrodziły i myślą że są właścicielem. Jak zapłacą 30 tyś za miejsce to może będa mieli prawo do parkowania. Spychaczem rozgrodzić wszystkie te pseudo parkingi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skoczkoski 5 8 miesięcy temuocena: 58% 

   Dolary przeciw orzechom, że będzie tak: zlikwidują społeczne parkingi i za jakiś czas, na miejscu tych ogólnodostępnych zaczną się pojawiac bloki... Bo z parkingu spolecznego Ratusz jakąś kasę ma, a z ogolnodostepnych juz nie. Ot, realia ursynowskie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 4 8 miesięcy temuocena: 79% 

   Te parkingi sa położone w pasie drogowym. Postawić legalnie to można co najwyżej kiosk ruchu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szatan 3 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Pobudowali w czynie społecznym??? Jaja chyba sobie robisz, pogrodzili nielegalnie już te istniejące i zaanektowali dla siebie. Rozwalić to wszystko w drobny mak!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 2 8 miesięcy temuocena: 64% 

   Nikt nic nie wybudował. W latach 80-tych parę osób powygradzało całe hektary żeby mieć dla siebie parkingi. Jedyny koszt to była siatka ogrodzeniowa. Też mi budowa! A teraz trzymają i w ten sposób utrwala się prowizorkę. Wygląda to jak u Ruskich.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spec 1 8 miesięcy temuocena: 76% 

   tak samo jak syfiasty bazar na dołku... kiedyś się rozkładali za friko i teraz myślą że to ich kawałek naszego Ursynowa i żądają nowego miejsca...śmiech i żenada

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2352 sekundy
  REKLAMA