Zamknij

Parkingowego koszmaru ciąg dalszy. Radny interweniuje

10:52, 03.03.2014 Agnieszka Pająk-Czech Aktualizacja: 15:03, 04.03.2014
Skomentuj Apacz Apacz

Wśród mieszkańców osiedla przy Lokajskiego zawrzało. Deweloper zabrał im miejsca parkingowe, a samochodów nie ma gdzie postawić. Radny Piotr Skubiszewski ma kilka pomysłów, aby pomóc mieszkańcom. Problem w tym, że na razie nikt nie wziął jego propozycji pod uwagę.

Ubiegły tydzień obfitował w niespodzianki. Deweloper, który wykupił teren na rogu Belgradzkiej i Rosoła, zagrodził większość ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Jakież było zaskoczenie, kiedy mieszkańcy wracający z zimowych ferii, nie mieli gdzie postawić samochodów.

- Teraz pozostaje nam tylko parkować wzdłuż Belgradzkiej. To jednak wiąże się z ogromnym ryzykiem, bo obowiązuje tu zakaz parkowania. Jak przyjedzie straż miejska czy policja, to będą wlepiać mandaty i ściągać samochody na policyjny parking – mówi pan Sławomir.

Radny Piotr Skubiszewski ma kilka pomysłów, żeby choć trochę zwiększyć liczbę miejsc parkingowych.

Od dawna prosi o zniesienie zakazu postoju i zatrzymywania się wzdłuż ulicy Belgradzkiej. Ponadto chce zwiększyć liczbę miejsc parkingowych na dalszej części parkingu, położonego wzdłuż ulicy Rosoła -obok bloków przy Lokajskiego 18 i 22.

W sprawie zniesienia znaku zatrzymywania się i postoju, radny już dwukrotnie składał interpelację. Pierwsza spotkała się z odmową ze strony ZDM. Zwrócono wówczas uwagę na bezpieczeństwo osób korzystających z przejścia dla pieszych na wysokości budynków Lokajskiego 30 i Belgradzkiej 4. Samochody parkujące wzdłuż Belgradzkiej ograniczyłyby widoczność i piesi nie byliby bezpieczni.

Radny jednak nie odpuścił i złożył ponowną interpelację w tej sprawie. Tym razem ZDM obiecał, że wspólnie z Inżynierem Ruchu, przyjrzą się sytuacji.

Zlecono analizę pomiarów ruchu na ulicy Belgradzkiej. Niestety jej wyniki w dalszym ciągu nie są znane.

- Dyskutowaliśmy w dzielnicy o tej sprawie. Pomysł uzyskał aprobatę nawet ze strony straży miejskiej. W dalszym ciągu czekamy na opinię Inżyniera Ruchu – mówi radny Piotr Skubiszewski.

Drugi pomysł na zwiększenie miejsc parkingowych to ułożenie wzdłuż parkingu przy blokach Lokajskiego 18 i 22 ażurowych płyt.

- Samochody i tak tu parkują, rozjeżdżając trawnik. W niektórych miejscach stanąć już się nie da, bo podłoże zostało mocno ubite i samochody zahaczają podwoziem o krawężnik. Gdyby takie płyty zostały ułożone, byłoby inaczej – tłumaczy Skubiszewski.

- Kilka lat temu udało się nam dokonać remontu na tym parkingu. Mimo, że teren należy do ZDM, to dzielnica wyłożyła na tę inwestycję pieniądze. Teraz można parking lekko zmodernizować niewielkim kosztem. Liczba miejsc parkingowych mogłaby się powiększyć – mówi radny Piotr Skubiszewski.

Sytuacja w której znaleźli się mieszkańcy osiedla przy Lokajskiego jest niewesoła. Teraz każde miejsce parkingowe jest na wagę złota. Gdyby udało się znieść znak zakazu parkowania i postoju przy Belgradzkiej oraz wyłożyć eko-płytami pobocze parkingu przy Lokajskiego, mieszkańcy mieliby gdzie postawić swoje samochody.

(Agnieszka Pająk-Czech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

maxmax

0 0

cytuje:,,Od dawna prosi o zniesienie zakazu postoju i zatrzymywania się wzdłuż ulicy Belgradzkiej. " - to jest bardzo zły pomysł,, bezpieczeństwo osób korzystających z przejścia dla pieszych na wysokości budynków Lokajskiego 30 i Belgradzkiej 4 JEST NAJWAŻNIEJSZE !!!! 15:02, 03.03.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Piotr Skubiszewski Piotr Skubiszewski

0 0

Kwestia przedstawiona przez Ciebie była omawiana na wspólnym posiedzeniu Komisji Architektury, Budownictwa, Strategii Rozwoju i Ekologii oraz Komisji Gospodarki, Inwestycji Komunalnych i Transportu w maju 2012 oraz w sierpniu 2013 r. Na sierpniowym posiedzeniu Naczelnik Wydziału ds. Organizacji Ruchu Zarządu Dróg Miejskich, poinformował że "pozyskanie miejsc do parkowania jest możliwe tylko w takim przypadku, kiedy spełnione będą wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. W omawianym rejonie istnieją przejścia dla pieszych oraz wyjazdy z osiedli, których użytkownicy muszą mieć zapewnioną widoczność". A więc dodatkowe miejsca raczej nie powstałby na całym odcinku drogi i nie zmniejszą one bezpieczeństwa dla pieszych. Proszę również zauważyć, że i tak samochody tam parkują, tyle, że nielegalnie. 22:01, 03.03.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lubie_pomidorylubie_pomidory

0 0

Może takie płyty ażurowe powinny zostać położone również wzdłuż ulicy belgradzkiej umożliwiając parkowanie pod kątem, co również znacząco zwiększy liczbę miejsc. Przecież miejsc parkingowych już przed inwestycją było zbyt mało, a deweloper zlikwidował kilkadziesiąt kolejnych.

Drugi problem, to brak dojazdu do ulicy Belgradzkiej co znacząco utrudnia możliwość podróżowania ulicą Rosoła w kierunku centrum (skret tylko w prawo). A na następnym skrzyżowaniu sygnalizator kierunkowy uniemożliwia zawrócenie. I stoi on tylko po to, aby skręcić w lewo na prywatne osiedle...należałoby chyba dodać opcję zawracania. 15:25, 05.03.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%