REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2021, 08:45 komentarzy 9

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZTM)

  Do lata przyszłego roku kierowcy będą mogli skorzystać z parkingu "Parkuj i Jedź" Jeziorki PKP. Obiekt zostanie wyposażony w najnowocześniejsze systemy bezobsługowego pobierania opłat, które będą odczytywać tablice rejestracyjne.

  Parking strategiczny P&R Jeziorki PKP wybuduje warszawska firma Delta - która go także projektowała - za 5,9 mln złotych. Kierowcy będą mogli z niego korzystać późną wiosną 2022 roku. Obiekt powstaje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w metropolii warszawskiej, czyli w oparciu o dofinansowanie ze środków unijnych.

  Parking ma być prawie bezobsługowy. Zarząd Transportu Miejskiego chce zainstalować na Jeziorkach nowoczesny system automatycznego poboru opłat oraz informacji parkingowej o liczbie wolnych miejsc, co usprawni wjazd i wyjazd. Ogłoszono przetarg na tego typu instalacje.

  Zeskanują tablice rejestracyjne

  System będzie bazował na odczytach tablic rejestracyjnych. Przy wjeździe, po odczytaniu tablicy rejestracyjnej szlaban się podniesie i kierowca wjedzie na parking. Przed wyjazdem, w kasie parkingowej kierowca poda numer rejestracyjny samochodu oraz przedstawi aktywny bilet ZTM lub Warszawską Kartę Miejską – włoży do urządzenia bilet kartonikowy albo przyłoży kartę do czytnika.

  Jeśli kierowca nie będzie uprawniony do bezpłątnego parkowania (uprawnia do tego bilet dobowy lub dłuższy, bilet senora, bilet dla dzieci z rodzin z trójką dzieci lub uprawnienia do bezpłatnych przejazdów) automatyczna kasa parkingowa naliczy i pobierze opłatę parkingową. Potem, przy wyjeździe system ponownie odczyta tablicę rejestracyjną i szlaban automatycznie się podniesie. 

  Na P&R Jeziorki PKP znajdzie się automatyczny system informacji, który pokaże liczbę wolnych miejsc. Zostaną zainstalowane również systemy zarządzania parkingiem informujące o awariach i alarmach, zdalnego zarządzania budynkiem, m.in. sterowaniem oświetleniem, czy systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji pożaru czy informacji o włamaniu.

  Minimum 138 miejsc postojowych

  Wszystkie systemy będą podłączone do Centrum Zarządzania Parkingami znajdującego się w Węźle Komunikacyjnym Młociny. W tej chwili z centrum zarządzanych jest 10 parkingów.

  Parking P+R Jeziorki PKP budowany jest przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki na linii radomskiej. Będzie to jednopoziomowy obiekt na nie mniej niż 138 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób z niepełnosprawnościami oraz nie mniej niż 40 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 9 27 dni temu

   Ten parking jest za mały i nie widać aby wykonawca brał się do roboty. pewnie będzie ze dwa lata obsuwy.

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 8 26 dni temu

   7-siedem lat

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmm 7 14 dni temu

   Nie musisz przyjeżdżać do Warszawy, zostań tam skąd jesteś

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 6 28 dni temuocena: 100% 

   Liczymy 5,9mln przy 138 miejscach daje 42 753 plz na miejsce. Zakładam że jedno miejsce zajmie nie więcej niż 30m2 (miejsce + droga dojazdowa do niego). Czyli wychodzi 1425 plz/m2 koszt 1m2 bruku z podbudową materiał i robocizna oscyluje w przedziale 150-250plz, zakładam że ok. 200plz/m2 Co u diabła stanowi koszt 1200plz/m2 projekt?, ta elektronika? Za 5,9mln można na pewno wybrukować włączając koszt projektu 20000 tys m2 co dałoby ok. 650 miejsc parkingowych. A może się mylę? Może to ktoś jakoś skomentować?

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 5 28 dni temuocena: 71% 

   KTO? tu dojedzie podziurawioną Karczunkowską, gdzie trzeba się omijać ( zważając na przechodniów i rowerzystów) co 25 metrów??????????? jakaś pop....komedia szurniętych decyzyjnych - wiadukt się rozpada właśnie od strony planowanego parkingu. O , może PIS pomoże.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 4 28 dni temuocena: 100% 

   buaha ha ha ha............kolejna wizja szamba

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szpikowanie elektroniką 3 28 dni temuocena: 82% 

   1) Parking "Parkuj i Jedź", parking strategiczny P&R, parking P+R... Oczy bolą od tych dyrdymałów, zdecydujcie się na jedno określenie, najlepiej w języku polskim. 2) Kiedy tego rodzaju parkingi będą dostępne w weekendy dla osób nie posiadających karty miejskiej?

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZielUrs 2 25 dni temu

   A propos 2). Właśnie! Cchę pojechać pociągiem w weekend - i co? Nie mam karty miejskiej (nie potrzebuję), a kupowanie biletu dobowego mi się nie opłaca. Wniosek: jeśli nie będę miał gdzie zostawić samochodu na Jeziorkach, to nim pojadę do celu. O to chodzi głąbom z ratusza wymyślającym, jak nam "polepszyć" życie? PS. Jak na razie, mogę zaparkować, więc jednak korzystam z kolei.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 28 dni temuocena: 73% 

   Wszystko super, ale ten obiekt jest za mały.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4034 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021