REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2020, 16:19 komentarzy 15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Łączone patrole policji, wojska oraz straży miejskiej sprawdzają ursynowskie parki, Las Kabacki oraz miejsca rekreacji i zabawy. Zgodnie z decyzjami rządu i władz miasta wszystkie te obiekty są zamknięte dla spacerowiczów. - Ursynów jest bardzo zdyscyplinowany - chwali policja.

  Nawet 5 tys. złotych mandatu może dostać każdy, kto złamie zakaz przemieszczania się i przebywania w parkach, na terenach zielonych, na placach zabaw, siłowniach czy pumptracku. Dozwolone jest jedynie przejście przez takie tereny, jeśli jest to dla nas droga do domu czy pracy.

  Od wczoraj tereny zielone są patrolowane przez wspólne patrole policji i straży miejskiej. W naszej dzielnicy widać również policjantów w towarzystwie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

  - Przechadzają się po parkach, skwerach i - jeśli zachodzi potrzeba - zwracają uwagę ludziom, że nie powinni być w tym miejscu - relacjonuje nasz reporter.

  Na razie problemów z łamaniem dyscypliny nie ma. Jak mówi rzecznik prasowy mokotowskiej komendy Ursynów jest bardzo zdyscyplinowany. Interwencje polegają głównie na informowaniu oraz przypominaniu o zakazie zgromadzeń i przebywaniu w parkach.

  - Póki co prowadzimy politykę informacyjno-edukacyjną, a mandaty mogą się pojawić w przypadku, gdy ktoś bardzo lekceważąco podchodzi do obostrzeń - mówi asp. szt. Robert Koniuszy.

  O tym, że warszawiacy zachowują się racjonalnie wspominał dziś na konferencji prasowej prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

  - Zasady naruszane są naprawdę sporadycznie. Przez cały czas policja i straż miejska informują mieszkańców o nowych zasadach. Ale absolutnie większość warszawiaków zachowuje się racjonalnie - powiedział Trzaskowski.

  Przypomnijmy, patrole mogą nakładać mandaty za nieprzestrzeganie przepisów o zamknięciu terenów zielonych - od 500 złotych do 5 tys. złotych. W przypadku rażącego naruszenia prawa, np. zorganizowania w parku dużego spotkania funkcjonariusze mogą złożyć wniosek do sądu o ukaranie grzywną w wysokości nawet 30 tys. złotych.

  Służby apelują o zachowanie zdrowego rozsądku. Nie wszędzie może pojawić się patrol policji, a zakazy wprowadzane są po to, by opanować epidemię koronawirusa. Najlepiej więc siedzieć w domu, a na zakupy czy na spacery wychodzić w miejsca bliskie domu, tam gdzie nie ma ryzyka gromadzenia się większej ilości osób.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~osoba1 15 miesiąc temu

   Przez park przy Romera jest dojście do metra, do apteki, do sklepów, kościoła, ale zakaz przejścia, zagrodzone ścieżki i ochrona policji. Teraz aby dojść do tych punktów trzeba zrobić wielkie koło dookoła parku!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony 14 2 miesiące temuocena: 45% 

   Przecież nie ma żadnej epidemii. Przestańce epatować danymi, które są nieistotne w porównaniu z normalrną śmiertelnością i zachorowalnością. Dlaczego mówiąc o 60 przypadkach śmiertelnych w ciągu miesiąca nie mówicie, że śmiertelność w Polsce to 34 000 (tak 34 tys) miesięcznie. Jedno małe miasteczko znika bez koronawirusa. O ile ten wskaźnik wzrośnie jeżeli dodamy te 60 przypadków. Ktoś powie, że jest wiele chorych. tak jest 1 mln. na świecie. Grypa 1.5 mld. 1000 razy więcej. 500 tys. luzdi umiera na grypę na świecie rocznie, a nakoronawirusa kilkadziesiąt. Zamykacie ludzi, odbieracie im wolność a teraz jeszcza zakazuje wchodzić do lasu i na spacer w imię wyimaginowanej epidemii.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NatolinWDomu 13 2 miesiące temuocena: 36% 

   Następnym razem może trochę jednak pomyśl zanim coś napiszesz. Co ma do tego to, że dziennie umiera 34.000 Polaków? Być może tak, ale i niemal taka sama ilość ludzi się rodzi przecież. A epidemia? Chodzi o to by ją zdusić - dziś umiera na nią 10 Polaków dziennie, ale za tydzień czy dwa może umrzeć już 1000 dziennie. Chodzi o to przecież, by przy ograniczani kontaktów zdusić wirusa by nie było takiej sytuacji, że za m-c umrze 100.000 dziennie, przy niewydolnej już służbie zdrowia wtedy. To możesz być też Ty, ja, twoi rodzice, dziadkowie itp. Oczywiście tego Tobie i sobie oraz innym nie życzę. Dziś nie pora na dyskusje, pora na myślenie co zrobić by tak nie było. I koniec. A najlepiej siedzieć na tyłku w domu. Takie to trudne dla Ciebie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P 12 2 miesiące temuocena: 71% 

   Szczyt głupoty polityków. Absolutnie nie ma szans by zarazić się mijając się w odległości 2 m na spacerze, czy jadąc rowerem, a idioci zakazali też wypożyczania rowerów. Za to w szpitalach, sklepach, w pracy i w komunikacji miejskiej jak najbardziej, idealne miejsca do rozprzestrzeniania wirusów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 11 2 miesiące temuocena: 42% 

   idioci ,to się zbierają gdziekolwiek z premedytacją bez ważnej w tych czasach potrzeby w grupy,żeby koniecznie połazić i pozarażać niewinnych ludzi. Siedź na dupie..........miesiąc wytrzymasz......pomyśl też o innych samolubie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P 10 2 miesiące temuocena: 67% 

   Do ~pol. Przeczytaj ze zrozumieniem, przeproś, i nie kompromituj się więcej. I nie używaj brzydkich słów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 9 2 miesiące temuocena: 27% 

   Przestań już opowiadać pierdoły, każdy tylko "na chwilę" "bo z 2m to się nie da" i tak pomyśli kilkadziesiąt osób, reszta ich zobaczy z balkonu i voila. Zakazy będą obowiązywać kolejny kwartał. Wyłącznie przez takich półgłówków jak ty P.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:;(€32:- 8 2 miesiące temuocena: 79% 

   Super pracę mają teraz kulsony. Wiosna, słoneczko, ptaki śpiewają, pusty park... I tylko oni mogą się w tym parku przechadzać, zamiast łapać bandytów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Logg 7 2 miesiące temuocena: 40% 

   A czy tak nie jest lepiej dla nas, że bandyci też siedzą na dopie u siebie w domu?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 6 2 miesiące temuocena: 31% 

   Leming jest niezniszczalny i zawsze wie wszystko lepiej. Dobrze że sa takie kary bo poza batem to nic do takiego nie przemówi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 5 2 miesiące temuocena: 88% 

   Dzięki tej 2 metrowej odległości od żony podczas spaceru mogę trochę od niej trochę odpocząć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 4 2 miesiące temuocena: 33% 

   Trzeba by jeszcze masko kaganiec założyć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 3 2 miesiące temuocena: 83% 

   Mąż z żoną zgodnie z prawem muszą iść od siebie w odległości min. 2 metry , natomiast policjant ze strażnikiem i żołnierzem jak widać na zdjęciu nie. Ale pewnie nasza władza wie lepiej , kto od kogo może się zarazić.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brum brum 2 2 miesiące temuocena: 70% 

   To jest mistrzostwo świata. Tak samo płacenie sprzedawcy przy kasie oraz czynne kasy obok siebie :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 1 2 miesiące temuocena: 33% 

   I to cie boli najbardziej? Że musisz sobie postękać w sieci że coś jest "bez sensu" wg twojego pojmowania świata? Siedź na doopie bo niedługo matka nie będzie miała żeby ci za internet zapłacić.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3512 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020