REKLAMAA1-FortSłużew-01-07----21-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Deweloper Fundamental Group, ten sam, który starał się o kontrakt na budowę szkoły na Kabatach, może dokończyć budowę Zakątka Cybisa. Syndyk i wierzyciele upadłego dewelopera "Włodarzewska" zgodzili się przyjąć tę ofertę - donosi "Puls Biznesu".

  Na budowie Zakątka Cybisa nic się nie dzieje już od dwóch lat. Włodarzewska upadła we wrześniu 2017 roku pod naporem długów. Nabywcy mieszkań zostali z niczym. Najwięksi wierzyciele spółki, wśród których jest BOŚ Bank Trasko-Inwest oraz przyszli lokatorzy, szukali sposobu, by wyplątać się z feralnej inwestycji. 

  Jak informuje "PB" syndyk i Rada Wierzycieli Włodarzewskiej pozytywnie zaopiniowali propozycje tzw. układu częściowego, zgodnie z którymi rozgrzebane od kilku lat osiedle na około 300 mieszkań ma dokończyć firma G1 Nieruchomości, spółka celowa Fundamental Group (FG) — firmy budowlano-deweloperskiej znanej wcześniej jako Budner.

  Fundamental Group miałaby przejąć nieruchomość od syndyka Włodarzewskiej za 1,5 mln zł, 57 mln zł pochłonie dokończenie budowy Zakątka Cybisa, a 30 mln - zwrot pieniędzy nabywcom, którzy chcą się rozliczyć w gotówce. 

  Plan zakłada, że przyszli lokatorzy mieszkań przy Cybisa musieliby dopłacić po 1370 zł za metr kwadratowy. Nowy deweloper musi jednak znaleźć chętnych na wolne mieszkania, garaże i komórki lokatorskie, co w początkowej fazie przy złej sławie projektu może być trudne.

  Więcej o sprawie pisze dziś 'Puls Biznesu".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~SBM 3 miesiąc temu

   Ciekawe kiedy Dzielnica wybuduje odpowiednią drogę do tej budowy - ulice Cybisa, Dunikowskiego?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niedoszły lokator 2 2 miesiące temu

   A wybory poprzednie to nie kosztowały . Ci panowie jakoś sie nie boją ktos ich chroni za oddana przysługe.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiku-miku 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Inwestycja Zakątek Cybisa Włodarzewskiej SA od początku była koszmarem, zły projekt, ciasne wciśnięcie ogromnych bloków w dotychczasowe blokowisko (w stylu okno w okno), za duża inwestycja w stosunku do miejscowego planu zagospodarowania (który jednak przyjęto miesiąc po wydaniu zgody na budowę przez warszawski Ratusz oraz brak odpowiedniej drogi dojazdowej (miał ją wykonać deweloper, a teraz pewnie Dzielnica za nią zapłaci). Osobne pytanie jak Włodarzewska SA weszła w ponad 200 mln PLN długu i co się stało z tymi pieniędzmi!?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2515 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019