REKLAMAA1_AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 grudnia 2017, 18:36 komentarzy 1

  (SK)

  REKLAMA

  Piękne, polskie kolędy w góralskim wykonaniu, zabrzmiały w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego. W pierwszym tegorocznym koncercie bożonarodzeniowym na Ursynowie, wystąpił zespół Pectus. 

  Czwórka braci Szczepaników zachęciła ursynowian do wspólnego śpiewania kolęd. W kościele przy al. KEN pojawiły się tłumy, świątynia wypełniona była po brzegi. Jak się okazało, publiczność nie przyszła tylko posłuchać koncertu, kolędy śpiewała razem z wokalistami, a "Lulajże Jezuniu" było właściwie autorskim wykonaniem chóru ursynowian.

  Pectus zaprezentował kolędy i pastorałki z góralskim sznytem. Było nastrojowo, akustycznie. Znajome utwory zabrzmiały w nieco unowocześnionej aranżacji. Bracia popisywali się swoim talentem muzycznym, doskonale bawiąc się przy radosnych kolędach. Świetnie łapali też kontakt z publicznością, zwłaszcza z dziećmi.

  - Cieszymy się, że kolędy tak pięknie nas wszystkich jednoczą. To naprawdę piękne! - mówił Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus, autor tekstów i wokalista.

  Poza "Wśród nocnej ciszy", "Przybieżeli do Betlejem" czy "Lulajże Jezuniu" usłyszeliśmy mniej znane, ludowe kolędy - "A wczora z wieczora" czy "Bracia patrzcie jeno". Nie zabrakło też słynnego "Last Christmas" zespołu Wham, ale po polsku - ze słowami Jacka Skubikowskiego. Utwór na znajomą nutę nosi tytuł "Kolęda dwóch serc".

  Bracia pochodzą z Małopolski, dorastali w małej wioski Bogoniowice położonej niedaleko Tarnowa. Tam też, w ramach sentymentalnego powrotu do rodzinnych stron, w odnowionym domy swojej babci, nagrali płytę "Kolędy przy kominie". To właśnie z tej płyty pochodziły utwory, które zaprezentowali muzycy we wtorkowe popołudnie.

  W ramach koncertów bożonarodzeniowych w ursynowskich kościołach wystąpią jeszcze: Włodek Pawlik, Natalia Kukulska, Stanisława Celińska, Janusz Radek i Kasia Cerekwicka. O szczegółach piszemy tutaj.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1425 sekundy
  REKLAMA