REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2020, 15:03 komentarzy 1
  Tegoroczni maturzyści z Kamyka

  Tegoroczni maturzyści z Kamyka (AŁ)

  Kamyk, Kossuth, Czartoryska. Jeśli miarą dobrego liceum są wyniki matur, to na Ursynowie - wśród publicznych placówek - tak właśnie wygląda ranking najlepszych. A jak wypadły popularne w naszej dzielnicy szkoły niepubliczne?

  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie ogłosiła dokładniejsze wyniki matur w Warszawie. Ursynów ze swoimi 10 liceami publicznymi i niepublicznymi znajduje się w środku stawki najlepszych placówek w stolicy. Do poziomu renomowanych śródmiejskich szkół jeszcze dużo brakuje, ale na pewno nie można powiedzieć o naszych liceach, że mają złe wyniki.

  Po pierwsze - maturę zdało ponad 86 proc. uczniów usynowskich liceów, którzy do niej podeszli. To wynik lepszy niż w skali Polski (74 proc.) oraz Warszawy (84,9%). Pod tym względem nasza dzielnica znalazła się na 8. miejscu na 18 dzielnic. Najlepsza zdawalność była we Włochach, w Wilanowie, Białołęce, Rembertowie i Śródmieściu. 

  Najlepiej 415 ursynowskim maturzystom poszło z języka angielskiego. Średni wynik to aż 87,31 proc. Lepsze były tylko Włochy, Wilanów, Rembertów i Śródmieście.

  Z matematyką poszło już gorzej - wynik średnio 63,27 proc. W tej dyscyplinie króluje Śródmieście (ponad 70 proc.) oraz licea z Ochoty, Mokotowa i Włochów. Na 15. miejscu w stolicy uplasowało się SLO nr 4 z Hawajskiej.

  Język polski nie okazał się tak "ojczysty", jak powinien… Średni wynik maturzysty z Ursynowa to 55,91%. Brylują znów: Śródmieście, Mokotów, Ochota i Włochy. Wyprzedził nas też Wilanów. Wyniki z polskiego w ogóle są rozczarowujące - w stolicy średnia na 225 szkół to 53,39 proc. Warto zauważyć, że drugi najlepszy wynik w stolicy zdobyła międzynarodowa szkoła z ul. Dzierzby, ale też, zdawały tam zaledwie 3 osoby.

  Spośród szkół publicznych najlepiej matura poszła uczniom LXX L.O. im. Aleksandra Kamińskiego, na drugim miejscu jest stale poprawiający swoje wyniki LXIII L.O. im. Lajosa Kossutha, a wyraźnie ustępuje dwóm prymusom trzecie publiczne liceum - CLVIII L.O. im. ks. Izabeli Czartoryskiej. Ta ostatnia szkoła po raz pierwszy wypuściła maturzystów, więc można liczyć, że w przyszłości będzie tylko lepiej.

  Tak jak w ostatnich latach, najlepsze licea w dzielnicy to licea niepubliczne. Królują: SLO nr 4 im. Batalionu AK Parasol z Hawajskiej, NLO im. Roberta Schumana Fundacji Primus z Kabat oraz malutkie międzynarodowe L.O. Montessori z ul. Dzierzby.

  WYNIKI SZCZEGÓŁOWE SZKÓŁ Z URSYNOWA - poziom podstawowy - źródło: OKE Warszawa

  WYNIKI WSZYSTKICH SZKÓŁ W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM - W TYM W WARSZAWIE (ściągnie się plik Excela):

  http://bip.oke.waw.pl/bip/bip_1103EM_2020_wyniki_srednie_szkoly_OKEWAW.xlsx.xlsx

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 206

  • 32
   BARDZO PRZYDATNY
  • 41
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 32
   OBOJĘTNY
  • 43
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Życzliwa 1 ponad rok temu

   Skąd redakcja ma te dane? Na cke ani na oke nie ma wyników dla szkół. A interesuje mnie szkoła z mokotowa!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.446 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023