REKLAMAA1 SanGiovanni 01.06.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2022, 15:41

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Warto uprawiać rośliny doniczkowe, dlatego dobrze będzie, jeśli będziesz wiedzieć, jak odpowiednio o nie zadbać. Zielony ma niezwykle pozytywny wpływ na szczęście i na ogół naszego życia. Wprowadzając do domu kwiaty doniczkowe, stworzysz prywatną oazę z wieloma korzyściami. Aby Cię przekonać, poniżej wyjaśnimy, czego wymagają peperomie, eustoma, trzykrotka i bananowiec.

  Peperomia. Co musisz o niej wiedzieć?

  Peperomia [https://gardeneo.pl/peperomia] to jeden z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych, zwany także pieprzownikiem. Rośliny tej odmiany są zwykle średniej wysokości i nie przekraczają 50 cm. 

  Kwiaty Peperomii nie  są najpiękniejszą ozdobą tej rośliny. Wyróżnia  ona przede wszystkim pięknie ozdobne liście na kiełkujących pędach. Ich kolor różni się w zależności od gatunku i odmiany - od  błyszczących ciemnozielonych liści  po odcienie czerwieni i bordo.

  Jak prawidłowo hodować peperomię?

  Ten rodzaj roślin nie potrzebuje zbyt dużo słońca w naszych mieszkaniach. Należy zazwyczaj umieszczać w półcieniu lub w miejscach, gdzie jest mało światła słonecznego. Tylko odmiany peperomii o różnych kolorach czekają na nieco więcej światła, ponieważ ich kolory mogą znacznie wyblaknąć w cieniu. Peperomia nie wymaga nadmiernego nawadniania. Mogą tolerować chwilową suszę, ale z pewnością nie tolerują powodzi. Powodem jest to, że korzenie są słabe i kruche, łatwo gniją z powodu nadmiaru wody. 

  Eustoma — Jak hodować w doniczce?

  Najlepszy czas na sadzenie drzew to czerwiec i lipiec. Donice należy ustawić w miejscu słonecznym lub półcienistym,  optymalna temperatura dla eustomy nie powinna być niższa niż 18 stopni ani wyższa niż 22 stopnie. Eustoma [https://gardeneo.pl/eustomapowinna być podlewana umiarkowanie, gdy gleba w doniczce jest lekko sucha, ponieważ nie lubi nadmiernej wilgoci. Nie należy  jej. W okresie kwitnienia (latem) konieczne jest nawożenie 2 razy w miesiącu. Zimą nie potrzebuje tylu składników odżywczych, więc można  je zmniejszyć dwukrotnie. Jeśli chcemy, aby roślina rosła dłużej niż jeden sezon,  po kwitnieniu powinna zostać przesadzona do większej doniczki.

  Trzykrotka — Czym się wyróżnia?

  W domu osiąga maksymalną wysokość do 30 cm. Jej małe, lancetowate liście są błyszczące. Szczególnie przyciągającym wzrok elementem są niezwykle kolorowe liście. Trzykrotka [https://gardeneo.pl/trzykrotkama blaszki liściowej, które widoczne są na przemian kolory zielony, różowy i kremowy. Ich spód ma cudowny fioletowo-fioletowy kolor. 

  Jak pielęgnować trzykrotkę?

  Może być uprawiana na prawie każdej glebie, ale najlepsza jest gleba doniczkowa. Nawożenie trzykrotki od marca do października co 2 tygodnie, zimą można zaprzestać nawożenia lub  raz na  2 miesiące. Podlewaj umiarkowanie, w zależności od suchości gleby. Koniczyna, która rośnie w domu, zwykle nie wymaga przycinania, chyba że estetycznie nie wygląda dobrze. Można również przycinać pędy, aby pięknie się rozgałęziły. Odmiany mrozoodporne i odporne na mróz, bez dodatkowej ściółki przetrwają mrozy do 20° C. Szałwię doniczkową należy przywieźć we wrześniu  lub dobrze zabezpieczyć przed zimnem.

  Bananowiec — roślina egzotyczna pielęgnowana w domu?

  Bananowiec [https://gardeneo.pl/bananowiec] to egzotyczna roślina, którą  bez problemu można uprawiać w doniczkach w domu i ogrodzie. A co najlepsze, nie jest to bardzo wymagające. Jest wdzięczną i bardzo szybko rosnącą rośliną doniczkową. Istnieją jednak pewne zasady, które należy przestrzegać, aby wyhodować drzewo bananowe. Opieka jest niezwykle ważna, aby cieszyć się zdrowym drzewem.

  Czego wymaga bananowiec?

  Rośliny bananowe lubią słońce i wysoką wilgotność. Doniczkowe rośliny bananowca są uprawiane w pomieszczeniach, dlatego powinno być jasne miejsce, najlepiej w pobliżu okna. Zimą powinieneś spróbować zainstalować dodatkowe oświetlenie.

  Zaleca się utrzymywanie sadzonek bananowca w temperaturze 18-21°C przez cały rok. W sezonie należy pozostawić bananowca na zewnątrz, ponieważ musi się od przyswoić ze słońcem. W okresie letnim możemy również sadzić bananowce w ogródku. Odpowiednie jest słoneczne miejsce oraz to, że powinien być ograniczony dostęp wiatru.

  Sprawdź również: https://zwierzaki.pl/rosliny-trujace-dla-kota

  Artykuł załadowany: 0.3638 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022