REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Pepito.pl)

  Jak niewielki sklep z zabawkami, staje się wielkim kołem napędowym kreatywnej nauki i zabawy.

  Ursynów to dzielnica bogata w różnego rodzaju sale zabaw dla dzieci, znajdziemy tutaj również sklepy z zabawkami czy placówki przedszkolne. Od niedawna jednak na mapie Ursynowa pojawiło się nowe, zupełnie wyjątkowe miejsce, o którym powinni dowiedzieć się absolutnie wszyscy rodzice i dzieci. Pepito.pl – sklep z zabawkami, który dotychczas funkcjonował przede wszystkim jako sklep online, od niedawna ma swoją placówkę stacjonarną właśnie na Ursynowie. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie to, że Pepito.pl to nie tylko sklep z zabawkami. Pepito.pl to sklep, klubik z warsztatami i zajęciami dla dzieci, miejsce spotkań i pracownia artystyczna dla świadomych i aktywnych mam, centrum kreatywności, rozwoju i zabawy w jednym.

  Pepito.pl - od myśli do czynu

  Sklep stacjonarny i klubik to kontynuacja działalności, a przede wszystkim misji sklepu internetowego. W sklepie online Pepito.pl można zakupić zabawki, książki, gry, puzzle, czy artykuły kreatywne dla dzieci, ale nie takie zwyczajne, jakie spotykamy w większości sklepów zabawkowych. Zabawki oferowane przez Pepito.pl to atrakcyjne i przemyślane narzędzia do rozwijania dziecięcej kreatywności, ciekawości świata i budowania silnych i trwałych relacji z rodzicami, opiekunami, a także rówieśnikami.

  Asortyment sklepu jest dobrany tak, aby był dla najmłodszych atrakcyjny, a przy tym niósł jakieś przesłanie, naukę, inspirował, uczył i pobudzał do działania. Właścicielka Pepito chcąc jeszcze lepiej kontynuować swoje dzieło, otworzyła sklep stacjonarny połączony z klubikiem dla dzieci, gdzie dzieciaki i rodzice mogą rozwijać swoje pasje i poszerzać wiedzę. Na stronie w sekcji bloga dostępnych jest wiele pomysłów na zabawy z dziećmi, które rodzice mogą także zrealizować sami w domu.

  Nauka przez zabawę – zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych

  Zajęcia i warsztaty, które odbywają się w klubiku Pepito.pl, oparte są o interakcję, współdziałanie, kreatywność i bardzo dużą swobodę w wyrażaniu siebie. Dzieci poprzez zabawę uczą się świata i siebie, przenosząc je na papier, czy ruch. Taka forma zajęć świetnie wpływa na rozwój najmłodszych. Pomaga otworzyć się, poznać swoje odczucia, a także w jakiś sposób wyrażać te uczucia, których dzieci nie potrafią jeszcze nazwać. Zajęcia kreatywne bazujące na sztuce, bardzo pozytywnie wpływają również na pokonywanie lęków, przezwyciężanie zahamowań i otwieranie na świat. Warsztaty organizowane w Pepito.pl nastawione są na pobudzanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Zajęcia łączą ze sobą zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie, poprzez budzenie pasji.

  Inspirowanie przez czytanie – czyli Mali Ilustratorzy w akcji

  Jedne z bardzo ciekawych warsztatów dla dzieci, organizowanych w Pepito.pl to zajęcia plastyczne „Mali Ilustratorzy”. Pepito.pl, kładzie bardzo duży nacisk, na zachęcanie najmłodszych do czytania. W ofercie sklepu znajdziemy mnóstwo wartościowej literatury dziecięcej, poruszającej ważne i niekiedy trudne tematy. Tego typu książeczki, mogą stać się doskonałym punktem wyjścia do rodzinnych rozmów na skomplikowane i niełatwe tematy. Warsztaty „Mali Ilustratorzy” to kolejny element tej układanki.

  W trakcie warsztatów czytana jest wybrana książeczka tematyczna, dopasowana do wieku oraz możliwości uczestników. Po krótkiej przerwie na zabawę ruchową, maluchy pod okiem prowadzącego warsztaty wykonują pracę ilustrującą wysłuchaną historię. W ten sposób dzieci mogą przelać na papier emocje, jakie wzbudziła w nich historia, zobrazować swoje myśli, skojarzenia, odczucia wywołane przez książeczkę. Taka forma zajęć motywuje dzieci do aktywnego słuchania, pogłębia omawiany w książce temat oraz uaktywnia motorykę małą i dużą.

  Ulepmy coś razem - czyli zabawy z gliną dla dzieci

  Glina - magiczny materiał. Wystarczy popuścić wodze fantazji i zaufać możliwościom swoich rąk, a w nagrodę pojawią się wyjątkowe, trwałe i piękne prace. W Pepito podczas zajęć ceramicznych dzieci z gliną pracują dwuetapowo. W trakcie jednego spotkania dzieci lepią z gliny na zadany temat, natomiast w trakcie kolejnych zajęć prace są szkliwione. Dzięki temu twórczość dzieci zyskuje piękne kolory oraz blask. Cykl pracy zaczyna się wówczas od nowa.

  Kreatywne dziecko, kreatywna mama

  Organizując warsztaty kreatywne dla mam, Pepito.pl zachęca do kreatywnego spędzania czasu nie tylko dzieci. Za nami m.in. warsztaty z grubego dziergania, podczas których uczestniczki nauczyły się dziergać z wełny czesankowej. Rękodzieło to doskonała forma relaksu, a także wspólnego spędzania czasu, dziecko widzące rodzica, który coś tworzy, samo chce próbować i również chętniej podejmuje próby tworzenia kreatywnych prac.

  Innym rodzajem zajęć dla rodziców, są spotkania na tematy wychowawcze. Za nami m.in. warsztaty „Pozytywna dyscyplina dla przedszkolaków”, podczas których rodzice zapoznali się z metodą wychowawczą, jaką jest pozytywna dyscyplina, a także poznali sposoby na wykorzystanie tej metody w swojej rodzinie oraz jakie korzyści może ona im przynieść. Warsztaty i spotkania dla rodziców prowadzą pasjonaci i eksperci w swoich dziedzinach.

  Aktualne wydarzenia dla rodziców i dzieci można sprawdzić w kalendarzu na stronie.

  Pepito.pl dla najmłodszych

  Oprócz warsztatów dla starszych przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych, w Pepito odbywają się również stałe, cotygodniowe zajęcia dodatkowe dla młodszych dzieci. Rodzice Maluszków mogą razem ze swoim dzieckiem wziąć udział w Gordonkach - zajęciach umuzykalniających lub Multisensorkach - zajęciach bazujących na elementach Metody Ruchu Rozwijającego według W. Sherborne, metody Integracji Sensorycznej, metody Werbo-tonalnej, wstępu do Sensoplastyki® oraz pedagogiki zabawy.

  Są to zajęcia poprawiające integrację sensoryczną, umuzykalniające i uwrażliwiające. Podczas zajęć dziecko poznaje świat przez doświadczenia zmysłowe, a ponadto trenuje skupienie, świadomość własnego ciała, wyobraźnię i słuch.

  Kosmiczne puzzle i książka “Poznaję Układ Słoneczny” dla dzieci

  Sklep stacjonarny i klubik Pepito.pl to wyjątkowe miejsce, które warto poznać. Wachlarz możliwości, produktów, zajęć i wrażeń, jakie oferuje, sprawia, że wizyta tam, jest niczym podróż do zaczarowanego świata wprost z dziecięcej wyobraźni. Pepito.pl stawia na dzieci, ich fantazję, kreatywność, otwartość i pragnienie poznawania świata. Wszystko, co dzieje się w Pepito.pl robione jest po to, aby umożliwić dzieciom oraz ich rodzicom ciekawe, nietuzinkowe i atrakcyjne zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie, w sposób jak najlepiej przyswajalny dla małych odkrywców.

  Dokładnie ta sama idea przyświecała Ani Kolm - właścicielce Pepito.pl - podczas realizacji projektu kosmicznych puzzli oraz książki dla dzieci o Układzie Słonecznym. Projekt zaskarbił serca i zaufanie rodziców, dzięki czemu zebrał w serwisie PolakPotrafi prawie 19 tysięcy złotych na jego realizację. Zatem już w grudniu na półkach sklepu stacjonarnego Pepito przy ul. Szczuki 2/50 można szukać tego wyjątkowego kompletu dla dzieci.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2604 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019