REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2019, 13:26 komentarzy 4

  (SK)

  Aż 15 koncertów na Kabatach i Łące Olkówka, wspólne śpiewanie "Zakazanych piosenek", letnie seanse filmowe, tygodnie narodowe, bożonarodzeniowe występy gwiazd. I oczywiście huczne, przynajmniej dwudniowe Dni Ursynowa. W sumie 240 imprez, w tym 25 plenerowych zapowiada urząd dzielnicy na ten rok.

  Do niedawna na Ursynowie nie było ani jednego miejskiego domu kultury, to więc dzielnica bezpośrednio organizuje imprezy kulturalne i trzeba przyznać, że są to wydarzenia, których inne warszawskie dzielnice mogą nam pozazdrościć. Ubiegłoroczne Dni Ursynowa przyćmiły pod względem występujących gwiazd festiwal opolski. Ogromną popularnością cieszyły się takie imprezy jak: Dzień Cichociemnych, koncerty Muzycznego Lata na Ursynowie czy koncerty bożonarodzeniowe. Dodajmy są to imprezy darmowe, finansowe przez urząd i niebiletowane.

  Na ten rok dzielnica zapowiada równie dużo wydarzeń. Budżet na organizację imprez to ponad 3 mln złotych. Z nowości - koncerty plenerowe na Kabatach (5 występów) oraz na Łące Olkówka na Ursynowie Północnym. To realizacja pomysłu mieszkańców w ramach Budżetu Partycypacyjnego.

  - Na Kabatach odbędą się głównie koncerty jazzowe, na Olkówce - 10 koncertów o charakterze bardziej klasycznym. Mam nadzieję, że cieszyć się będą dużym zainteresowaniem - mówił Dariusz Sitterle, naczelnik Wydziału Kultury w ursynowskim ratuszu.

  Koncerty, teatr, seanse filmowe

  Prawdziwy wysyp koncertów plenerowych spowoduje, że na scenie na tyłach ratusza podczas Muzycznego Lata na Ursynowie zobaczymy tylko dwa występy. Ale jeden z nich da, goszczący niedawno na Ursynowie i ciepło przyjęty, zespół VOX.

  Wcześniej, bo w pierwszym półroczu czekają nas jeszcze minimum 4 koncerty w kościołach z udziałem muzyków Filharmonii Narodowej, a więc na najwyższym poziomie. Dzielnica zorganizuje w tym roku również kolejny tydzień "narodowy", po Tygodniu Włoskim i Polskim urząd zaproponuje mieszkańcom kilka imprez związanych z kulturą krajów bałkańskich. Nie zabraknie też Ursynowskiego Kalejdoskopu Teatralnego, dzięki któremu gościmy spektakle renomowanych teatrów warszawskich i ich gwiazdy.

  Wakacje upłyną nam pod hasłem plenerowych seansów filmowych. W czwartki na Kopie Cwila będą wyświetlane albo thrillery, albo filmy z gatunku science-fiction - zdecydują o tym ursynowianie w specjalnej ankiecie. Wiadomo już za to, że 1 sierpnia wyświetlony zostanie film "Miasto'44" z racji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie się wspólne śpiewanie "zakazanych piosenek".

  - To bardzo klimatyczne wydarzenie. Ostatnio w śpiewaniu piosenek powstańczych wzięło udziało ok. 800 mieszkańców - tłumaczy Dariusz Sitterle.

  W tegorocznym kalendarzu imprez kulturalnych nie zabraknie Tygodnia Seniora, bajek plenerowych dla dzieci (w wakacje) oraz darmowych seansów w Multikinie w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Będzie ich w sumie aż 30.

  Utrzymane zostaną takie imprezy jak Dzień Patrona z jarmarkiem regionalnym przy Orliku, jak i popularne wydarzenia w spółdzielczych domach kultury, dofinansowywane przez dzielnicę. W Domu Sztuki zobaczymy więc spektakle Teatru Za Dalekiego, cykl "W Starym Kinie" Stanisława Janickiego czy Kino Dokumentu. W Natolińskim Ośrodku Kultury organizowane będą koncerty jazzowe, z których on słynie. Dom Kultury Imielin odwiedzą gwiazdy sprzed lat, a DK "Stokłosy" specjalizować się będzie w wystawach i wieczorach satyrycznych.

  Wielką tajemnicą są za to Dni Ursynowa. O tym, kto zagra na tegorocznej imprezie naczelniczka Wydziału Komunikacji Społecznej Aleksandra Piszczorowicz nie chciała mówić, obawiając się, że Haloursynow.pl opublikuje te informacje wcześniej niż urząd. Z naszych nieoficjalnych wiadomości wynika, że ratusz rozmawia m.in. z grupą Perfect.

  Co z budowanym domem kultury?

  Przy ul. Gandhi na tyłach ratusza powstaje Ursynowskie Centrum Kultury, drugi po DOK Ursynów przy Kajakowej ośrodek kultury, należący do miasta. Budowa miała się zakończyć latem 2019 roku, ale zapowiedziano opóźnienie. Władze dzielnicy przekonują radnych miejskich do zmiany koncepcji głównej sceny w ośrodku. Sala na 350 osób ma zostać wyposażona w zaawansowane technicznie urządzenia przydatne teatrom warszawskim, a co za tym idzie ma się stać ich zapasową sceną. Dzięki temu, być może, gościć będziemy najbardziej głośne przedstawienia.

  Pieniądze na dodatkowe wyposażenie oraz specjalistyczne wygłuszenie mają zostać przyznane wiosną. Z tego powodu zakończenie budowy UCK nastąpi w końcówce tego roku, placówka powinna rozpocząć swoją działalność w 2020 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 87

  • 45
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wiernaczytelniczka 4 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Dziady dziadom dziadostwo dziadowskie - oto polityka kulturalna dzielnicy w skrócie. ŻENADA

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek 3 7 miesięcy temuocena: 67% 

   O czyli jednak Pan Naczelnik Zbyszeczek zamówi muzyków z berlina? Są ponoc lepsi od filharmoni narodowej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek 2 7 miesięcy temuocena: 71% 

   4 razy Filharmonia Narodowa? Ciekawe, za ile pieniędzy! Jest tak wiele świetnych zespołów na Ursynowie a ten naczelnik znowu zamawia na zewnątrz. To antypolskie!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszeczek 1 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Podpowiedz nam nazwy tych zespołów, dorównujących poziomem muzykom z FN.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2724 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019