REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 czerwca 2022, 12:16 komentarzy 19
  wizualizacja strefy relaksu z koncepcji adaptacji leśnej części parku

  wizualizacja strefy relaksu z koncepcji adaptacji leśnej części parku (K. Łowicka)

  Szykuje się kolejny spór o park na Ursynowie. Mieszkanka domaga się zaniechania przez dzielnicę inwestycji w leśną część parku Przy Bażantarni, którą i tak już w planach mocno okrojono. Przeciwnicy rozbudowy chcą, aby ten dziki teren pozostał taki, jaki jest.

  Parę tygodni temu ursynowski ratusz ogłosił, że rezygnuje z pewnych zaplanowanych w leśnej części parku atrakcji, m.in. placu zabaw dla dzieci. Pozostaną za to wybieg dla psów oraz strefa relaksu z hamakami. Już z konsultacji społecznych z mieszkańcami w 2019 roku, w których wzięło udział 130 osób, wynikało, że porządkowanie dzikiej części parku powinna pozostać półnaturalna. 

  - Ludzie mają być gośćmi, a zwierzęta gospodarzami - mówiła Katarzyna Łowicka, autorka koncepcji nowej części parku.

  Mieszkańcy: pozostawić dziką przyrodę!

  Ostatecznie w powstającym projekcie pozostały alejki żywiczno-mineralne (tylko tam, gdzie chodzą przechodnie), miejsce widokowo-wypoczynkowe z hamakami w pobliżu pięknego dębu na sąsiedniej działce. Na skraju parku, wzdłuż ul. Przy Bażantarni, ma powstać nieduży wybieg dla psów. Adaptacja ma ruszyć w 2023 roku.

  Na wieść o tym, że dzielnica nie porzuciła planów porządkowania leśnej części parkowej, organizują się jej przeciwnicy, którzy nie wyobrażają sobie jakiejkolwiek ingerencji człowieka w dziki ursynowski las.

  - Sprzeciwiam się jakiejkolwiek ingerencji, bo zburzyłoby to unikalny, zaciszny, prawdziwie dziki charakter tego miejsca, który obecnie jest nieocenionym skarbem i przeciwwagą dla zagospodarowanej części parku, w której panuje jazgot, a wszelkiej infrastruktury jest aż nadmiar - mówi pani Paulina, autorka petycji kierowanej do burmistrza.

  Przekonuje mieszkańców, by sprzeciwili się planom ratusza. Wzywa urzędników do całkowitej rezygnacji z wycinek, rezygnacji z poszerzenia i utwardzenia ścieżek, rezygnacji ze stref relaksu oraz przeniesienie wybiegu dla psów i urządzeń do ćwiczeń do "starej" części parku, tej z placami zabaw i skateparkiem.

  W petycji autorka wzywa dzielnicę także do zrezygnowania z tej inwestycji. - Co do wybiegu dla psów czy urządzeń do ćwiczeń, można je przenieść do zagospodarowanej części parku - dobrym miejscem na wybieg byłby duży trawnik koło skateparku, na rogu KEN i Przy Bażantarni, ponieważ już teraz funkcjonuje tam nieformalny wybieg, który wystarczyłoby ogrodzić - czytamy w petycji mieszkanki.

  Petycję podpisało jak do tej pory nieco ponad 60 mieszkańców. - Chciałabym, żeby na Ursynowie pozostało tyle dzikiej przyrody, ile jeszcze jej jest - przekonuje pani Małgorzata, która dołączyła do akcji.

  - W tak dużym mieście, pełnym zabudowy i betonu, na wagę złota są naturalne, dzikie zielone miejsca. Na świecie są one cenione i chronione. Szkoda, że w Warszawie urzędnicy tego jeszcze nie rozumieją i wszystko na jedną "modłę" chcą rewitalizować. Natura i przyroda jest bezcenna i za darmo! - dodaje pani Katarzyna, również przeciwniczka inwestycji.

  Z petycją można zapoznać się tutaj.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~gemin 19 miesiąc temuocena: 38% 

   Ludzie, park jest dla ludzi! Mamy niedaleko calkowicie zamknięty rezerwat przy pałacu, sa ogromne tereny SGGW, gospodarstwo rolne, jest skarpa i Las Kabacki. Park to park, a nie rezerwat ani nie chaszcze z sikalnia, w ktorych strach przejsc w dzien. Zyjemy w miescie, miasto jest dla ludzi, park tez jest najpierw dla ludzi. Chaszcze trzeba ucywilizować i zrobic toalete, tez dla ludzi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 18 miesiąc temuocena: 62% 

   Te krzaki to sralnik dla psow i tyle. Smierdzi tam strasznie, tam nie ma przyrody, tam jest kupa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 17 miesiąc temuocena: 44% 

   Ma miłość boską, czy Ci protestujący w ogóle wiedzą co ma być zrobione? Parę aleje k przepuszczalnych dla wody, dyskretne lampki nie świecące w górę, minimalna ingerencja w przyrodę. Taka była kiedyś kabaretowa P-P-P Polska Partia Protestująca, protestuje zawsze do końca. Były społeczne konsultacje. Był czas na zgłaszanie poprawek do zmian. Teraz skrzykuje się kilka osób żeby w środku Ursynowa była dzika ostoja dla... palaczy marihuany i śmieci. Miasto to nie rezerwat a współistnienie pokojowe ludzi i przyrody, bez dominacji PPP.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 miesiąc temuocena: 83% 

   Las Kabacki jest rezerwatem i ma się dobrze w granicach miasta. A zamiast zastanawiać się nad zagospodarowaniem dzikiego zakątka możnaby w końcu wybudować w tym rejonie toaletę.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EKO 15 miesiąc temuocena: 58% 

   Jeżeli ktoś był chociażby w Paryżu to chyba zauważył, że jest tam mnóstwo zieleni, głównie drzew. Są prawie przy każdej uliczce. A my ciągle dążymy do usuwania dojrzałego drzewostanu na rzecz różnych inwestycji, które wiążą się z wycinką, kostką, betonem, żwirem, itp. Trzeba zachować równowagę. Klimat będzie coraz bardziej gorący, zieleń będzie niezbędna. Tym sposobem to po zielonym Ursynowie (Kabatach) pozostanie jedynie nazwa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja z Kabat 14 miesiąc temuocena: 62% 

   Akurat terenów zieleni na Ursynowie nie brakuje, a jest jeszcze przecież Las Kabacki, natomiast dziki teren przy parku Przy Bażantarni przydało by się mądrze ucywilizować wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu i wycięcie suchych drzew zagrażających przechodniom, i bez tzw. betonozy. A w samym parku Przy Bażantarni, na miejscu gdzie stały pnie z książkami wykonać fontannę ( prosto z powierzchni chodnika).

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wc piker 13 miesiąc temuocena: 64% 

   Wybieg dla psów czytaj wc dla psów i nic więcej

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Evor 12 miesiąc temuocena: 26% 

   Mieszkam przy Bażantarni i jak najbardziej jestem za zrobieniem parku. W tym unikalnym dzikim terenie tylko chodzą sikać. Jak jest za mało zieleni to proponuję się przeprowadzić w Bieszczady

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jajebe 11 miesiąc temuocena: 76% 

   Jakoś w wypadku Psich Górek się to nie udało. Lenarczyk z kempą w dudzie mają protesty mieszkańców gdy 5, 5 miliona leży na stole do wydania.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 10 miesiąc temuocena: 40% 

   Nieprawda. Nie protesty mieszkańców, tylko garstki która chce bezkarnie puszczać luzem niebezpieczne psy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 9 miesiąc temuocena: 83% 

   Zlikwidować wybieg dla psów. Cały Ursynów to jeden wielki spęd szczekających i załatwiających się wszędzie pupilków. Taka jest prawda.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 8 miesiąc temuocena: 86% 

   Szkoda gadać, zmarnowano kilka lat. Teraz 1/3 drzew uschła. Ten projekt od początku skrojony jest do innego miejsca - skopiowany z europejskich miast, tam takie zakątki tworzy się, bo brak zieleni naturalnej. A tutaj zieleni pod dostatkiem. Trzeba przyciąć?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ekomaster 7 miesiąc temuocena: 30% 

   Kolejni pseudoekolodzy, którzy oprotestują wszystko i wszystkich oraz przynoszą wstyd prawdziwym ekologom.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmm 6 miesiąc temuocena: 70% 

   Tak jest, więcej placów zabaw dla bombelkow i betonowych chodników!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alwaro 5 miesiąc temuocena: 32% 

   Plac zabaw jest w tym Parku wręcz oblężony i przydałby się drugi. Tak w mieście mieszkają rodzice i 'bombelki', którzy płacą tutaj podatki. Tzw. 'dzika' część parku to zwykła sralnia dla piesków.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmm 4 miesiąc temuocena: 69% 

   Głupszego argumentu nie słyszałem. W mieście mieszkają i płacą podatki również osoby, które nie mają bombelkow i chcą mieć miejsce, w którym można odpocząć. Dość dyktatury bombelkow i ich madek!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ekolesba 3 miesiąc temuocena: 45% 

   Plac dla dzieci źle, szczalnia dla psów ok.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alwaro 2 miesiąc temuocena: 25% 

   ~Hmmm - dość dyktatury bezdzietnych lambadziar! A tak na serio - akurat bombelki to nawet niezbyt mają gdzie grać w piłkę w tej dzielnicy bo na dawnych boiskach już dawno nowe bloki stoją. W omawianej lokalizacji nowy plac zabaw bardzo by się przydał. Rozumiem opór przed zmianami na Psiej Górce ale w tym sralniku?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~horator 1 miesiąc temuocena: 100% 

   ~Alwaro Ciekawa wypowiedź odnośnie miejsca, obok którego jest boisko

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3267 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022