REKLAMAA1 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2020, 15:35 komentarzy 89

  (SK)

  - Ludzie są tak wkurzeni tym wyrokiem, że jedyne, co nam pozostało to wyjść na ulice - mówią uczestnicy protestu kobiecego przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Dziś przez ursynowskimi kościołami trwały milczące protesty. Przy fontannie przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego doszło do scysji między parafianami a protestującymi.

  Na placu przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego około południa grupka osób namalowała napis "Wolna Aborcja" i hasło kobiecego protestu "Słowo na niedzielę: Wy***ć". Pojawiła się policja, były okrzyki, grupka wiernych otoczyła napis i zaczęła zmawiać różaniec. Protest, który z daleka dyskretnie obserwowało dwóch policjantów, nadal jednak trwał. Kilkoro młodych ludzi trzymało w rękach tabliczki z napisami "Słowo na niedzielę: Wy***ć", "Moje ciało, Twoja religia" czy "Piekło kobiet".

  - Popatrzmy na tych, którzy odpowiadają za to: podtatusiali panowie w garniturach, z brzuchami, PiSowcy, którzy mają już kolejne żony. I księża, którzy właściwie bezkarnie mogą gwałcić dzieci. To obrzydliwa hipokryzja! - mówi nam pani Dorota, uczestniczka kobiecego protestu. Pod kościół przyszła z przyjaciółką.

  - Ludzie są tak bardzo wkurzeni tym wyrokiem, że jedyne co nam zostało, to wyjść na ulicę. Codziennie od czwartku biorę udział w protestach - mówi Zosia. Wspiera ją jej chłopak Łukasz.

  - Mnie to również bezpośrednio dotyka, wspieram moją mamę, moją dziewczynę w słusznej walce. Miarka się przebrała. Ciążę ma prowadzić lekarz, a nie prokurator - mówi młody mężczyzna.

  "To wyrok na życie tysięcy kobiet"

  Uczestnicy protestu tłumaczyli dlaczego wybrali akurat taką ich formę.

  - Zapadł wyrok tak naprawdę na życie wielu tysięcy kobiet, które dziś może nie planują ciąży. Ale co będzie jeśli zagrożone będzie ich życie i zdrowie, zagrożone życie dziecka, z wadą, której nie da się wyleczyć? Będzie cierpieć i męczyć się albo szukać pomocy za granicą. A co tymi biedniejszymi, których na to nie stać? - pyta Zosia.

   - Ja na tę chwilę nie chcę mieć dzieci w tym kraju. Boję się mieć dzieci w tym kraju - dodaje.

  W czasie, gdy grupka milczących osób z tabliczkami w rękach stała przed kościołem, w środku trwała msza święta. Przez jej rozpoczęciem protest skomentował proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, ks. Dariusz Gas.

  - Widzimy, jak wielu naszych braci i sióstr ma ciemność w sercach. O czym świadczy to co działo się przed kościołem. Są ci poranieni, zbuntowani, osamotnieni, którzy krzyczą, którzy chcą w ten sposób pustkę swoją wypełnić, niestety, często przez wulgaryzmy w imię wolności. Jakiej? - mówił ksiądz.

  - Zło jest bardzo krzykliwe. Mamy prawo i obowiązek bronić świętego Kościoła i to miejsce, ale też naszej wiary - dodawał.

  Przed kościołem nadal trwała modlitwa paru parafian zgromadzonych przy napisie "Wolna Aborcja".

  - Co to za wiara, której trzeba tak bronić? Albo się wierzy, albo się nie wierzy. Czy my chcemy im głowy uciąć? To my musimy się przed nimi bronić i przed ich hipokryzją - komentowała uczestniczka protestu kobiecego, pani Dorota.

  "Głosowałam na PiS. Jestem wdeptana w ziemię"

  Sytuacja wzbudziła ożywione komentarze osób siedzących na ławkach wokół fontanny przed kościołem.

  - Uważam, że wszystko trzeba załatwiać kulturalnie. Używanie wulgaryzmów w miejscach publicznych jest karalne - mówi pani Joanna.

  - To bardzo zły moment na taki wyrok - mówi siedząca obok niej kobieta. - Cały czas głosowałam na PiS. A dziś jestem wdeptana w ziemię. Uchwalili to w czasie pandemii i wyprowadzili ludzi na ulicę, zamiast ratować ludzi i gospodarkę! - mówi mieszkanka Ursynowa.

  - To jest mój wnuczek urodzony z nowotworem mózgu. Dziś lekarze twierdzą, że jest geniuszem. Miał 4 lata, gdy nauczył się tabliczki mnożenia i płynnie czytać - mówi pani Joanna wskazując swojego wnuka i sugerując, że jest za zakazem aborcji z powodu uszkodzenia płodu.

  - Każda kobieta powinna móc zadecydować sama - kwituje była wyborczyni PiS.

  Protest odbył się również przed kościołem bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni na ursynowskim Natolinie. Strajkujące dziewczyny weszły do kościoła i w środku wywiesiły kartki z hasłem "Twoja religia kończy się tam, gdzie zaczyna się moje ciało".

  - Natychmiast zostały zerwane przez dwie kobiety - opowiada nam Kinga, uczestniczka protestu. - Był też pan, który blokował nam narysowanie kredą napisu na schodach kościoła, stanął i powiedział, że mamy to zmazać - dodaje. Napis jednak powstaje.

  Protestujące kobiety domagają się przede wszystkim wyboru. Nie chcą, by decyzję o urodzeniu dziecka z poważnymi wadami płodu podejmowało za nich państwo albo kościół, od których nie widzą żadnego wsparcia.

  - Kobiety w tej chwili już cierpią. Te, które mają ciąże zagrożone lub wady płodu, one potrafią przez wiele dni siedzieć w bezruchu i płakać. Ja od piątku praktycznie codziennie płaczę, bo zabrano mi wybór, bo nie czuję się bezpiecznie w swoim kraju. Nikt mnie nie wspiera! Nie ma wsparcia psychologicznego, nie ma wsparcia kościoła. Są tylko organizacje, które próbują pomagać kobietom. Ale jeśli spotka to kobietę spoza Warszawy, z małej miejscowości, to tam nikt jej nie wesprze, tylko wszyscy ją potępią. To jest o to walka - mówi Kinga.

  Na zarzuty ze strony niektórych wiernych i księży, że "atakują wiarę" odpowiada:

  - Słuchałam wypowiedzi jednego z kleryków, który stwierdził, że być może taki przewrót w kościele jest potrzebny. By kościół zwrócił się ku człowiekowi, a nie przeciwko człowiekowi - mówi Kinga.

  Protestujący podkreślają, że nie mają innego sposobu wyrażenia swojego sprzeciwu jak tylko wyjście na ulice z radykalnymi hasłami. Nie wszystkim się one podobają. Osoby kierujące się w stronę kościoła w większości przypadków potępiają akcję protestacyjną.

  - One obrażają Boga! I kościół. Nie wolno zabijać dzieci. Kto tego nie rozumie, ten jest niegodny człowieczeństwa! - mówi pani Emilia. - Już dawno powinien zapaść taki wyrok. Bardzo on nam się podoba. Absolutnie nie popieramy tego protestu - mówi nam małżeństwo, które przyszło pomodlić się w kościele.

  Hasła protestu kobiecego pojawiły się również przez innymi ursynowskimi kościołami, m.in. przy ul. Rybałtów, gdzie pojawił się napis "Kaci kobiet" oraz przy ul. Stryjeńskich - "Piekło Kobiet". Ktoś próbował go przerobić na: "Piękno Kobiet".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 256

  • 85
   BARDZO PRZYDATNY
  • 28
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 60
   WKURZONY
  • 67
   BRAK SŁÓW

  89Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Piter76 89 miesiąc temuocena: 62% 

   Trybunał Konstytucyjny nie powiedział nic nowego, powtórzył tylko to, co jest zapisane w Konstytucji RP z 1997 roku. Miejcie pretensje do prezydenta Kwaśniewskiego i Rząd z tego okresu, bo to oni są odpowiedzialni za taki a nie inny zapis w konstytucji.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafal 88 miesiąc temuocena: 64% 

   Jednak Kaczyńskie to geniusz. Dobrze wie, że tylko kryzys gospodarczy może wywrócić rząd, a kryzys przyjdzie i to prędzej niż myślimy. Poza tym widzi demobilizację w elektoracie, który w dużej części nie chce maseczek, obostrzeń, lockdownu, a sytuacja sanitarna jak w całej Europie jest trudna, za co winę poniosą oczywiście rządzący. Zatem nic tak nie jednoczy jak widmo wroga. Wroga, który atakuje kościoły, pogardza ludźmi wierzącymi, zagraża naszym wartościom, tradycji, stabilizacji, spokojowi wewnętrznemu. Ma wizerunek agresywnego (sic) geja lub wystrzyżonej feministki. Nawet ludzie plujący na PIS wybiorą znowu mniejsze zło, skoro alternatywą jest taka wulgarna dzicz.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafal 87 miesiąc temuocena: 59% 

   Dodam jeszcze, że niedawno obronił najprawdopodobniej przegrane wybory prezydenckie, umożliwiając zamianę Kidawy na Trzaskowskiego, czym pogrzebał realne szanse Kosiniaka czy Hołowni. Wkrótce zaskoczy nas jeszcze z 5 dla zwierząt. Sejm to przegłosuje, a PAD skieruje ustawę do TK. Będą ogromne protesty rolników. Narracja będzie taka, że TK nie podskoczy Jarkowi, bo ta ustawa to jego oczko w głowie. A TK stwierdzi, że jest niekonstytucyjna. Szok - wcale nie. To całkiem realny i bardzo sprytny wariant. PIS odzyskuje poparcie na wsi, PAD jest obrońcą ludu, TK zyskuje autorytet niezależności, a PO i Lewica liżą rany.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~16.45 86 miesiąc temuocena: 60% 

   A suki z Piaseczna wciąż i wciąż wyją. Jadą na kobiety na rondo do centrum zomowcy :-(

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hug 85 miesiąc temuocena: 80% 

   Kobietom to nic się nie stanie. Chyba , że będą niszczyć mienie, narażać czyjeś zdrowie i życie. To chyba wtedy wszyscy przed prawem równi, czyż nie? Kon-sty-tu-cja?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak 84 miesiąc temuocena: 40% 

   Pogonić tę bolszewicka zarazę sprzed kościołów, niech idą pod meczety i synagogi! Czytajcie, ze zrozumieniem, konstytucję towarzysza kwaśniewskiego!!! Czas postawić tamę czerwonej-zielonej i tęczowej zarazie postsowieckiej

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 83 miesiąc temuocena: 55% 

   Pogonić tę czarną zarazę z Polski! Polska tylko pogańska! Wróćcie do wiary słowiańskich przodków!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafal 82 miesiąc temuocena: 53% 

   Kto z Was czytał Konstytucję? Tam jest bardzo precyzyjny zapis dot. ochrony życia. TK nie mógł orzec inaczej, bo czarne to czarne, a białe to białe. Konstytucję firmował osobiście Pan Prezydent Kwaśniewski, a obywatele w takim właśnie kształcie poparli ją w referendum. To że do tej pory zapisy Konstytucji były w zakresie ochrony życia traktowane z przymrużeniem oka, to inna sprawa. Protestujący jak chcą zmian, to niech wygrają wybory i zmienią Konstytucję. Takimi działaniami jak teraz tylko dzielą społeczeństwo i mobilizują nawet przeciwników PIS do obrony wiary i tradycji. Te wulgaryzmy i barbarzyństwo zostaną wyciągnięte za 3 lata podczas kampanii wyborczych i zadziałają niezwykle mobilizująco na elektorat konserwatywny, a jak pokazują statystyki konserwatystów jest troszkę więcej w kraju.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 81 miesiąc temuocena: 50% 

   Twój pan kiedyś powiedział: „nikt nie będzie nam mówił że białe jest białe, a czarne jest czarne”. Ale powiedz mi mądralo, dlaczego konstytucja w kwestii ochrony życia nie może być traktowana z przymróżeniem oka, skoro wy z przymróżeniem oka traktujecie ja w tak wielu innych sprawach (TK, KRS i dziesiątki innych przykładów)???

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 80 miesiąc temuocena: 53% 

   Bo są zapisy Konstytucji, które są słuszne i te, które słuszne nie są. O tym, które są które, decydują gwiazdy TVN-u (patrz Pani Majdanowa) itp. eksperci. Oczywistym jest, że się nie dogadamy w tym sporze, bo jest zerojedynkowy. Żadna ze stron nie zrozumie drugiej, bo poniekąd zrozumieć jej nie chce. A poziom absurdu, to przyprowadzanie swoich dzieci na protesty. Mama pewnie chce pokazać w ten sposób dziecku, że nieważne co, to ono zawsze było i zostanie dla niej najważniejsze... Skoro w Polsce jest tyle "wkurzonych", to proponuję założyć stosowną partię, zdobyć poparcie i zmienić Konstytucję. Wtedy będzie to skuteczne. A jak nie, to można też #WY.....Ć ...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 79 miesiąc temuocena: 58% 

   Dogadamy się od razu, gdy tylko przestaniecie narzucać innym swój system wartości i punkt widzenia. Niech każdy robi to co uważa za słuszne, a nie wszyscy to, czego chcecie wy. Poza tym, sorry, ale pisiory powołujące się na konstytucję i jej przestrzeganie to śmiech na sali. Było jej przestrzegać od początku.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 78 miesiąc temuocena: 65% 

   I dlaczego wy Jaro nie zmieniliście konstytucji w przypadku TK, KRS i dziesiątkach innych spraw tylko postanowiliście ja łamać?? No przecież trzeba było zdobyć stosowna większość i zmienić konstytucję. No ale wam wolno, wy to przecież ten lepszy sort jesteście a nie jakieś lewackie bydło, nie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 77 miesiąc temuocena: 50% 

   Ja rozumiem Konstytucję i jej wszystkie zapisy. Gdzie piszę, że to, co wyrabia PiS z sądami itp. jest ok i zgodne z Konstytucją? Wrzucasz mnie w szufladę, do której nijak nie pasuję. Rozumiem, że to znakomicie upraszcza obraz świata i daje komfort w dyskusji, że ten drugi uosabia samo zło (w Twoim odczuciu). Nigdzie nie nazywam Cię lewackim bydłem. Nie rozumiesz postawy osób wierzących, bo nie rozumiesz zasad wiary. OK. Nie musisz za to swojego niezrozumienia ubierać w nienawistne wpisy. Powtórzę to, co niżej: jeśli jest wystarczająca grupa ludzi nie akceptujących chrześcijańskiego systemu wartości, proszę się zebrać, zdobyć poparcie i uchwalić "wolne dla wszystkich. Czego nie rozumiecie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 76 miesiąc temuocena: 57% 

   Miało być "wolne róbta co chceta dla wszystkich". Nie wiem, czemu wycięło...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kropka 75 miesiąc temuocena: 74% 

   Embrion bez mózgu to nie jest życie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Julka_Natalka 74 miesiąc temuocena: 60% 

   Do @Kropka - tak, to jest kamień, albo smartfon, albo pomadka do ust, z której cudownie później jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rodzi się dziecko! Naprawdę poziom absurdu poraża!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ella 73 miesiąc temuocena: 40% 

   Wolą usuwać ciążę, niż jej zapobiegać? Okropne. Ciekawe kto zapłaci za te dewastacje. Zapewne wszyscy podatnicy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AleAleAle 72 miesiąc temuocena: 56% 

   Ella - to echo w pustym mózgu cię wykańcza, co? Nie chodzi o to, by usuwanie ciąży było zamiast antykoncepcji. Chodzi o to, by kobieta wiedząc, że jej rozwijające się dziecko jest poważnie chore, mogła usunąć ciążę. Tak samo dziewczyna będąca ofiarą gwałtu. I to wszystko na spokojnie, przy akceptacji lekarza, bliskich a może i także i mądrego katechety. To zawsze jest dramat.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malina 71 miesiąc temuocena: 83% 

   Do AleAleAle - Przecież TK nie zakazał przerwania ciąży w przypadku bycia ofiarą gwałtu , czy zagrożenia życia kobiety! Ktoś Cię nieźle zmanipulował! A agresji, wulgarności i niszczenia cudzego mienia, bo "chcę tak demonstrować swoje przekonania", to nic nie tłumaczy! Daj obijemy transparentami Twój samochód, zapłać ze swoich pieniędzy kilka tysięcy za naprawę, będziesz mieć Waszą "wojnę"!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pisozwis 70 miesiąc temuocena: 54% 

   Ludzie, nie wolno swojej złości i niezadowolenia , wymazywać" na murach Kościołów bądź obrażać zwykłych księży, którzy najczęściej dostają ,,rykoszetem" za niemądre słowa i decyzje niektórych swoich hierarchów, to są nasze (przynajmniej części społeczeństwa) domy spotkania z Bogiem!!!. Trzeba ,,pogonić" tę sektę z Nowogrodzkiej, tam jest odpowiednie miejsce na manifestacje i krzyki.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FAZI 69 miesiąc temuocena: 59% 

   Ciemność w sercach??? Niech KK wreszcie przestanie w butach wchodzić w nasze życie. Nie każdy musi wierzyć w aniołki. To jest i ma być kwestia wyboru tylko kobiety, a nie starego dziada z kotem czy pedofila w czarnej sukience!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ella 68 miesiąc temuocena: 54% 

   A co do tego ma aniołek. KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA głuocze.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NIEobojętny 67 miesiąc temuocena: 50% 

   TRAGEDIA NARODU!!!! Codziennie kobiety w Polsce wydalają do kanalizacji i śmietników wraz z śluzem i krwią menstruacyjną tysiące nienarodzonych dzieci ( zapłodnionych jajeczek, które z jakiś powodów nie zagnieździły się w ścianie macicy). Nie możemy pozwolić, aby ludzkie życie znajdowało swój koniec w koniec w kuble z wkładkami. Należy wprowadzić ustawowy obowiązek zbierania śluzu przed kąpielą, tamponów, podpasek, wkładek i odzyskiwania z nich płodów. Uratujemy w ten sposób setki tysięcy dzieci. Każda kobieta w PL, która ponad rok nie jest w ciąży powinna z mocy ustawy przyjąć taki zarodek do swojego ciała. Inaczej będzie winna śmierci nienarodzonego. Czekamy z utęsknieniem na nową inicjatywę posłów , tych posłów, którzy nie godzą się na mordowanie dzieci w zaciszu polskich łazienkach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 66 miesiąc temuocena: 68% 

   Oto na forum wylała wielka miłość do bliźniego gloszona przez niejakiego Jezusa co to go później, tacy fanatycy ukrzyżowali.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brr 65 miesiąc temuocena: 67% 

   Zwłaszcza biegający po ulicach i każący innym "Wyp****ać" i "je***"

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 64 miesiąc temuocena: 60% 

   NIE WYSYŁAJCIE SWOICH DZIECI NA RELIGIĘ. NIE DAWAJCIE KASY KOŚCIOŁOWI. Zobaczycie jak szybko spokornieją.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefek Pizza 63 miesiąc temuocena: 41% 

   A ja właśnie dałem dwa razy tyle ile zawsze!!! Kobietą się w głowach popsuło, chcą mieć prawo do zabijania własnych dzieci, gdzie ja żyję? Gorzej niż w Korei północnej!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 62 miesiąc temuocena: 60% 

   @stefek - brawo chłopie, możesz im nawet oddać cały swój majątek, twoja sprawa, nic innym do tego. Ale i ty odwal się od innych, nic ci do tego, zwłaszcza odwal się od kobiet i przestań decydować za nie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 61 miesiąc temuocena: 58% 

   Do kogo ten apel? Do tych kobiet od malunków? A jeśli Kościół miałby "spokornieć", bo komuś jest niewygodny, to znaczy, że nie jest godzien Mistrza. Jeśli taka jest Jego wola, to być może się skurczy i to znacznie, odejdą "wierzący niepraktykujący" i "niewierzący praktykujący"... I nie pisz mi tu o pedofilii w Kościele (to grzech, który musi zostać wypalony żelazem) i tym podobnych, bo tylko pokażesz swoje niezrozumienie tematu. Jedna rada: jak mi się nie podoba islamski system wartości, zrobię wszystko, by islamiści nie wygrali w najbliższych wyborach. Co robisz, by Twój system wartości zwyciężył? Działasz, czy tylko obrażasz w Internecie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anty-lobbysta 60 miesiąc temuocena: 43% 

   do ~jako : Być może miła osobo. Jak ochłoniesz, to pomyśl, że można złożyć pismo z przedstawieniem negatywnych skutków jakie przyniesie przyjęte rozwiązanie i propozycji rozwiązania problemu . Złożenia zgodnie z porządkiem prawnym we właściwym urzędzie. Jeśli demokratyczna większość zostanie przekonana do wyłożonych argumentów, jest szansa na pozytywne rozwiązanie problemu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AleAleAle 59 miesiąc temuocena: 84% 

   Pytanie do komentujących mężczyzn/kobiet (ale zadaję pytanie jako facet facetowi), którzy są tacy niby przeciwni i oburzeni protestami: załóżmy się, że Twoja żona/partnerka zachodzi w ciążę, cieszycie się, cieszy się rodzina i dwójka twoich dzieci. Niestety (nie życzę tego oczywiście!) w 3 m-cu ciąży przy badaniach okazuje się, że płód ma wadę poważną, np. bezmózgowie. Co robisz? Czy jako facet decydujesz się wraz z kobietą na aborcję? Czy też przesz do tego by nosiła płód/dziecko kolejne 6 m-cy, narażając sobie na chorobę, cierpienie psychiczne i fizyczne oraz poród, po którym wiadomo, że dziecko nie przeżyje, czyli też cierpieć będzie? Jaka postawa jest tu humanitarna? Co z traumą w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka? PS. To jest pytanie a nie stwierdzenie, więc minus tutaj oznacza, że ktoś naprawdę nie rozumie różnicy między pytaniem a stwierdzeniem . To, że o czymś nie pisze się czy nie mówi (to propos gdyby oburzeni zgłaszali post do usunięcia) to nie znaczy, że problemu nie ma.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 58 miesiąc temuocena: 36% 

   Otóż ja nie decyduję się z moją żoną na aborcję bo ludzi się nie zabija, nawet tych z bezmózgowiem. Pozdrawiam

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaEwa 57 miesiąc temuocena: 82% 

   Nick - nie życzę Ci doswiadczenia tego w realu. U mnie w rodzinie to miało miejsce. Efekt? Donoszenie ciąży, cierpienia, smierć noworodka, problemy psychiczne matki tego dziecka, awantury, napięcia, rozwód, trauma. Nie życzę ...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 56 miesiąc temuocena: 64% 

   @nick - pewnie myślisz, że tylko dzięki temu żyjesz??

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Baska 55 miesiąc temuocena: 67% 

   @Nick oczywiście że nie bo spierdzielasz i zostawiasz kobieta sama z problemem...jak większość facetów by to zrobiła...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olgierd 54 miesiąc temuocena: 71% 

   Piszę teraz prawdę ze swojego życia, mój syn miał poważną wadę mózgu, wyszła późno w USG, na początku wydawało się ok. Szczegółowe badania i zaczęło się strasznie lekarzy, że nie będzie chodzić, mówić itp, nie będę wszystkich szczegółów omawiać! Nawet z żoną przez chwilę nie pomyśleliśmy o aborcji, już wtedy go kochaliśmy! Syn się urodził, miał operację w trzeciej dobie życia, później kolejną i kolejną! Miał nie funkcjonować, chodzi, mówi uczy się już w szkole! Jest co prawda umiarkowanie niepelnosprawny, ale my go takiego kochamy nad życie!!! Zmierzam do tego, że miał nie chodzić nie mówić a funkcjonuje w miarę normalnie!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 53 miesiąc temuocena: 53% 

   Szczerze gratuluje Ci Olgierd Twojej miłości i wytrwałości. Jest godna podziwu i może być, a nawet powinna być inspiracja dla innych. Ale to nie znaczy, że wszyscy maja postępować tak jak Ty, prawda? Bo nie wszystkie płody mają taki defekt jak Twój, prawda? Wspieraj innych, mów o swoim przykładzie, ale pozwól innym samodzielnie decydować. Tylko tyle i aż tyle.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafal 52 miesiąc temuocena: 67% 

   W sytuacji ciężkiej wady dziecka nie ma idealnych rozwiązań. Piszesz o traumie związanej z urodzeniem. A zapominasz, że traumą, szczególnie dla kobiet z sumieniem jest dzieciobójstwo. Nawet kobiety niepodzielające chrześcijańskiego systemu wartości mogą to odczuwać przez całe życie. Jest cała masa świadectw kobiet, które zwiedzione sloganami o fałszywej wolności wewnętrznie nie mogły odnaleźć spokoju. Spokój odzyskiwały dopiero wtedy, kiedy "przebaczyły" sobie nawiązując relację z nienarodzonym dzieckiem i prosząc je o wybaczenie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 51 miesiąc temuocena: 81% 

   Za tydzień liczba zakażeń osiągnie 50 tys., a rząd stwierdzi, że jego cudowny plan wyjścia z pandemii zniszczyli nieodpowiedzialni, bo demonstrujący, Polacy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~myśl-myslenie nie boli 50 miesiąc temuocena: 53% 

   I to byłaby prawda.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piekło kobiet 49 miesiąc temuocena: 57% 

   Skoro masz w nicku tekst o tym, żeby myśleć, bo to nie boli, to czemu nie zagłębisz się bardziej w to kto ponosi winę? Ludzie, którzy wychodzą na ulicę, aby bronić swoich praw czy rząd, który prowokuje?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Realista456 48 miesiąc temuocena: 100% 

   A tylko prawo do aborcji eugenicznej jest tak kluczowo ważne, że uzasadnia wszystko! Zarażenia i śmierć w wyniku COVID, agresję i niszczenie czyjegoś mienia na ulicy! Chyba ktoś się tu dał nieźle zmanipulować!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I 47 miesiąc temuocena: 59% 

   Kosciil sie sam wykonczy:) szkoda ze PO przez 8 lat nie odcielo finansowania kosciolowi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 46 miesiąc temuocena: 36% 

   Sami możemy to zrobić dając na tacę ziobro.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anty lobbysta 45 miesiąc temuocena: 58% 

   Artykuł i fotki malunków tych kilku osób , dały możliwość kontynuacji wyładowania się ziejących pianą czytających tylko tytuły awanturników. Dramat polega na tym , że te osoby używają wulgarnych epitetów , atakują w ramach tolerancji wszystkich , którzy nie podzielają ich poglądów i robią dobrą robotę wrogom Polski i Polaków.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 44 miesiąc temuocena: 52% 

   "w ramach tolerancji atakują wszystkich, którzy nie podzielają ich poglądów" - kotku, a czy nie lepiej by było, w ramach tolerancji oczywiście, po prostu zaakceptować, że mają inne poglądy i pozwolić im na życie z nimi? Jak ci przeszkadzają wulgaryzmy to pozwól by inni nie podzielali twoich wartości tylko mieli swoje. A wy zmuszacie wszystkim by myśleli tak jak jeden wódz. A tu dupa, ludzie myślą inaczej i jest problem. Trzeba myśl narzucać siłą, nie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 26 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam123 43 miesiąc temuocena: 39% 

   Czy one chociaż przeczytały, o co chodzi w orzeczeniu TK?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 42 miesiąc temuocena: 72% 

   na pewno nie, wyszły na ulice, bo nudziło im się w domach - tak uważasz?? Uważasz się za mądrzejszego od kobiet? Będziesz za nie decydował???

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 46 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pipiripi 41 miesiąc temuocena: 91% 

   Myślę, że orzeczenie TK jest tematem zastępczym, by przykryć uchwalone "działania epidemiologiczne". Tyle w temacie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~durex 40 miesiąc temuocena: 65% 

   To sie grubo przejada na takim dzialaniu zastrpczym.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pipiripi 39 miesiąc temuocena: 60% 

   ~durex Jako ich wyborca czuję się zażenowany i zaniepokojony. Nic się nie nauczyli z sytuacji w 2007. I tu i tu JK jest w rządzie jak i tu i tu jest poruszany temat aborcji. Znajomy ksiądz już wtedy mi mówił, że gmeranie przy dotychczasowym kompromisie aborcyjnym to nie głupota, a grzech. Jako kawaler, temat aborcji pozostawiam kobietom i rodzinom. Na razie mnie nie dotyczy. Z drugiej, agresywne i nietrafione przeciwkościelne protesty (bo źródło jest poza KK), są słabe, są zaworem bezpieczeństwa i jak wspomniałem, tematem zastępczym. Pozdrawiam wszystkich i wszystkim życzę rozwagi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 38 miesiąc temuocena: 74% 

   I jeszcze cytat do rozważenia, który dostałem przed chwilą. Z Ricky’ego Gervaisa, brytyjskiego scenarzysty i aktora. Napisał coś prostego i przenikliwego zarazem: „Chrześcijański fundamentalista przede wszystkim kocha Boga i płody. Płód kocha od razu od poczęcia. Ale tylko do momentu, gdy ten płód okaże się gejem".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 37 miesiąc temuocena: 73% 

   Niech mi ktoś wyjaśni, może ksiądz Gas, może inny ksiądz, jak to jest - prawica, katolicy, konserwatyści mają swój system wartości (to czy go przestrzegają to inna sprawa), ale ten system wartości chcą narzucić wszystkim. Lewica ma swój system wartości, który, w dużym uproszczeniu, mówi - niech każdy robi tak jak uważa. Proszę więc księdza Gasa - dlaczego swoje wartości chcecie narzucić innym? Uważacie, że są lepsze? Uważacie się za lepszych? A dlaczego to robicie siłą? Bo dobrowolnie coraz więcej ludzi porzuca wasze wartości? Po co te krucjaty? Zostawcie ludzi w spokoju, kochajcie bliźnich, jak was kiedyś uczono, pozwólcie decydować za siebie. A przy okazji pilnujcie własnej trzódki, by choć połowę waszych wartości przestrzegała. Posprzątajcie własny ogródek, a nie pakujecie się w pole sąsiada.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 57 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 36 miesiąc temuocena: 68% 

   brawo

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 30 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jedenastka 35 miesiąc temuocena: 76% 

   Popieram protesty.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 56 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maruda 34 miesiąc temuocena: 18% 

   Nie rozumiem tylko dlaczego wszystko dzieje się przed kościołami. Do kościoła chodzi ok 10% katolików (w dużych miastach ok 3%). Cały ten protest przypomina walkę Hitlera że Stalinem a cierpią niewinni.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 33 miesiąc temuocena: 68% 

   gdzie byleś przez ostatnie 30 lat? Oprócz kościółka.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 26 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maruda 32 miesiąc temuocena: 50% 

   @MrFrosty, mógłbyś doprecyzować pytanie? Tak chodzę do kościoła co nie znaczy że akceptuję wszystko co mówią księża ale co to ma do rzeczy?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ooooooo 31 miesiąc temuocena: 40% 

   Pod meczet by poszły lub synagogę.Ciekawe jak by się skończyło

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 30 miesiąc temuocena: 72% 

   po co miałyby tam iść?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oooo 29 miesiąc temuocena: 45% 

   Kiedy ktoś ma odmienne zdanie to jest zacofany ,a reszta..to nowocześni ,światowi.System wartości jest w dzisiejszych czasach nie istnieje.Już zwierzęta są lepiej traktowane od dziecka

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AleAleAle 28 miesiąc temuocena: 85% 

   Ooooo - nie, wystarczy że postawi sobie pytanie jak chciałby móc postąpić gdyby tragedia (ciąża, gdzie płód ma poważną wadę zagrażającą także matce) zdarzyłaby się u niego lub jego dzieci. To podobne pytanie jakie zadałem kiedyś komuś, kto twierdził, że osobom chorym na covid lub w kwarantannie domowej powinno się oznaczać drzwi: czy chciałbyś, by twoje drzwi oznaczono, gdybyś był w kwarantannie? Odpowiedzi nie było, za to komentarze rozmydlające dyskusję owszem. Boimy się pytań i odpowiedzi wprost? Łatwiej nam pisać, gdy nas to nie dotyczy?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aga #Silnirazem 27 miesiąc temuocena: 43% 

   Radykalizm nigdy nie jest dobry :-( te akcje kobiet sprawią jeszcze większe podziały w społeczeństwie. NIENAWIŚĆ NIE JEST DOBRĄ POSTAWĄ

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 26 miesiąc temuocena: 63% 

   lepsza popierać nakładanie kagańców kobietom?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 25 miesiąc temuocena: 37% 

   Gonić i pałować te lewackie towarzystwo. Mam nadzieję, że policja stanie na wysokości zadania. A pretensje to proszę mieć do osób piszących konstytucje z 1997 r.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 72 122 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MałiŁałi 24 miesiąc temuocena: 59% 

   Odezwał się szlam w postaci kibolstwa z legii, taki elementy jak ty powinien być pałowany chociaż iq kapuścianej głowy i tak nie przeskoczysz. Bohaterek w internecie, mam do ciebie krótki przekaz - wypierdalaj.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 87 61 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~racjonalista 23 miesiąc temuocena: 22% 

   Akurat to niekoniecznie jest lewackie towarzystwo. Uwazam sie za prawicowca - za najwieksza swietosc uwazam prawo wlasnosci i wolnosc gospodarcza. Jestem przywiązany do tradycji narodowych. Szanuje wolnosc i nienawidze lewackiej poprawnosci politycznej i propagandy homoseksualnej. A ostatni zakaz aborcji uwazam za nieludzkie bestialstwo, zas ludzi wierzacych w rozne bostwa za zwyczajnych wariatow. I co?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 82 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aga #Silnirazem 22 miesiąc temuocena: 21% 

   @Legionista? Nie chcesz zgłosić sprawy na policję? ~MałiŁałi zniesławiła Ciebie i masz dużą szansę, żeby wygrać sprawę moim zdaniem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 21 miesiąc temuocena: 83% 

   oddal się tak szybko jak to możliwe (można krócej - wypier....)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 43 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 20 miesiąc temuocena: 25% 

   do MałiŁałi: a ja mam dla ciebie przekaz. Szanuj prawo i trochę więcej szacunku do polskiej Policji, bo możesz się zaraz zdziwić... Co do twojego przekazu - jest bardzo płytki jak wasze stanowisko w tej sprawie. Powtórzę - pretensje kieruj do autorów Konstytucji z 1997 r.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 53 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 19 miesiąc temuocena: 77% 

   @legionista - czytając twoje wpisy na tym forum zastanawiałem się jakie wady trzeba mieć, by rozumować w ten sposób. Ale widzę, że jesteś tym szczęściarzem, który kiedyś uniknął aborcji. A zarazem najlepszym przykładem na to, że aborcja powinna być jednak dozwolona, dla dobra społeczeństwa. Własne poglądy to jedno, ale ty niestety idziesz po bandzie. Całe szczęście zapłacisz za to. Jak każdy oszołom.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 40 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 18 miesiąc temuocena: 26% 

   Przestrzeganie przepisów prawa to dla was za trudne ? Czego nie rozumiesz ? Jest wyrok TK, który mówi o niezgodności ustawy z Konstytucją.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 17 miesiąc temuocena: 76% 

   A jak ci jutro twój trybunał każe się powiesić to się powiesisz? No przecież wydadzą wyrok. Gdy staniesz się już zbędny i bezużyteczny, powiesisz się, bo tak ci przyłębska kazała? Bo takie będzie prawo?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 37 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 16 miesiąc temuocena: 25% 

   No przecież sami mówiliście, że wyroków Trybunału się nie podważa, a Konstytucja jest świeta. To jak to jest ? Raz ją uznajemy, a innym razem nie, wtedy kiedy nam pasuje. Sami się zaoraliscie Konstytucją!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 15 miesiąc temuocena: 80% 

   Ale ty serio tak uważasz? Uważasz, że przestrzegacie konstytucji i w zgodzie z nią stanowicie prawo? I ustanowiliście trybunał, w którym decyzje przyłębskiej podważają nawet pisowscy sędziowie podkreślając jej bezprawne działania? Czy ty w ogóle o tym słyszałeś?? czy czerpiesz wiedzę wyłącznie z tvpis?? Masz w dupie lewaków? Posłuchaj własnych prawaków, tylko nie tych co krzyczą w dzienniku telewizyjnym.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 35 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 14 miesiąc temuocena: 26% 

   Haha, nie popłacz się. Na piekło kobiet zastosuje maść aby nie piekło...a poza tym zacznij przestrzegać prawo i szanuj wyroki które są wydawane w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej i na podstawie Konstytucji z 1997 r.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 13 miesiąc temuocena: 72% 

   OK, skoro sięgnąłeś bruku merytorycznego i po takie argumenty to ja sięgnę po cytat, który chyba zrozumiesz, bo jest prosty: "wypierdalaj". Im dalej tym lepiej. Im szybciej tym lepiej. Białoruś czeka, weź kumpli ze sobą. "Wypierdalaj".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 28 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 12 miesiąc temuocena: 26% 

   Otrzyj łzy i weź się ogarnij kobieto! I grzeczniej bo wyladujesz zaraz w kryminale. I będziesz inaczej gadać

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 11 miesiąc temuocena: 74% 

   pewnie wyląduję, może nawet paralizatorem dostanę po jajach. wszak wasza milicja teraz tak traktuje ludzi. widzę, że bezsilny się nią zasłaniasz. kabluj śmiało, nie zapomnij dodać, że kazałem ci "wypierdalać" a ty jesteś tak tępy, że nie rozumiesz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 25 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Strzelam karpiami w dziki 10 miesiąc temuocena: 49% 

   Pokolenie usuń ciążę, adoptuj pszczołę. Nie strzelaj w dziki, nie jedz karpia na święta, petardy w sylwestra stresują mojego pieska - ale aborcja jest ok.? Dramat, co sie dzieje z tym światem

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 79 82 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaEwa 9 miesiąc temuocena: 59% 

   Eh, kompletnie nie rozumiesz...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 67 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 8 miesiąc temuocena: 28% 

   mam wrażenie że dla tych ludzi - wykonanie aborcji to jest priorytet w ich życiu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AleAleAle 7 miesiąc temuocena: 73% 

   @Legionista - pytanie wprost do Ciebie: załóżmy się, że Twoja żona/partnerka zachodzi w ciążę, cieszycie się, cieszy się rodzina i dwójka twoich dzieci. Niestety (nie życzę tego oczywiście!) w 3 m-cu ciąży przy badaniach okazuje się, że płód ma wadę poważną, np. bezmózgowie. Co robisz? Czy jako facet decydujesz się wraz z kobietą na aborcję? Czy też przesz do tego by nosiła płód/dziecko kolejne 6 m-cy, narażając sobie na chorobę, cierpienie psychiczne i fizyczne oraz poród, po którym wiadomo, że dziecko nie przeżyje, czyli też cierpieć będzie? Jaka postawa jest tu humanitarna? Co z traumą w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 6 miesiąc temuocena: 62% 

   @AleAleAle - zadałeś mu zbyt trudne pytanie. Po pierwsze nie ma on bladego pojęcia co to bezmózgowie, z czym to się wiąże. Po drugie nic by z tym nie zrobił, bo u nich to dziedziczne. Ale jestem bardzo ciekawy odpowiedzi. Jako typowy katol powinien skazać kobietę na cierpienie, w końcu to tylko inkubator na nogach, zawsze można mieć nowy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AleAleAle 5 miesiąc temuocena: 69% 

   Uważam, że legionista myśli, zastanowi się i odpowie. Jeśli jego to nie dotyczy, może dotyczyć dzieci, wnuków, kuzynki itp. Żle nie życzę oczywiście, ale wobec oburzonych protestami może zdarzyć się tak, że sami staną przed problemem/wyborem. Powiedziałbym wtedy "chihot historii" ale w tym kontekście nie wypada.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Protest 4 miesiąc temuocena: 55% 

   Brawo brawo dla wszystkich protestujących ...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 86 71 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 3 miesiąc temuocena: 56% 

   A jak po JP2 płakali. Jak go słuchali. Kościoł nie może popierać aborcji bo jasno wynika z Nowego i Starego testamentu, że dzieciobójstwo to grzech. Sodomia to też grzech. Zamiast łapać Covida i zapychać szpitale zachęcam do udziały w wyborach które się odbędą za lat parę i będzie okazja do demonstracji poglądów bez narażanie innych na śmierć. Tylko jak was postraszą, że 500 zabiorą to mordy w kubeł i zagłosujecie na tego kto daje za darmochę kasę na pierdoły. PiS reprezentuję swoich wyborców. A was kto reprezentuję? Dominiak?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 66 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 2 miesiąc temuocena: 80% 

   kościół nie musi popierać aborcji, jeśli uważa, że to grzech. Ba, powinien nawet jej kategorycznie zabraniać swoim wiernym. Nawet do cel klasztornych ich wsadzać w ramach pokuty. W nosie mam to co zrobi ze swoją trzódką dopóki ta trzódka będzie stała w kościele dobrowolnie. Ale odpier...cie się od ludzi, którzy nie chodzą do kościoła. To nie wasze poletko, z niego proszę, cytuję: "wypierdalać".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 39 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 1 miesiąc temuocena: 67% 

   Kościół wcale nie musi popierać aborcji. Ale nie żyjemy w państwie wyznaniowym, i to nie kościół ma decydować o prawie stanowionym w Polsce. W tym kraju poza katolikami żyją też ludzie innych wyznań, poganie oraz ateiści. I każdy niech postępuje wg własnego systemu wartości nie narzucając go innym.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3398 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020