REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wszystko zaczęło się od tego, że mąż zbił klosz od lampy i trzeba było kupić nowy, a w sklepach nic się nam nie podobało. Okazało się, że samodzielne zrobienie abażura wcale nie jest takie trudne i w taki oto sposób zrodził się pomysł na firmę i markę Lampidarium.​

  Nasze abażury do lamp są nietuzinkowe, oryginalne i na pewno nie nudne. Lubimy odważne wzory i kolory. Klosze, które produkujemy pasują zarówno do lamp stołowych, podłogowych jak i wiszących. Można też kupić u nas gotową lampę z niesamowitym abażurem. W dzień taka lampa to ozdoba na stoliku czy komodzie, a wieczorem światło żarówki rozświetli od środka wzór tropikalnej dżungli, delikatnych magnolii lub gałązek wierzby.

  Abażur wydaje się być zwykłym, pospolitym wyposażeniem. Abażur wiszący lub lampa z abażurem to element wnętrza, który może być niezauważalny i pełnić tylko funkcję dającą oświetlenie, ale może też być dekoracją samą w sobie. W naszych domach dominują biele, beże i szarości i często przydałoby się trochę wzorów i kolorów. Atmosfera pokoju jest w dużym stopniu zależna od oświetlenia, a abażur lub lampa z ciekawym kloszem to świetny sposób żeby dodać wnętrzu koloru, energii, stylu, przytulności lub wręcz wrażenia luksusu za niewielkie pieniądze.

  Abażury robimy w domowej pracowni i robimy je ręcznie, więc są produkowane w niewielkiej ilości sztuk. Im więcej robimy tych abażurów tym bardziej podchodzimy do nich jak artysta do czystego płótna, na którym można coś niesamowitego stworzyć, pokazać, namalować. Firma ma w ofercie wzór abażura z motywem gwieździstej nocy Vincenta Van Gogha, są też wzory, które właściciele sami zaprojektowali. Cały czas w głowie pojawiają się nowe pomysły. Niektórzy klienci przychodzą nawet ze swoim materiałem i chcą abażur, który będzie miał ich ulubiony kolor lub motyw.

  Po co nam abażury

  Dzięki abażurom światło jest łagodne, rozproszone, nabiera przyjemnego koloru i buduje we wnętrzu atmosferę przytulności. Piękne i wymyślne klosze powstały pod koniec XIX wieku, a ich zadaniem była ochrona oczu przed zbyt natarczywym światłem niedawno wynalezionej żarówki. Te pierwsze abażury były pełne kolorów i ozdób niczym małe dzieła sztuki. Obecnie w sklepach przeważają proste klosze białe, szare i kremowe.

  Ponadto w Polsce wciąż dominuje koncentracja na centralnie wiszącym żyrandolu jako najważniejszym oświetleniu pokoju i często jedynym. Wnętrza naszych zachodnich sąsiadów są za to pełne lamp stołowych, kinkietów i lamp podłogowych. Lampy są istotnym elementem wystroju, dają zróżnicowane oświetlenie, tworzą piękną grę świateł i dzielą przestrzeń na strefy.

  Odświeżanie starej lampy

  Prawdopodobnie najbardziej pomijanym elementem podczas remontu jest oświetlenie. Powszechnym błędem jest myślenie, że aby zmienić oświetlenie pokoju, musimy kupić nowe lampy. Całkowicie możliwe jest zastąpienie abażurów nowymi, aby stworzyć zupełnie inny wygląd i wystrój pokoju. Teraz do wyboru mamy nie tylko różne kolory abażurów, ale wzory kwiatowe, geometryczne lub zwierzęce. Można dać się ponieść wyobraźni i stworzyć interesujące wnętrze.

  Jak dobrać abażur do lampy

  Kolor i wzór abażura może uzupełniać kolorystykę wnętrza lub odwrotnie dawać fajny kontrast z resztą pomieszczenia. Jasne abażury dadzą więcej światła potrzebnego do czytania, zabawy, pracy. Ciemne abażury służą do budowania nastroju, relaksującej atmosfery oraz gwarantują bardziej wyrafinowany wygląd.

  Poznaj nasze oryginalne i niebanalne abażury do lamp i lampy stołowe z abażurem na lampidarium.pl

  Artykuł załadowany: 0.1949 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020