REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Poradzą sobie z owadem, larwą a nawet motylem. W ułamku sekundy usidlają ofiarę, gdy ta pojawi się w ich pułapce. W Arenie Ursynow przez weekend można oglądać wystawę roślin owadożernych z całego świata.

  Są popularne rosiczki, które za dotknięciem zaciskają swoje "szczęki". Są kapturnice i dzbaneczniki, które osiągają kilka metrów wysokości. Miłośnicy innych kwiatów - np. storczyków będą zachwyceni rzadkimi i pięknymi okazami.

  - Najbardziej fascynujące okazy, w dziesiątkach pięknych arażancji to wszystko po to, byśmy pokochali tę "głodną" część flory - mówi Michał Gąstał, organizator festiwalu w Arenie Ursynów.

  - Bardzo mi się podoba, taka forma popularyzacji jest bardzo dobra. Bo znajomość przyrody to nie jest najmocniejsza strona Polaków - mówi jedna z odwiedzających. - Wspaniała wystawa, pierwszy raz mimo tylu lat spotkałam się z tak cudowną wystawą. Bardzo ciekawe okazy, których nigdy w życiu nie widziałam - dodaje pani Hanna.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYSTAWY:

  Podczas wystawy odbywają się specjalne pokazy karmiernia i przesadzania roślin owadożernych. Na miejscu wybrane rośliny możemy także kupić. Są też gatunki nieowadożerne, takie jak bananowce, ananasy czy znany wszystkim pieniążek.

  Festiwal Roślin Owadożernych dziś i jutro w Arenie Ursynów - w sobotę do godz. 19:00, w niedzielę od 10:00 do 16:00. Bilety do kupienia przed wejściem: normalny - 15 zł, ulgowy - 12 zł (uczniowie, studenci do 26 lat), dzieci do 3 lat - wstęp bezpłatny.

  VIDEO: Krwiożercza dżungla na Ursynowie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ogrodnik 1 ponad rok temu

   jak można nazwać rośliny "krwiożerczymi" litości

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4439 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019