REKLAMAA1-VISTULA-07-05----06-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 grudnia 2018, 13:51 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Z papieru pakowego, rolek, a nawet z pierników! Jedenaście szkół z Ursynowa wzięło udział w 22. ursynowskim konkursie "Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe". Dzieła przygotowane przez dzieci to prawdziwe perełki!

  W tym roku na konkurs wpłynęło 160 prac, z czego na wystawę w ursynowskim ratuszu zakwalifikowano 47 szopek. Wśród prezentowanych szopek są te tradycyjne, trójwymiarowe - odzwierciedlające nasze wyobrażenia o żłobku, w którym leżał Chrystus, jak i te nowoczesne, w dwóch wymiarach - np. wykonane z plastikowych oczek. Zachwycają kolory, postacie. Najbardziej oryginalne są: szopka wisząca i kręcąca się niczym karuzela, żłobek umieszczony w szklanej kuli, postacie uformowane z gniecionego papieru pakowego czy szopka namalowana na drewnianym pieńku. Jury miało twardy orzech do zgryzienia!

  - Piękne i oryginale szopki! Aż trudno uwierzyć, że zrobiły je dzieci - mówi pani Halina, która podziwiała wystawę na parterze ratusza. W godzinach pracy urzędu może ją zobaczyć każdy mieszkaniec, który ma coś do załatwienia w urzędzie przy al. KEN.

  W konkursie wzięło udział 11 ursynowskich szkół podstawowych: Prywatna Szkoła nr 6, Szkoła Podstawowa nr 16,   Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 47, Szkoła Podstawowa nr 336, Szkoła Podstawowa nr 81, Szkoła Podstawowa STO nr 1, Szkoła Podstawowa nr 313, Szkoła Podstawowa nr 96, Szkoła Podstawowa nr 303, Szkoła Podstawowa nr 319, Szkoła Podstawowa nr 318.

  - Uwzględniając poziom artystyczny i oryginalność prac oraz biorąc pod uwagę precyzję wykonania – jury przyznało 10 wyróżnień i 6 nagród - inforumuje Jakub Fiałek z urzędu dzielnicy. Oficjalne podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się 11 stycznia.

  Która szopka Waszym zdaniem jest najpiękniejsza?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3095 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019