REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jednym z zadań kostki brukowej jest zadbanie o wygląd i estetykę terenu przed domem bądź innym budynkiem. To jeden z pierwszych elementów, jaki widzą ludzie, którzy pojawiają się na terenie naszej posesji - dlatego warto, by była ona zadbana. Z tego względu konieczne jest zapewnienie jej odpowiedniej pielęgnacji. Jak zadbać o swoją kostkę brukową i mieć pewność, że będzie cieszyła oko przez długie lata?

  Dlaczego kostka z czasem traci naturalne barwy?

  Właściwie i regularnie pielęgnowana kostka brukowa powinna zachowywać ładny wygląd oraz swoje właściwości przez wiele lat. Choć wydaje nam się, że kostka jest trwałym i odpornym produktem, który będzie służył nam latami bez wysiłku z naszej strony, to jednak nie możemy zapominać o pielęgnacji oraz odpowiednim zabezpieczeniu. Sekret tkwi nie tylko w regularnym i dokładnym czyszczeniu kostki brukowej, ale również w jej konserwacji. Jeżeli nie zapewnimy naszej kostce właściwej pielęgnacji, nie będzie ona odporna chociażby na warunki atmosferyczne, na które nie mamy przecież wpływu. Prawdziwym testem dla takiego podłoża jest zima – trudne warunki podczas tej pory roku mogą skutkować odbarwieniami oraz pęknięciami.

  Jak prawidłowo myć i pielęgnować bruk, granit i betonowe płyty?

  Sposób mycia kostki brukowej zależy od kilku czynników, takich, jak wcześniejsze zabezpieczenie nawierzchni oraz rodzaj plam, których chcemy się pozbyć. Inaczej będziemy czyścić kostkę impregnowaną, a inaczej nieimpregnowaną. Jak zatem czyścić poszczególne rodzaje kostki? Bruk to jedna z najłatwiejszych w utrzymaniu nawierzchni. Nie wymaga specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych, a jej pielęgnacja nie jest zbyt problematyczna. Regularne mycie bruku wodą na ogół jest wystarczające. Sytuacja komplikuje się dopiero wtedy, gdy pojawiają się na nim plamy (tłuszcz, kawa, olej) lub rozpoczną się problemy wywołane śniegiem bądź stojącą wodą. W takich sytuacjach kluczowa jest szybka reakcja. Najprostszym i najlepszym sposobem na usunięcie plam z kostki brukowej jest użycie wody oraz płynu do mycia naczyń. Taką miksturę należy nanieść na miejsce, które chcemy oczyścić i spłukać po około godzinie.

  W walce z różnymi osadami może pomóc też myjka ciśnieniowa. Granit to jeden z najsilniejszych i najtrwalszych kamieni na świecie. To doskonały wybór, jeśli chodzi o kostkę brukową, jednak ma on pewną wadę – łatwo go poplamić. Ślad zostawi nie tylko rozlana kawa, ale również soki ze świeżo skoszonej trawy. Problematyczne w tej kwestii mogą być także warunki atmosferyczne. Jak należy pielęgnować granit? Choć kamień ten prezentuje się dostojnie, wymaga właściwej i dokładnej pielęgnacji. Jeśli planujemy zastosować detergent, warto zapoznać się z instrukcją i przetestować go na niewielkiej powierzchni, by upewnić się, że nie pozostawi smug ani zacieków. Przydatne do czyszczenia mogą okazać się ściereczki z mikrofibry. W przypadku rdzawych plam, warto przygotować miksturę z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Po wtarciu takiej pasty wystarczy spłukać ją ciepłą wodą.

  Beton to kolejna nawierzchnia, którą niełatwo utrzymać w czystości. Jego struktura jest porowata, przez co brud łatwo utrzymuje się na jego powierzchni. Czyszczenie betonu nie należy do najprostszych czynności – aby poszło to sprawniej, warto zastosować kilka trików. Warto zacząć od zamiecenia powierzchni, co pozwoli usunąć kurz oraz piach i umożliwi dokładniejsze czyszczenie. Gdy zlokalizujemy plamy albo uznamy, że należy oczyścić całą powierzchnię, warto skorzystać z pomocy szczotki o średniej twardości. Tym razem mikstura będzie złożona z mleczka rozrobionego wodą. Po nałożeniu go na powierzchnię należy odczekać 10-15 minut, usunąć brud szczotką i spłukać przygotowany preparat wodą.

  Regularne mycie kostki

  Systematyczność jest ważna w wielu aspektach życia. Nie inaczej wygląda to w przypadku pielęgnacji nawierzchni. Regularne czyszczenie kostki brukowej pozwoli zapobiec wżeraniu się brudu. Cykliczne oczyszczanie nawierzchni sprawi, że zanieczyszczenia nie będą się utrwalać, a ich usuwanie nie będzie sprawiało problemu. Kostka zawsze będzie prezentować się doskonale i nie zniszczy się szybko – będzie zdobić naszą posesję przez długie lata. Regularne mycie kostki brukowej daje jej pewnego rodzaju ochronę przed wieloma uszkodzeniami. To ważne, bo dziś, poza praktycznością, kostka brukowa pełni również funkcję dekoracyjną. W miejscach narażonych na nadmierną wilgotność, istnieje ryzyko występowania mchów, porostów oraz grzybów. Najprościej jest usunąć je za pośrednictwem preparatów chwastobójczych oraz myjki ciśnieniowej. Wszelkie inne zabrudzenia, takie jak plamy spożywcze, błoto czy kurz, można z łatwością usunąć za pośrednictwem wspomnianej powyżej myjki. Nieco bardziej kłopotliwe są tłuste plamy (np. płyny wyciekające z samochodu) – należy użyć specjalistycznych odplamiaczy. Trzeba jednak upewnić się, że nie będą one powodem zmian w strukturze lub kolorze kostki.

  Impregnacja i pielęgnacja kostki wokół domu

  Kostka brukowa jest jednym z najpopularniejszych materiałów używanych do aranżacji przydomowych terenów. Ponieważ jedną z jej funkcji jest ta dekoracyjna, musi ona prezentować się dobrze. Co za tym idzie, należy zapewnić jej właściwą pielęgnację. Dobrym sposobem na zapewnienie kostce ochrony jest jej impregnacja. Najlepsze, co można zrobić, to wykonanie takiego zabiegu tuż po ułożeniu kostki. Jeśli jednak nie obraliśmy tej drogi – nic straconego! Impregnację można wykonać w dowolnej chwili, po umyciu i oczyszczeniu kostki. Najlepszą porą na wykonywanie takich prac są ciepłe, słoneczne dni. Na rynku mamy do wyboru liczne preparaty. Możemy więc wybrać, czy chcemy wydobyć spłowiały kolor kostki, nabłyszczyć ją, czy po prostu zapewnić jej ochronę. Warto przetestować preparat pierwotnie na niewielkiej powierzchni, by mieć pewność, że efekt będzie zadowalający.

  Zaufaj specjalistom z TCH Service

  Choć czyszczenie i pielęgnacja kostki brukowej to czynności, które można wykonywać samodzielnie, zlecenie takich działań profesjonalistom daje gwarancję pełnej satysfakcji. Warto skorzystać z usług doświadczonego w temacie fachowca – np. TCH Service. Obszary, na jakich działa firma, to między innymi Warszawa i okolice (Piaseczno, Legionowo), ale w razie potrzeby, po indywidualnym uzgodnieniu, przedstawiciele firmy są w stanie dojechać również w inne obszary. Pełna oferta jest dostępna tutaj: https://czyszczeniekostkibrukowej.waw.pl/.

  Artykuł załadowany: 0.1703 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO