REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Zabawa podczas zeszłorocznego kiermaszu

  Zabawa podczas zeszłorocznego kiermaszu (KT)

  REKLAMA

  Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, więc Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe rusza z pomocą potrzebującym. W tym roku Charytatywny Kiermasz Świąteczny organizowany jest dla małego Krystiana, który choruje na padaczkę i mózgowe porażenie dziecięce. Moc atrakcji, domowe smakołyki i występy sceniczne - to wszystko już w najbliższą sobotę.

  Fundacja ETO, skupiająca dzieci, rodziców i pracowników Niepublicznego Przedszkola "Szkrabki" oraz Szkoły Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego, ponownie mobilizuje siły w okresie przedświątecznym. Nadchodzący charytatywny kiermasz ma pomóc Krystianowi Lesikowskiemu z Bydgoszczy. Chłopak zmaga się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym i padaczką. Rodzina już niedługo może dostać upragnione mieszkanie na parterze. Jest pewien problem - potrzeba pieniędzy. 

  Krystian urodził się zaledwie po 28 tygodniach ciąży i cierpi na dwie poważne choroby. W tej chwili rodzina mieszka na 2. piętrze, co uniemożliwia chłopcu swobodne wychodzenie. Rodzice uzyskali zgodę na zamianę - mogą zamieszkać na wymarzonym parterze pod jednym warunkiem. Najpierw muszą wyremontować lokal, na to jednak nie mają środków. Potrzebują ok. 40 tys. złotych. Świąteczny kiermasz na Ursynowie w tym roku dedykowany jest właśnie rodzinie Lesikowskich.

  A czego mogą spodziewać się goście?

  Atrakcji kiermaszowych nie zabraknie dla wszystkich - niezależnie od wieku przybyłych. Przede wszystkim zadbano o szeroki asortyment wszelkich ozdób i akcesoriów świątecznych - większość z nich to wyjątkowe wyroby rękodzielnicze. Poza tradycyjną loterią z nagrodami i aukcją unikatowych przedmiotów, znajdzie się coś dla ciała i podniebienia. Pyszne przekąski i aromatyczne napoje rozgrzeją i rozbudzą świątecznego ducha w każdym gościu. Wszystkiemu towarzyszyć będzie część artystyczna i wspólne śpiewanie kolęd. Samo przechadzanie się wśród kolorowych straganów i wiszących lampek będzie przyjemnością. 

  - Na stoiskach znajdziemy wszystko, co tylko może przyjść do głowy - od ozdób po świąteczne potrawy. Przewidujemy 700 losów na loterii, każdy będzie sprzedawany za 5 zł. Puszki, do których będziemy zbierać pieniądze dla państwa Leśniewskich dostarczy nam Fundacja PROJAN, która wspiera rodzinę - mówi Agnieszka Schaitter, organizatorka kiermaszu.

  Świąteczny Kiermasz Charytatywny odbędzie się w najbliższą sobotę przy ul. Rosoła 10 - na terenie placówek Fundacji ETO. Kwesta, konkursy i wspólna zabawa potrwają od godz. 16:00 do godz. 19:00. Portal Haloursynow.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1121 sekundy
  REKLAMA