REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Nieustannie zwiększające się tempo życia musi pociągać za sobą negatywne konsekwencje. Organizm ludzki ma pewne granice i w pewnym momencie daje o sobie znać. Przemęczenie staje się na tyle silne, że nie sposób dalej normalnie funkcjonować. Czy można temu skutecznie zaradzić?

  Istotna rola do spełnienia

  Ostatnimi czasy dużo mówi się o roli magnezu w prawidłowym działaniu naszego organizmu. Ten pierwiastek określany symbolem „Mg” stał się przedmiotem badań na szeroką skalę. Działania te pozwoliły ustalić, czemu nie możemy się bez niego obejść i w jakich ilościach przyjmować go każdego dnia.

  Warto mieć na uwadze to, że bez magnezu nie mogą egzystować także inne organizmy żywe. Pierwiastek wchodzący w skład chlorofilu ma istotny wpływ na proces fotosyntezy. Jego niedobory objawiają się więdnięciem roślin, czy chlorozą liści. Jony magnezu odpowiedzialne są za utrzymywanie właściwego ciśnienia krwi oraz innych tkanek, a także za zachowanie prawidłowej struktury rybosomów.

  Według zaleceń dzienna dawka magnezu dla dorosłego człowieka powinna oscylować w przedziale od 300 do 400 mg. O ile niegdyś zapewnienie jej było na ogół dość proste, dziś nie jest to już takie oczywiste. Co zatem się stało, że nasza dieta stała się uboższa w ten cenny składnik? Wskazuje się na dwa główne powody tego stanu rzeczy. Uprawiana żywność nawożona chemicznie ze związkami potasu staje się mniej odżywcza. Poza tym regularnie wzrasta liczba stosowanych konserwantów dodawanych do wielu rozmaitych produktów.

  Człowiek potrzebuje określonej dawki magnezu nie bez powodu. Po pierwsze ma on istotny wpływ na prawidłowe działanie układu nerwowego. Poprawia nastrój, pamięć oraz koncentrację. Ponadto pierwiastek ten nie jest obojętny wobec układu sercowo-naczyniowego. To właśnie on odpowiada za prawidłowy rozkurcz mięśni.

  Łatwo dostrzegalne braki

  Niedobory wybranych składników w naszym organizmie nie biorą się znikąd. Bardzo często poprzez nieświadome i z pozoru niegroźne zachowanie powodujemy, że systematycznie spada ilość magnezu w naszym ciele, gromadzonego przede wszystkim w kościach. Częste sięganie po kawę, alkohol, posiłki z wysoką zawartością tłuszczu prowadzą do obniżenia zawartości niezwykle cennego pierwiastka. Podobny wpływ ma nadmierny stres, czy stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Wraz z odpowiednim upływem czasu można odczuć na sobie pewne objawy.

  Niedobór magnezu w organizmie zaczyna objawiać się dość szybko, ponieważ odpowiedzialny jest on za liczne procesy odbywające się w naszym ciele. W sytuacji, kiedy dochodzi do zwiększenia pobudliwości nerwowo-mięśniowej, co przekłada się na osłabienie pracy serca, zauważalne jest mnóstwo symptomów. Począwszy od drgań jednej z powiek, skurczów łydek, czy uczucia odrętwienia i mrowienia w kończynach, skończywszy na np. migrenie lub nadciśnieniu.

  Istnieją dość uzasadnione podejrzenia, że braki magnezu mogą skutkować także depresją. W przypadku chorych na nią cukrzyków wystarczyła suplementacja odpowiedniej dawki chlorku magnezu, by uzyskać dokładnie ten sam efekt jak poprzez zażycie imipraminy – silnego leku przeciwdepresyjnego. To odkrycie może zrewolucjonizować życie wielu ludzi na całym świecie, ponieważ liczba chorych na depresję drastycznie wzrasta.

  W poszukiwaniu źródeł energii

  Zanim zdecydujemy się sięgnąć po magnez b6 w formie suplementu, nie zaszkodzi wzbogacić swojej diety o pewne składniki. Wybrane produkty okazują się niezwykle wartościowe i powinny stanowić podstawę naszego jadłospisu w przypadku niedoboru cennego pierwiastka. Najwięcej magnezu zawiera gorzkie kakao, stąd trafnym zaleceniem jest sięganie po czekoladę. Kolejne pozycje na liście to kasza gryczana, biała fasola, orzechy laskowe, płatki owsiane, szpinak i ryby.

  W praktyce nie sposób ułożyć dietę tak, żeby każdy posiłek był idealnie zbilansowany. To oraz ogółem obniżona zawartość witamin i składników w produktach spożywczych przyczynia się do tego, że nasz organizm odczuwa istotne braki. Popularny magnez b6 dostępny np. w formie tabletek stanowi dobre uzupełnienie diety. Więcej informacji na jego temat można znaleźć m.in. tutaj: http://www.magvit.com.pl/.

  Nasze gorsze samopoczucie często wydaje się nie mieć wyraźnej przyczyny. Kłopoty ze snem, nerwowość, częste skurcze mięśni i inne objawy mogą oznaczać, że brakuje nam magnezu. Problem ten zatacza coraz szersze kręgi. Rozwiązanie go wbrew pozorom jest dość proste. O ile nie dzieje się nic poważnego, należy uzupełnić niedobory i oczekiwać na poprawę stanu zdrowia.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1195 sekundy
  REKLAMA