REKLAMAA1-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lipca 2021, 07:25 komentarzy 37

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Wśród sklepów sieci Biedronka, które będą czynne w każdą niedzielę znalazł się jeden na Ursynowie. Placówka na rogu Belgradzkiej i Rosoła już wczoraj obsługiwała klientów, informując, że "prowadzi usługi pocztowe".

  Ustawowy zakaz handlu w niemal wszystkie niedziele wprowadzony w 2020 roku jest coraz częściej omijany przez sieci handlowe. Wystarczy uruchomić w sklepie punkt odbioru przesyłek pocztowych i już można handlować w każdą niedzielę. Tak od początku zakazu robi sieć Żabka. Teraz dołączyła do nich Biedronka, która w ostatnią niedzielę przeprowadziła test w swoich kilkudziesięciu placówkach. 

  Wśród nich był sklep przy ul. Belgradzkiej na Ursynowie, który jako jedyna Biedronka w naszej dzielnicy, był wczoraj otwarty. Ale ponieważ niewielu klientów o tym wiedziało, a sieć do końca trzymała listę takich sklepów w tajemnicy, to i ruchu w nim nie było dużego. 

  - Nie wiedziałem wcześniej, że będzie otwarte. Ale z chęcią wszedłem zrobić zakupy. Uważam, że zamykanie na siłę sklepów w niedziele jest bez sensu, a poza tym - jak widać - zawsze znajdzie się rozwiązanie. To walka z wiatrakami, więc powinna panować wolność w tej sprawie - mówi nam pan Kamil, który przyszedł do Bieronki przy Belgradzkiej. Podobnie zadowoleni z otwarcia sklepu byli inni klienci - nic dziwnego, skoro zrobili niedzielne zakupy.

  Przy wejściu do sklepu widniała informacja, że "Od teraz w tym sklepie może realizować usługi pocztowe". Sklep był czynny od godz. 6 do 23:30. Za tydzień i w kolejne niedziele znów będzie otwarty.

  Jak Biedronka ominęła przepisy?

  Recepta na uruchomienie sklepu w niedzielę niehandlową jest prosta. Ustawa pozwala działać punktom z usługami pocztowymi, cukierniom, piekarniom czy kawiarniom itp. Najprościej ogłosić, że w sklepie można odbierać przesyłki. Bierdonka stosowną umowę podpisała z Pocztą Polską. Podobny trik wykorzystuje zresztą państwowy koncern Orlen, który w niedzielę dzięki "usługom pocztowym" otwiera swoje punkty Orlen w Ruchu.

  Oburzona działaniami Biedronki, ale co ciekawe nie Orlenu, są działacze Solidarności oraz posłowie PiS wywodzący się z tego środowiska. To właśnie związkowcy wywierali presję na rządzących, by uchwalono zakaz handlu w niedzielę. Dziś nawołują do uszczelnienia i zaostrzenia przepisów. 

  Były szef Solidarności, a obecnie poseł PiS Janusz Śniadek informował w czerwcu, że projekt nowelizacji ustawy jest już gotowy. Pomysł zakłada, że sklep będzie mógł prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa jedynie pod warunkiem, że ten rodzaj działalności będzie dominujący.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 211

  • 117
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 31
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 25
   BRAK SŁÓW

  37Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AndrzejC 37 6 dni temuocena: 30% 

   Żałosne posunięcie Biedronki. Zero szacunku do pracujących tam osób, niczym Naziści w trakcie wojny :-/

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alojzy p. 36 6 dni temuocena: 0% 

   a sķad wiesz że naziści kazali w czasie wojny pracować w sklepie ? może twoj dziadek byl z wermahtu albo ss ?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~slawek 35 5 dni temuocena: 100% 

   Sęk w tym, że wielu pasuje praca w weekend. Studenci mieli możliwość pracy w dniach wolnych od nauki. Może zamknijmy też stacje benzynowe i komunikację miejską - dlaczego mamy wyzyskiwać tych ludzi?

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 34 2 dni temu

   To jak komuś nie odpowiada, to składa wypowiedzenie i idzie na bezrobocie, w czym problem? Chyba czarna mafia z Przy Bażantarni się tu za mocno udziela, żeby nawet zakupów nie można było zrobić.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 33 6 dni temuocena: 63% 

   Obsługa w markecie to byłą zawsze najniżej uposażona grupa zawodowa któa nie ma żadnego wyboru. Stąd ochrona najsłabszych.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bee 32 4 dni temuocena: 100% 

   Ochrona najslabszych NIE jest celem pisowskiego zakazu handlu. Gdyby chodzilo o ochrone, to partia rzadzaca nakazalaby sieciom placenie 200% stawki za niedziele, plus dwa pelne weekendy w miesiacu wolne, plus mozliwosc odebrania wolnego za niedziele i wszyscy byliby zadowoleni, chetnych do pracy by nie brakowalo ani wsrod studentow ani emertyow. Chodzi wylacznie o ideoologie i KK.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 31 7 dni temuocena: 100% 

   Żeby jeszcze normalne poczty chciały pracować w niedziele ;-)

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 30 7 dni temuocena: 67% 

   Żeby jeszcze normalne poczty w ogóle chciały pracować. U mnie za każdym razem, gdy odbieram awizo (bo przecież listonosz listów już nie nosi, tylko awizo wrzuca do skrzynki) muszę czekać co najmniej pół godziny w kolejce do jedynego okienka. Pomimo, że teoretycznie okienka są trzy.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polexit 29 7 dni temuocena: 64% 

   Polacy nie gęsi i chcą robić zakupy w niedziele.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pracownik 28 8 dni temuocena: 50% 

   Pracuję w państwowej firmie skarbu państwa, w niedzielę i nie robię z tym problemu, bardziej mnie martwi, że moja wypłata to ochłap jakich mało, Ale człowiek siedzi tak już z zasiedzenia 15 lat.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Opie... 27 7 dni temuocena: 67% 

   Ty się marnujesz. Z twoją przebojowością i inteligencją to powinieneś wziąć kredyt i zmienić pracę. W prywatnych koroboracjach czekają czekają na bystrzaków.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~silesia 26 8 dni temuocena: 19% 

   @aster , sam zmień prace jak masz jaja, aby podjąć wyzwanie. ludzie mają prawo do wolnej niedzieli.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 25 7 dni temuocena: 100% 

   Zmienilem 3 lata temu bo bylem niezadowolony, a teraz jestem z obecnej bardzo zadowolony wiec nie widze sensu w zmianie pracy.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 24 7 dni temuocena: 75% 

   Czyli pracownicy stacji benzynowych, kin, zoo, knajp, aptek, komunikacji, elektrowni, teatrów, lekarze, strażacy itp. to nie ludzie? A może ludzie, ale tacy, którzy jednak nie mają prawa do wolnej niedzieli?

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 23 2 dni temu

   To powiedz to samo w hotelach, na stacjach benzynowych, w straży pożarnej, na lotniskach, w zbiorkomie i jeszcze MILIONIE INNYCH BRANŻ, ŻE PANI NA KASIE JEST SMUTNO BO CHCE WOLNOM NIEDZIELE KOMUCHU.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bunia13.65@ 22 8 dni temuocena: 71% 

   Proponuję otwarcie wszystkich urzędów. W tygodniu ciężko jest się wybrać z dziećmi coś załatwić. W niedzielę mąż przypilnuje dzieci a ja załatwiłabym wszystkie zaległe sprawy urzędowe.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jak wszyscy to wszyscy 21 8 dni temuocena: 78% 

   Dokładnie otworzyć wszystkie urzędy, biura, banki, korporacje I zagonić do pracy w niedzielę. Dlaczego tam się nic nie da w weekend załatwić?

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NiedzielneZakupyRobie 20 8 dni temuocena: 88% 

   Poznałem ludzi, dla których praca w niedziele była okazja do dorobienia (nie tylko studenci), poznałem kobietę która pracując w niedziele w tygodniu mogła więcej czasu spędzić ze swoim niepełnosprawnym dzieckiem. I to się skończyło. Jestem przeciwny zmuszaniu ludzi do pracy w niedziele, ale budowaniu takiego systemu wynagrodzeń by niektórym zależało - zakupy w niedziele szczególnie w dużych miastach - są potrzebne. Nie każdy w tygodniu pracuje 8-16

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olot 19 6 dni temuocena: 25% 

   Zwierciadło uwagę, że sklepu typu Biedronka są zazwyczaj otwarte od 6 do 22, więc w tygodniu znajdziesz chwilę na zakupy.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smuteczek 18 8 dni temuocena: 26% 

   I z czego tak się cieszy autor artykułu? Z tego że pracownicy muszą pracować cały tydzień? I nie nie jest to dobra wola pracownika tylko obowiązek. Pracuje w galerii handlowej i naprawdę doceniam zamknięte niedzielę. Nie trzeba tyrać 7dni w tygodniu można coś zaplanować z dnia na dzień a nie być uzależnionym od grafiku.. Tak jak pisali juz przedmówcy w tej "cywilizowanej i wielbionej" UE sklepy w niedzielę są zamknięte i nikomu to nie przeszkadza. Francja, Niemcy Hiszpania... nie ma żadnego obchodzenia zakazów itp.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 17 8 dni temuocena: 83% 

   To zmień prace.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~giena 16 8 dni temuocena: 81% 

   Jak 7 dni w tygodniu? Za pracę w niedzielę jest dzień wolny w tygodniu. Jeszcze w Polsce są ludzie, którzy chcą pracować, a są i tacy którzy chcą pracować w niedzielę, bo wolą mieć wolne w środku tygodnia. Jak się nie podoba, to można zatrudnić się w biurze i popracować od 9 do 18 ( z godzinną przerwą na lunch).

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~slawek 15 5 dni temu

   Przecież to praca zmianowa, grafiki są ustalane indywidualnie. To nie galera z niewolnikami... Niektórym bardziej pasuje w weekend, choćby studentom.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NiedzielneZakupyRobie 14 8 dni temuocena: 88% 

   Zawsze to coś!

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EUentusjasta 13 8 dni temuocena: 26% 

   Czy ktoś wychyla nosa z PL ? w państwach starej unii wszystko zamknięte w niedzielę to norma od lat wywalczona przez związki nie KK !

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HappyHappy 12 8 dni temuocena: 82% 

   I ta "norma" jest tak samo durna tam jak i w PL. Wiesz co jest najgłupsze w tym zakazie? Że wycierając sobie gębę "zagwarantowaniem spędzenia czasu z rodziną" pomija się dziesiątki branż i zawodów, gdzie praca w niedziele jest standardem. Od lekarzy, poprzez dziennikarzy, służby porządkowe i techniczne, wojsko, po księży i zakłady produkcyjne pracujące w trybie ciągłym. Uwiesili się stosunkowo wąskiej grupy ludzi (paręset tysięcy) i udają zbawców polskiej rodziny. Polskim rodzinom bardziej przydałoby się, żeby co najmniej 2 niedziele w miesiącu ojciec i matka mieli wolne i mogli spędzić ze sobą i z dziećmi. W każdej branży. Policjanci, żołnierze, pracownicy Lidlów czy Biedronek. W przeciwnym wypadku to tylko populizm nacechowany katolicką mentalnością ("dzień święty święcić"). Mi też wypada regularnie robota w niedziele. Na szczęście nie w każdą. I zajebiście podoba mi się to, że po pracującej niedzieli mam dzień wolny w tygodniu na zakupy, pójście do urzędu czy lekarza

   Edytowany: wczoraj 10:03

   oceń komentarz 36 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 11 8 dni temuocena: 84% 

   Tak jak sie pracuje pn-pt 9-17 to ta niedziela bez zakupów jest dramatem, trzeba wszystko ogarniać w sobote w tłumie ludzi. Co ja bym dał za 'ruchomy' weekend, tak by np mieć go w pn/wt albo sr/czw - i można sprawy w urzedzie ogarnać, i zakupy, na basenach (itp) nie ma tłumów jak w weekendy. A tak żeby cokolwiek zrobic trzeba brać urlop.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W( BJS) 10 8 dni temuocena: 60% 

   I Ty chcesz się wzorować na tej zgniłej UE , wstyd!

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 9 8 dni temuocena: 22% 

   Wypoczynek niedzielny w markecie..............nie ,dziękuję

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HappyHappy 8 8 dni temuocena: 90% 

   Do marketu wpada się po zakupy, kiedy są potrzebne, a nie na wypoczynek. Bardzo dobrze, że powoli znika to bzdurne ograniczenie. A gdyby jełopy z rządu naprawdę miały w głowach troskę o ludzi, to zagwarantowaliby ustawą każdemu "etatowcowi" minimum 2 niedziele w miesiącu wolne. Wyjątek: ci co chcą pracować tylko w weekendy (np. dorabiający studenci studiów dziennych). I wszyscy byliby pogodzeni: ci co chcą zrobić zakupy i ci, co chcą niedzielę spędzić z rodziną

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 46 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~a 7 8 dni temuocena: 85% 

   najlepiej gdyby stawka była x 1,5 albo x2 za prace w niedziele. Kto chce zarobić niech pracuje - ucziciwe

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 6 8 dni temuocena: 96% 

   nie chcesz pracowac w niedziele to zmień prace na taka gdzie niedziele sa wolne.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 5 8 dni temuocena: 85% 

   I super :)

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigor 4 8 dni temuocena: 80% 

   Pan szef Solidarności zapomniał zapewne dodać, że pewna sieć z płazem będzie z tego wyłączona. Dlaczego? Bo jest powiązana z pewnym biznesmenem z Torunia...

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 3 8 dni temuocena: 100% 

   Przed chwilą zadzwoniłem na infolinię Kauflandu i tam twierdzą, że żaden ich sklep nie pracuje w niedziele. Czy Redakcja może podać adres Kauflandu, który będzie otwarty 25 lipca?

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon4 2 8 dni temuocena: 100% 

   TIP: po drugiej stronie bloku jest wjazd na parking podziemny, ktory dla klientow tej biedry jest darmowy na czas zakupow.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2619 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021