REKLAMAA1_AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Jak szukać pierwszej gwiazdki?

  Jak szukać pierwszej gwiazdki? (SK)

  REKLAMA

  Pierwsza gwiazdka... to jej wypatrują dzieci i dorośli. Zgodnie z tradycją, dopiero gdy się pojawi, można zasiąść do wigilijnego stołu. Gdzie jej szukać na niebie, będąc na Ursynowie?

  Okazuje się, że nie jest to wcale takie skomplikowane. Trzeba jednak uważać. Bardzo łatwo można pomylić ją z planetą. Jeszcze przed szesnastą na niebie zobaczymy pierwszy jasny punkt. Będzie to Wenus.

  Dopiero później, około szesnastej, na "ursynowskim" niebie pojawią się pierwsze gwiazdy. - Nie będą tak jasne jak Wenus. To, która będzie dla nas pierwsza zależy od tego, na którą stronę mamy okna - mówi Karol Wójcicki z planetarium Centrum Nauki Kopernik.

  W którą stronę patrzeć, by dostrzec?

  Prawie równocześnie na niebie pojawią się dwie gwiazdy. - Nad wschodnim horyzontem, w stronę Wisły, zobaczyć będzie można Kapellę. Jest to najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Woźnicy – mówi Karol Wójcicki. Na zachodzie natomiast trzeba wypatrywać Wegi. - Wystarczy spojrzeć w kierunku lotniska lub wyścigów konnych. Będzie to jasny migoczący punkt - dodaje Karol Wójcicki.

  Jak nie pomylić gwiazdy z planetą?

  Planety są bardzo jasne, czasami nawet jaśniejsze. Gwiazdy natomiast migoczą i dzięki temu najłatwiej można poznać, na jaki obiekt na niebie patrzymy.

  Życzymy udanych obserwacji i dużo radości z pierwszej gwiazdki, bo jak wiadomo Gwiazdka to Mikołaj, a jak Mikołaj to muszą być prezenty! Oby tylko udało się coś zobaczyć - na tym zachmurzonym niebie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1447 sekundy
  REKLAMA