REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 stycznia 2022, 20:11

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wyjście ze szpitala z noworodkiem, a właściwie podróż z nim do domu, wymaga odpowiedniego przygotowania. Rodzice powinni zadbać o zakup artykułów, które zapewnią maleństwu bezpieczny i komfortowy przejazd ze szpitala do domu. O jakich produktach pamiętać i co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy.

  Pierwszy fotelik samochodowy

  Fotelik samochodowy dla noworodka jeszcze nie kupiony? Wciąż zastanawiasz się, który wariant fotelika będzie stanowił najlepszy wybór? Nic dziwnego, w końcu odpowiedni fotelik dla noworodka, zgodnie z tym co na pierwszy rzut oka mogłaby się wydawać, to ten zarówno z przedziału wagowego 0-13 kg, 0-18 kg, 0-25 kg, jak i 0-36 kg. Z takim pogrupowaniem fotelików dla niemowląt spotykamy się w niemal każdym sklepie dziecięcym. Należy  jednak wiedzieć, że fotelik 0-13 kg (np. Avionaut Pixel lub Avionaut Pixel Pro) to najlepszy z możliwych wyborów. Modele te stworzone są z myślą o maluszkach, które dopiero co przyszły na świat. Ich konstrukcja, zastosowane rozwiązania gwarantują dziecku maksymalne bezpieczeństwo oraz równie ważną wygodę czy poprawne ułożenia ciała podczas jazdy samochodem.

  Ubrania dla noworodka

  Odzież dla noworodka, który właśnie opuszcza szpital z mamą, powinna być dostosowana do pory roku czy warunków pogodowych. Inne ubranka ubierzesz swojemu maleństwu, gdy przyjdzie na świat latem, zdecydowanie inne, kiedy stanie się to zimą. Logiczne, prawda?

  Zacznijmy więc od lata – wówczas odpowiednim ubiorem dla noworodka będą body lub śpioszki, a do tego cienka czapeczka. Oprócz tego warto pomyśleć o zakupie kocyka bambusowego lub bambusowego otulacza do fotelika samochodowego. Nawet jeśli nie wykorzystasz go podczas pierwszej podróży samochodem, to przyda się on w późniejszym czasie.

  Przechodząc do zimy i właściwego ubioru dla noworodka – postaw na body najlepiej te z długim rękawem, spodnie, skarpetki oraz ciepłą czapkę. Co ze sweterkiem, ocieplanym kombinezonem z bucikami? Wspomniane elementy ubioru możesz pominąć jeśli na zewnątrz nie jest bardzo zimno lub zakładając, że zainwestujesz w ciepły śpiworek do fotelika samochodowego i kocyk, który posłuży jako dodatkowa warstwa termiczna.

  Wyjście ze szpitala z noworodkiem – o tym pamiętaj

  Bardzo ważne jest, aby czynności, takie jak zapięcie zamka kombinezonu czy śpiworka do fotelika samochodowego oraz założenie dziecku czapeczki, zostawić dosłownie na ostatnią chwilę. To bardzo ważne z punktu widzenia przegrzania maluszka, do którego nie możesz dopuścić.

  Na sam koniec prosta i niesamowicie przydatna rada – sposób na weryfikację tego, czy dziecku jest za gorąco lub wręcz przeciwnie – za zimno. Najprościej jest to sprawdzić poprzez dotknięcie jego karku. Jeśli będzie on gorący, a co gorsza mokry, spocony, wówczas odejmij jedną warstwę ubioru. Jeśli kark niemowlaka będzie zimny, uwzględnij jedną dodatkową warstwę w jego ubiorze.

  Artykuł załadowany: 0.3987 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022