Zamknij

Pierwsza porażka Projektu Warszawa w Arenie Ursynów!

10:44, 13.11.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 19:29, 13.11.2022
Skomentuj Projekt Warszawa Projekt Warszawa

Pierwsza porażka stołecznej drużyny na swoim terenie w tym sezonie! Projekt Warszawa przegrał w sobotę z Jastrzębskim Węglem 1:3 w meczu 9. kolejki PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania został francuski atakujący Stephen Boyer.

Spotkanie w Arenie Ursynów znacznie lepiej rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy przy zagrywce Benjamina Toniuttiego wypracowali sobie dużą przewagę. Goście rzadko się mylili, z kolei po stronie warszawian było wiele niewymuszonych błędów. Dobrą formę w ataku i serwisie prezentował Stephen Boyer. W drugiej części seta trener Roberto Santilli wprowadził na boisko zmienników – Nielsa Klapwijka i Dawida Pawluna, a w miejsce Jurija Semeniuka wszedł Andrzej Wrona. Przy tak wysokim prowadzeniu gości nie mogło to już zmienić obrazu seta, który jastrzębianie wygrali do 11.

Drugi set z minimalną przewagą Projektu

Stołeczni zawodnicy musieli się szybko otrząsnąć po blamażu w pierwszym secie. Trener Santilli pozostawił na boisku zmienników, co okazało się dobrym posunięciem.  Po wyrównanym początku drugiego seta gra warszawskiej drużyny wyglądała coraz lepiej. Wysoką skuteczność w ataku prezentowali Wrona i Klapwijk, a Projekt zaczął odskakiwać rywalom. Asa serwisowego na 20:15 dołożył jeszcze Jakub Kowalczyk, ale dobra gra Stephena Boyer’a spowodowała, że siatkarze z Jastrzębia Zdroju zbliżyli się do warszawian na 21:23. W końcu błąd w serwisie gości dał wygraną w drugim secie zawodnikom Projektu.

W trzeciej partii przewagę szybko wypracowali jastrzębianie, którzy coraz bardziej odskakiwali graczom z Warszawy. Projekt popełniał znów wiele błędów własnych, a po stronie przyjezdnych brylował Boyer. Dobra i skuteczna gra gości w ataku zaprocentowała, w efekcie czego na tablicy wyników widniał rezultat 21:25. Jastrzębski Węgiel dzielił już tylko set od zwycięstwa w całym spotkaniu.

"Gwóźdź" Tomasza Fornala

Czwarta partia to już całkowita kontrola gości. Udane otwarcie to znów popis Boyer’a, który dwoma asami wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 6:2. Jastrzębski Węgiel grał efektywnie, ale również efektownie, a w ataku znalazł się nawet… Toniutti. Dodatkowo raz na kompletnie czystej siatce siatkarskim „gwoździem” popisał się Tomasz Fornal. Czwartego seta i cały mecz zakończył skutecznym atakiem Boyer, który został wybrany najlepszym zawodnikiem sobotniego pojedynku w Arenie Ursynów.  Był to pierwszy przegrany mecz Projektu Warszawa w swojej hali w tym sezonie.

Arena Ursynów w sobotę zapełniła się w 100 procentach. Zmagania obu drużyn śledziło na żywo ponad 2 tysiące osób. Kolejny mecz Projekt zagra 19 listopada z Indykpolem AZS Olsztyn na wyjeździe.

• Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 1:3 (11:25, 25:22, 21:25, 16:25)
  • MVP: Stephen Boyer (Jastrzębski Węgiel) Sędziowali: Michlic i Skowroński

Projekt Warszawa: Jurij Semeniuk, Jan Firlej 3, Kevin Tillie 10, Piotr Nowakowski 3, Linus Weber 1, Artur Szalpuk 17 – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dawid Pawlun, Mateusz Janikowski 1, Niels Klapwijk 12, Andrzej Wrona 7, Kamil Baranek, Jakub Kowalczyk 1. Trener: Roberto Santilli

Jastrzębski Węgiel: Jakub Macyra 7, Benjamin Toniutti 2, Tomasz Fornal 10, Łukasz Wiśniewski 4, Stephen Boyer 31, Trevor Clevenot 13 – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava 1, Eemi Tervaportti. Trener: Marcelo Mendez.