REKLAMAA1 SanGiovanni 01.06.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Krewki Ursynów)

  Tak samo jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nie zabraknie comiesięcznych zbiórek krwi pod ursynowskim urzędem. Pierwsza odbędzie się już w tę sobotę. Poprowadzi ją nieoceniony Klub Honorowych Dawców Krwi “Krewki Ursynów”.

  Krew ratuje życie. I ursynowianie dobrze o tym wiedzą. W zeszłym roku podczas comiesięcznych zbiórek pod urzędem dzielnicy organizowanych przez “Krewki Ursynów” udało się zebrać 226 litrów tego cennego płynu. 

  - Zainteresowanie naszymi zbiórkami od samego początku jest bardzo wysokie. Rzadko zdarza się tak, by było mniej niż 50 osób. Myślę, że w tym roku się to nie zmieni - mówi prezes “Krewkiego Ursynowa” Tomasz Mazur.

  Już w tę sobotę będzie pierwsza okazja, by się o tym przekonać. O godzinie 9 pod ursynowskim ratuszem stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie chętni będą mogli oddać przepisowe 450 ml krwi.

  Nowe-stare miejsce!

  Tym razem zbiórka odbędzie się nie na parkingu urzędu, a w swoim dawnym miejscu na przystanku autobusowym tuż przed wejściem do urzędu od strony al. KEN. - Dzięki temu ambulans na pewno będzie bardziej widoczny, przez co pojawi się więcej osób, które akurat tamtędy przechodzą, a niekoniecznie wybierały się oddać krew - stwierdza Tomasz Mazur.

  I o to właśnie chodzi - by zbiórki jak najbardziej rzucały się w oczy, a mieszkańcy byli świadomi problemu niedoborów w zapasach krwi. Do samego oddawania tego drogocennego leku - jak zapewnia prezes “Krewkiego Ursynowa” - nikogo nie trzeba przekonywać.

  - Wystarczy na przykład, że ktoś śledzi stan zapasów, i kiedy zobaczy, że którejś grupy jest mało, decyduje się przyjść i oddać krew - tłumaczy Mazur.

  A zapasy te wyglądają na razie fatalnie. Według danych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na 27 stycznia najgorzej jest w przypadku 0 Rh- oraz 0 Rh+, A Rh- i A Rh+. Jeszcze gorzej wyglądają zapasy płytek krwi - żadna z grup nie przekracza nawet niskiego stanu. Warto jednak pamiętać, że każda grupa jest cenna i każda jej ilość jest na wagę złota.

  Oddać krew może (prawie) każdy!

  Potencjalni krwiodawcy muszą mieć od 18 do 65 lat oraz ważyć co najmniej 50 kg. Przed oddaniem krwi należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu - zjeść lekkostrawne, niskotłuszczowe śniadanie oraz pić dużo wody. Warto także wypić kawę lub herbatę.

  Krew bez problemu oddadzą także zaszczepieni przeciw covid-19. W przypadku szczepionek firm Pfizer i Moderna należy odczekać co najmniej 48 godzin po przyjęciu dawki, a Astra Zeneca i Johnson&Johnson - 14 dni.

  Krew będzie można oddać w sobotę, 29 stycznia pod ursynowskim ratuszem przy al. KEN 61, na przystanku autobusowym Metro Imielin 04. Krwiodawcy będą mogli także od razu wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - na miejscu będzie czekała na nich puszka, do której można wrzucić datki. 

  Organizatorzy przypominają - na zbiórkę nie powinny przychodzić osoby towarzyszące oraz z objawami infekcji lub po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. Okazji do pomocy będzie jeszcze w tym roku niemało. Już teraz “Krewki Ursynów” zaprasza na kolejne zbiórki, które odbędą się: 26 lutego, 26 marca, 30 kwietnia, 21 maja (możliwa zmiana terminu), 25 czerwca, 30 lipca, 27 sierpnia, 24 września, 29 października oraz 26 listopada. Patronem medialnym ursynowskich zbiórek jest Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4957 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022