REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Pierwsza w tym roku zbiórka krwi na Ursynowie wypadła całkiem nieźle. Mieszkańcy oddali w sobotę lutego ponad 20 litrów tego bezcennego leku. Kolejne akcje Klubu Honorowych Dawców Krwi "Krewki Ursynów" już niebawem.

  Co miesiąc w soboty przed ratuszem z inicjatywy "Krewkiego Ursynowa" staje ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Nie inaczej będzie w tym roku - raz w miesiącu - a czasami częściej - mieszkańcy będą mogli podzielić się swoją krwią z potrzebującymi.

  - Dawcy ustawiali się w kolejce jeszcze przed uruchomieniem punktu - relacjonuje prezes klubu Tomasz Mazur.

  Zbiórka odbywała się w pełnym reżimie sanitarnym, tak jak każda organizowana od początku pandemii. Krew oddało 47 osób. W sumie więc zebrano ponad 21 litrów krwi. Każdy z dawców otrzymał wolne w pracy, komplet kilku czekolad, soczek, polarowy koc i różne gadżety.

  - To mój czwarty raz kiedy oddaję krew. Oczywiście najpierw skusiły mnie wolne dni od pracy, ale teraz czuję, że to moja powinność - mówił podczas akcji jeden z dawców.

  Następna zbiórka pod urzędem odbędzie się 26 lutego. Dawcy mogą też skorzystać z dodatkowego terminu - 5 marca. Ambulans będzie czekał na krwiodawców pod restauracją Rosso na ulicy Puszczyka.

  450 ml, które ratuje życie

  Dlaczego oddawanie krwi jest tak ważne? Krew jest jedynym lekiem, którego się nie da wyprodukować sztucznie. Naukowcy szukają sposobu na produkcję krwi, ale na razie bezskutecznie.

  - Krwi brakuje, więc dopóki naukowcom nie uda się pokonać tej bariery, to każdy zabieg i operacja będą wymagały naszej krwi - mówi honorowy dawca Tomasz Mazur.

  W tej chwili do Klubu Honorowych Dawców Krwi "Krewki Ursynów" należy ok. 50 osób. Podczas sobotniej zbiórki dopisały się kolejne 4 osoby.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4598 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022