REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (BD)

  REKLAMA

  Na Kłobuckiej w bloku komunalnym otwarto Miejsce Aktywności Lokalnej. To pierwszy taki ośrodek dla mieszkańców w naszej dzielnicy. Ma integrować sąsiadów.

  Ośrodek przy Kłobuckiej 14 otwarto dzisiaj przy udziale władz miejskich oraz dzielnicowych. - Cieszę się, że zaczyna działać w naszej dzielnicy. To miejsce jakiego inni mogą pozazdrościć. Mamy tu chyba najlepsze z możliwych warunków – mówił burmistrz Robert Kempa.

  Wielkie otwarcie

  W uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Wyczółek. - Super, że powstaje taka przestrzeń. Dotychczas nie było w tym miejscu wielu inicjatyw. Na spotkania będę chodzić z przyjemnością - zachwycała się Dorota.

  Podczas otwarcia przedstawiciele władz przecięli symboliczne, biało-czerwone wstęgi. Po przemówieniach na uczestników czekał poczęstunek, a także dodatkowe atrakcje. Dzieci doskonale bawiły się z Misiem Ursynkiem, podarunkiem od władz dzielnicy.

  MAL będą prowadzić wspólnie Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” oraz Fundacja Chrześcijańska NEBO.

  - W naszych szeregach jest wielu wolontariuszy. Wierzymy, że złapią doskonały kontakt z podopiecznymi, a dzieci ich polubią – mówią przedstawicielki obu organizacji.

  Miejsce Aktywności Lokalnej jest przestrzenią oddaną dla mieszkańców. Dzięki otwarciu ośrodka w budynku, w którym działa także biblioteka, przez cały dzień będą mogły odbywać się bezpłatne zajęcia oraz spotkania kulturalne. Część zajęć będą organizować opiekunowie MAL, a część wyjdzie z inicjatywy samych sąsiadów. Mieszkańcy mają wiele pomysłów jak spędzać wolny czas. Mówią o darmowych zajęciach języka angielskiego czy nauce grania na flecie.

  - Chciałabym, aby moje dziecko miało co robić po szkole – mówi Maja, która wychowuje dwie córki.

  Aktywny Ursynów

  Pomysł na Miejsce Aktywności Lokalnej na Ursynowie narodził się kilka lat temu. W pobliżu Kłobuckiej powstaje wiele mieszkań, także komunalnych. Władze wierzą, że nowe miejsce na mapie dzielnicy pozwoli lokatorom lepiej się poznać i zintegrować.

  To trzecie Miejsce Aktywności Lokalnej w Warszawie i pierwsze w naszej dzielnicy. Konsultacje z mieszkańcami na temat jego działania przeprowadzono w czerwcu ubiegłego roku. W stolicy znajdują się jeszcze tylko dwa podobne ośrodki w Śródmieściu i na Pradze Południe, a także 12 domów sąsiedzkich.

  Pomysł na utworzenie MAL na wysokim Ursynowie w ramach Budżetu Partycypacyjnego miały dwie mieszkanki Ursynowa - Ewa Sulej i Anetta Łyżwa-Piber. Projekty nie zyskały jednak wystarczającego poparcia w głosowaniu, ale dzielnica zastanawia się, gdzie mógłby taki ośrodek powstać. Brakuje lokali, niewykluczone, że miejsce znajdzie się w budowanym na tyłach ratusza Dzielnicowym Ośrodku Kultury.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA MAL NA KŁOBUCKIEJ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1147 sekundy
  REKLAMAA2_JOY_PrimarySchool-od21-02-2018-do-07-03-2018