REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 września 2017, 16:10 komentarzy 65
  Wizualizacja bazarku na pętli

  Wizualizacja bazarku na pętli (Bazarek "Na Dołku")

  Coraz bliżej przenosin bazarku "Na Dołku" na pętlę autobusową przy Polaka. Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło skargi mieszkańców. Wydane przez urząd dzielnicy decyzje o warunkach zabudowy pętli są ważne. - Nie wywieszamy białej flagi - mówią obrońcy terenów zielonych przy Polaka.

  Na to orzeczenie kupcy z bazarku czekali kilka miesięcy. SKO utrzymało decyzję dzielnicy o warunkach zabudowy dla handlujących. Nakazało tylko zmienić szerokość elewacji w pawilonach handlowych. 

  Decyzja ucieszyła kupców, którzy od miesięcy nie wiedzą co dalej z bazarkiem "Na Dołku". Otwiera im ona drogę do starań o pozwolenie na budowę pawilonów na terenie pętli Natolin Płn. Miejsce upatrzyli sobie już rok temu, w sierpniu wygrali nawet konkurs na wydzierżawienie tego terenu, ogłoszony przez Zarząd Transportu Miejskiego.

  - Naturalnie dostosujemy się do zaleceń SKO dotyczących szerokości frontów pawilonów, ale to sprawa prosta i techniczna. Najważniejsze, że możemy wreszcie przekazać naszym klientom jakąś pozytywną informację. Bo codziennie pytają nas, co dalej - mówi Piotr Karczewski, szef stowarzyszenia kupców, ursynowski radny PO. W najbliższych tygodniach kupcy będą składać wniosek o pozwolenie na budowę ok. 50-60 pawilonów.

  Sąsiedzi z Polaka: Nie wywieszamy białej flagi

  Przeciwni przeprowadzce bazaru na ul. Polaka są okoliczni mieszkańcy wspierani przez stowarzyszenie "Otwarty Ursynów". Nie składają broni.

  - Przeanalizujemy decyzję SKO. Nie wykluczamy złożenia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i podejmowania dalszych działań prawnych, gdyż uważamy, iż bazarek powinien być przeniesiony w inne miejsce. Natomiast, deklarujemy wsparcie dla przeniesienia bazarku np. pod Arenę Ursynów - miejsce, które nie jest kontrowersyjne - mówi Piotr Skubiszewski z "Otwartego Ursynowa".

  Stowarzyszenie Obrony Terenów Zielonych przy Benedykta Polaka argumentuje też, że Zarząd Transportu Miejskiego nie może oddać pętli kupcom. ZTM ma ten teren w tzw. trwałym zarządzie, który dopuszcza tam wyłącznie autobusy. Przeciwnego zdania jest dyrektor ZTM Wiesław Witek, który w odpowiedzi na pismo mieszkańców twierdzi, że wg przepisów swobodę decyzji w tej sprawie zostawia się prezydentowi Warszawy. Biorąc pod uwagę fakt, że autobusy po zakończeniu budowy POW mają wrócić na ul. Polaka, przepisy o tzw. trwałym zarządzie - zdaniem ZTM - nie są łamane.

  Piotr Skubiszewski z "Otwartego Ursynowa" ma też do władz miasta zarzuty natury politycznej. Jego zdaniem fakt, że szef kupców jest radnym Platformy Obywatelskiej, powoduje, że miasto przychylnym okiem spogląda na planowaną przeprowadzkę kupców.

  - Wykorzystuje się polityczne konotacje, by przenieść bazarek w miejsce nieodpowiednie. Nie będziemy pomagali Karczewskiemu, zastanawiamy się także nad skierowaniem sprawy do prokuratury - dodaje przewodniczący OU.

  Karczewski: to polityczne hejterstwo

  Tymczasem Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów "Giełdy Na Dołku" przygotowuje się do przeprowadzki. W nowym miejscu ma stanąć 60 przenośnych kontenerów, czynnych codziennie - głównie z warzywami, owocami, nabiałem, pieczywem, mięsem i wędlinami. Wg Karczewskiego jest dużo chętnych na wynajęcie pawilonów - więcej niż miejsc.

  Co z dojazdem do nowego targowiska? Miejsca parkingowe kupcy chcą wytyczyć na łące wzdłuż al. KEN (od Płaskowickiej do Polaka). Na zajęcie tego gruntu nie ma jeszcze zgody Zarządu Dróg Miejskich. W tej sprawie toczy się osobne postępowanie administracyjne, w których stronami są także stowarzyszenia reprezentujące mieszkańców bloków przy Polaka.

  - Powtarzam to setny raz, ale nigdy nie za mało: nie zniszczymy zieleni w nowej lokalizacji, nie podejdziemy pod okna mieszkań, nie spowodujemy zaburzeń w komunikacji, bo pętla znika nie z powodu bazarku ale budowy Południowej Obwodnicy Warszawy - przekonuje Karczewski. Ale sąsiedzi z ul. Polaka w te zapewnienia nie wierzą, rewanżując się zdjęciami bałaganu, który panuje w obecnym miejscu.

  - Zdaję sobie sprawę z tego, że polityczni hejterzy nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ale przepraszam – dla mnie liczą się mieszkańcy - mówi Karczewski, dodając, że pod petycją za bazarkiem na pętli podpisało się ponad 5 tysięcy osób.

  - Uważamy, iż przeznaczenie pętli na prywatny bazarek może oznaczać niegospodarność - odparowuje Skubiszewski.

  Przenosiny do końca roku?

  Kiedy ostatecznie rozstrzygną się losy bazarku? Kupcy mogą już wystąpić do urzędu o pozwolenie na budowę. Ten ma obowiązek rozpatrzyć go w terminie do 65 dni. Niewykluczone, że część prac będzie wykonana na tzw. zgłoszenie, czyli za milczącą zgodą dzielnicy - przepisy mówią o 21 dniach od zgłoszenia.

  Piotr Karczewski mówi jednak, że na przeprowadzkę daje sobie czas do końca roku.

  - Chemy poczekać na decyzję ZDM o zajęciu pasa wzdłuż alei KEN, w tym tygodniu przekażemy do urzędu projekt organizacji ruchu - zapowiada.

  Nowe targowisko ma powstawać etapami - w trzech turach po 20 pawilonów, a przeprowadzka ma następować równolegle do prac na pętli. Wiele zależy też od tego kiedy Astaldi wybuduje zastępcze przystanki autobusowe, prawdopodobnie nastąpi to na przełomie września i października.

  Wszystko więc wskazuje na to, że bazarek "Na Dołku" zamieni się w bazarek "Na Pętli" do końca roku. Tak wyobrażają sobie to handlowcy z "Dołka".

  *******************

  Od redakcji: Opublikowana przez nas pod tym artykułe mapa, zaczerpnięta z aktualnej strony internetowej bazarku - zdaniem stowarzyszenia kupców jest nieaktualna - w związku z tym postanowiliśmy ją usunąć. Za pomyłkę przepraszamy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  65Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mamiszon 65 ponad rok temuocena: 50% 

   TO JEST WSTYD żeby taka dzielnica jak Ursynów nie miała bazaru z PRAWDZIWEGO zdarzenia. Polecam chętnym zobaczenie jak wygląda i funkcjonuje bazar Szembeka. Umiejscowiony jest w bloku, teren samego bazaru jest czysty, towar pierwsza klasa, jest parking podziemny. Dla mnie to mistrzostwo świata.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gonzo 64 ponad rok temuocena: 57% 

   tylko gdzie taką hal/budynek postawić skoro kupcy i karczewski chcą mieć swój bazar blisko miejsca gdzie jest teraz? Postawienie takiej hali po wybudowaniu tunelu w miejscu obecnego bazaru tez jest bez sensu.Po co coś takiego tutaj? Lepiej aby był tu teren zielony/park/relax itd to z czego Ursynów kiedyś słyną. Bo teraz jest kojarzony tylko z blokowiskami i asfaltem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~too 63 ponad rok temuocena: 50% 

   Parking dla wlascicieli budek bedzie bilizej niz dla kilientow? Znaczy kilient traktowany jak w PRLu. Brawo. Niech setki klietnow lataja z siatami pol kilometra, a srzedawcy fury se postawi a pod budkami i beda zajmowac najlepsze miejsca.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokatorka Meander 62 ponad rok temuocena: 71% 

   Wiec niech lepiej się wszyscy zastawiają. Właściciele bud niech zastawiają lokatorów, kupujący niech zastawiają kupców.....wtedy będzie porządek.....ale grunt, że ten obskurny BAZAR pozostanie........Rozumiem mieszkańców Polaka, że nie chcą bazaru pod swoimi oknami. Ja z nim żyję już pewnie 30 lat i mam serdecznie dość.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~muniek 61 ponad rok temuocena: 56% 

   Niech się puknie w głowę pan burmistrz ! Sam zamyka parking przy ratuszu na weekendy , a bloki sąsiadujące do których już nie tylko nie można dojechać , ale i niełatwo bezpiecznie wyjść , bo tak są obstawione samochodami i parkingami . A tu Pan burmistrz jeszcze otacza je kolejnymi parkingami .Np. kupił dodatkowy teren przy budowanym za ratuszem tzw domu kultury na Parking ! A placyk zabaw dla dzieci z sąsiedniego przedszkola miniaturowy ! . Zieleń coraz bardziej ograniczana. Burmistrz tylko parking bazarek, nieruchomość, a gdzie odpocząć ? Na balkoniku? Dojeżdżać do Powsina ? Zawsze sąsiedztwo wysokich bloków z małymi mieszkaniami ma najwięcej mieszkańców w stosunku do liczby miejsc parkingowych. Taka kolej rzeczy:

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna Kulczyńskiego 60 ponad rok temuocena: 56% 

   Mieszkam przy Kulczyńskiego. Pan Burmistrz niedawno twierdził na spotkani z mieszkańcami, że mamy najniższy na Ursynowie współczynnik liczby miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkańców. Po powstaniu bazarku te nieliczne miejsca, które są, będą zajmowane przez kupców, klientów i dostawców. Dziękujemy Panu Panie Kempa, naprawdę już Panu dziękujemy. Niech Pan idzie, skąd Pan jest (bo nie z Ursynowa przecież) i zabierze ze sobą kolegę Karczewskiego i jego bazar.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZM 59 ponad rok temuocena: 15% 

   Może najwyższa pora kupić sobie swoje miejsce parkingowe? W blokach wzdłuż KEN jest pełno miejsc na sprzedaż - albo na wynajem. A najlepiej po prostu sprzedać samochód. W mieście jest on już do niczego potrzebny. Zwłaszcza Ursynów jest świetnie skomunikowany, no i przede wszystkim zawsze tez można rowerem, uberem. Na szczęście już faktycznie niedługo wybory i jak nowi ludzie na Ursynowie dojdą do władzy to uda się zmienić te nawyki przyspawanych do foteli samochodziarzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokatorka Meander do ZM 58 ponad rok temuocena: 67% 

   O czym piszesz człowieku - ile masz wolnych miejsc a ile samochodów? a zresztą....ja jadąc na inne osiedle zachowuję kulturę jazdy a nie zastawiam ludziom auta bo mam ochotę zaparkować i sobie pójść do pizzerii a akurat miejsca nie ma?????Dodatkowo mieszkańcy Braci Wagów 20 - często nie mogą wyjechać z parkingu - bo ktoś na minutkę zaparkował właśnie w bramie garażu....przecież to tylko minutka.......Druga sprawa - ja mam ponosić dodatkowe koszty wynajmu czy zakupu miejsca garażowego bo Pan Karczewski funduje mi bazar pod oknami????Każdy chce na bazar autem wjechać, po co spacerek sobie zrobić???A wystarczy tylko chcieć...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZM 57 ponad rok temuocena: 33% 

   No to już nie mój problem, ze ktoś oczekuje miejsca parkingowego pod samym nosem, za darmochę. Najlepiej może jeszcze pod samą klatką . Jakoś inni jak chcą nieć samochód, to mogą kupować miejsca parkingowe i wynajmować, i wtedy mają pewność, że mają gdzie zaparkować. Pora się przyzwyczaić, że skoro chce się mieć auto, i tych aut przybywa - to trzeba tez zadbać o to, żeby mieć gdzie zaparkować. A nie oczekiwać, że skoro ja tu zawsze parkowałam za darmo, to tak już będzie zawsze. Proponuję zapoznać się z polityką mobilności, miasto stawia na transport zrównoważony a nie jak dotychczas samochodowy. A ja na bazar chodzę sobie spacerkiem, albo rowerem jak się spieszę, więc te pretensje to akurat nie do mnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokatorka Meander do ZM 56 ponad rok temuocena: 89% 

   To jest bicie się na puste argumenty - przyzwyczaiłaś się do darmochy, kup sobie parking, garaż etc. A może po prostu nauczyć ludzi kultury jazdy i to na początek wystarczy. Bazarek jest w weekendy i wtedy jest problem z parkingiem. Nie widzę związku zatem w kupowaniu z tego powodu miejsca parkingowego. A na bazarek nie chodzę, nie jeżdżę......Zostawiam swoje pieniądze w bardziej cywilizowanych miejscach - zresztą z tych samych źródeł pochodzenia co na bazarku. Kiedyś widziałam jak Pani zmywaczem jajka zmywała - i w ciągu minutki były już jajka wiejskie z wolnego wybiegu :) to ja podziękuję uprzejmie za takie produkty.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szary człowiek 55 ponad rok temuocena: 89% 

   do ~ ZM~ Trochę więcej pokory życzę. Ja samochód potrzebuję - dzięki niemu zaoszczędzam masę czasu. Poza tym na Ursynowie mieszkam od czasów, gdy było wystarczająco dużo miejsc do parkowania. Niestety, w okolicy Kulczyńskiego w ciągu kilku ostatnich lat polikwidowano całe parkingi - chociażby Cynamonowy Dom został zbudowany na całkiem sporym parkingu. Jednocześnie nie przygotowano żadnych innych miejsc parkingowych dla mieszkańców. I niby z tego powodu mam teraz sprzedać samochód i przesiąść się na rower? Nie zawsze można jechać rowerem, a nawet uberem, czy taksówką, więc proszę nie meblować życia innym. No chyba że dopuszcza Pan analogiczną możliwość w stosunku do siebie i zgodzi się na zamianę pasów rowerowych na miejsca parkingowe - w końcu wszędzie może Pan dojść na piechotę, nie musi Pan koniecznie jeździć rowerem... :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Laktorka Meander 54 ponad rok temuocena: 94% 

   Wczoraj tj.23 września poszłam na parking pod naszymi oknami. Moje oczy ujrzały widok okropny. Ciąg samochodów blokujących wyjazd mieszkańcom z parkingu. Gdyby mogli wjechaliby autami na bazar. To jest koszmar i dziadostwo kierowców. Nie myślą o innych tylko o swoich zakupach jakże świeżych produktów od rolnika...czyt. z Bronisz......Nie chce bazaru i tu i na Polaka nie chcę ludziom tego koszmaru życzyć....Pan Karczewski niech przeniesie go pod swoje okna gdziekolwiek mieszka, będzie miał blisko chodzić po miesięczny haracz.... A parkujący pewnie do końca roku (bo słuchy są, że do końca roku tu bazar będzie) pomyślcie, że ludzie muszą mieć możliwość skorzystania ze swojego auta a nie tak ja wczoraj czekałam aż Paniusia się obkupi na wspaniałym bazarze......

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lokator Meander 53 ponad rok temuocena: 29% 

   ja takie samochody oznaczam wyrytym szlaczkiem na karoserii...niech się k%$y nauczą parkować

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bazary na wieś 52 ponad rok temuocena: 53% 

   ja bym zburzył jeden z kościołów i na jego miejscu postawił bazarek...ludzie będą korzystać z miejsca nie raz a dwa razy w tygodniu :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 51 ponad rok temuocena: 69% 

   Bazarek utożsamiany z budami to pomyłka. Dla mnie sens mają wyłącznie weekendowe stragany, na których można kupić owoce i warzywa. Przenoszenie bud (czy nawet budowa nowych) to bezsens. Pętla jest bardziej potrzebna.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beata 50 ponad rok temuocena: 79% 

   Pętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować. Platforma nie liczy się z mieszkańcami. Zupełnie. Dla nich najważniejsze są ich interesiki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ula 49 ponad rok temuocena: 79% 

   Jestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W tym miejscu bazark zupełnie nie pasuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jesteś w mylnym błędzie 48 ponad rok temuocena: 55% 

   Do ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafał 47 ponad rok temuocena: 81% 

   Bazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko to precz!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosia 46 ponad rok temuocena: 75% 

   Powiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty cały pas wzdłuż KEN od Płaskowickiej do Polaka. Mówiło się o cofniętej względem KENu pętli autobusowej. A teraz nagle okazuje się, że nie chodzi o pętlę tylko o zniszczenie zieleni i chodnika wzdłuż KENu na parkingi, plac targowy, sanitariaty i kontenery na odpadki oraz walające się budy i namioty. Panie Burmistrzu! Pan się na to zgodził?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bazar solą w oku mieszkańców ul.Meander 45 ponad rok temuocena: 60% 

   bazar pod ratusz albo w okolice straży pożarnej

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niko 44 ponad rok temuocena: 64% 

   Już się zgodził a co! .Wynika z tego, że Ob. burmistrz jest rzecznikiem pana z PO Karczewskiergo

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ciekawnik 43 ponad rok temuocena: 61% 

   Ciekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia automatyczna (przy Rosoła) oraz warsztat do wymiany opon (przy Kazury). A bazarek może sobie istnieć. Przypadek?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spiskowczyni??? 42 ponad rok temuocena: 45% 

   Przestań juz wietrzyć spiski. Myjnia i wymiana kół bylý po drugiej stronie Płaskowickiej tam gdzie jest budowa. Po stronie pętli nic nie będą robić

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 41 ponad rok temuocena: 67% 

   Jakoś dla znalezienia nowego miejsca dla myjni cały zarząd Ursynowa nie stawał na głowie, a to tylko dlatego, że szef myjni, w odróżnieniu od szefa bazarku nie jest radnym koalicji rzadzącej dzielnicą i miastem. Żaden spisek tylko jawne plucie mieszkańcom w twarz przez miłościwie nam panujących.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 40 ponad rok temuocena: 65% 

   Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy jest klient. Teraz jak obserwuję co sie dzieje z bazarkiem, to dochodzę do wniosku, że dla kooalicji rządzącej Usynowem najmniej ważnym elementem są mieszkańcy Ursynowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~egon 39 ponad rok temuocena: 39% 

   przeciwko jest może 2-3 % mieszkańców Ursynowa Pd. z 5 bloków w okolicy a 80 % jest za więc kto jest ważniejszym elementem : 3% czy 80 %

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldi 38 ponad rok temuocena: 53% 

   Egon - prześlij proszę wyniki badań na które się powołujesz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 37 ponad rok temuocena: 52% 

   Nie łżyj egon, przeciwko uwłaszczaniu się na państwowym i kolesiostwie na pewno jest więcej niż 95% mieszkańców Ursynowa. Bo reszta, czyli te 5 % to członkowie po z rodzinami.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgorzata 36 ponad rok temuocena: 45% 

   do ~egon Skoro za jest 80% mieszkańców Ursynowa, którzy nie mieszkają w blokach w okolicy, to chyba jest im bez różnicy czy przyjadą na bazarek na Polaka, czy koło Areny, czy za Megasam czy w jakiejkolwiek innej mniej prestiżowej lokalizacji. Ciekawi mnie czy te 80% ankietowanych wiedziało o zajęciu trawnika wzdłuż KEN od Płaskowickiej do Polaka, czy myślało, że ma być na pętli? Robić bazarek rodem z poprzedniego wieku z całym tym bałaganem (parkingami, kontenerami, walającymi się śmieciami, sanitariatami) wzdłuż KEN???? Masakra!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgorzata 35 ponad rok temuocena: 39% 

   A w ogóle to uważam, że w tym wszystkim mieszkańcy Ursynowa (te 80%) są manipulowani. Zależy im na bazarku w sensie straganów ze świeżymi produktami, a podpisują się pod bazarkiem składającym się z kontenerów (czyli obecnych pawilonów, w których niewiele osób robi zakupy)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Honorata 34 ponad rok temuocena: 77% 

   Bez jaj. Wzdłuż ken nie można ale wzdłuż Pileckiego to już można? Ludzie się z całej Polski zjeżdżają na zawody w arenie, nie dosc, że jak będzie bazarek to nie będą mieli gdzie parkować, to jeszcze mają sie patrzeć na ten syf?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mix 33 ponad rok temuocena: 70% 

   Najlepszą formą walki z Karczewskim jest po prostu nie chodzenie na bazarek w nowej lokalizacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bazar nie dla mieszkańców 32 ponad rok temuocena: 62% 

   i starej też ... mam już dość tych pielgrzymek samochodowych pod oknem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anty Karcz 31 ponad rok temuocena: 79% 

   Ciekawy jest układ jaki stworzył Karczewski. Wysyła Kempe do jego kolegi Witka którzy załatwiają interes psełdo radnemu od koralików. Karczewski prezesunio bajzlu na dołku nie ma nawet budy na tym śmiesznym bazarku. Żeby była kaska to go wynajął. Popiera to tylko paru jego przydupasów którzy tańczą jak zagra im Karczewski. Prezesiu pamiętasz ostatnie zebranie jak ktoś miał uwagi do twojego postępowania to won z bajzlu. Co ty na to? Chcesz schandlowac pawilony po 50 000 przytulić karierę, a co później kupcy zrobią z tymi budami? Wszystkim myślisz oczy jaki ty prawilny, a tak naprawdę to mieszkańców masz w d...e. Karczewski, Kempą i Witkiem powinno zająć się CBA.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 30 ponad rok temuocena: 92% 

   Może w końcu PiS pochyli się nad Ursynowem i ich powsadza, tylko do tego się nadają do czyszczenia tych aferzystów z konkurencji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NIKO 29 ponad rok temuocena: 100% 

   No właśnie. Czas najwyższy, żeby CBA się tym zajęło.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zatroskany 28 ponad rok temuocena: 80% 

   Jeszcze jeden kamyczek do ogródka bazarkowego. Czy Ursynów ma aż tak dużo wolnego terenu, że może sobie pozwolić na zagarnianie dużej przestrzeni życiowej ludziom (w tym komunikacji) dla dwudniowego handlu ? Czyj to będzie grunt ? Cena dzierżawy za dwa dni w tygodniu , czy własność pana/ grupy ? stowarzyszenia? A co dla mieszkańców? Nikomu nie przyjdzie do głowy , żeby zagospodarować jakieś place zieleni zorganizowanej ! Przecież nawet po przejściu bazarku trzeba mieć możliwość , żeby usiąść, odsapnąć. Popatrzcie ! Nawet na Mordorze będzie plac dobrze zagospodarowany do wypoczynku. Zainwestują pracodawcy ! A tam się tylko pracuje, nie mieszka !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 27 ponad rok temuocena: 85% 

   Najlepsze w tym wszystkim jest elastyczne tłumaczenie ZTM, że pętla jest niezbędna dla Ursynowa ale jej usunięcie nie wpłynie na komunikacje na Ursynowie :-D Jesteśmy za a nawet przeciw, jak mawiał nasz ekscentryczny noblista-elektryk. Ależ robią nas pięknie w konia...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NIKO 26 ponad rok temuocena: 88% 

   W konia to delikatnie powiedziane.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 25 ponad rok temuocena: 81% 

   Jeden wielki przewał Karczewskiego i jego kumpli Platformy Obywatelskiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 24 ponad rok temuocena: 72% 

   Jeśli na bazarku będą tylko budki z warzywami, owocami i mięsem, to bazar straci klientów. Tam chodzi się po wszystko, po kurtki, rajstopy, ubrania, torebki, itp. Warzywa i owoce są łatwo dostępne także w innych miejscach Ursynowa,nie trzeba po nie koniecznie udawać się na bazarek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mańka 23 ponad rok temuocena: 86% 

   ZTM podkreśla:"pętla autobusowa Natolin Płn jest niezbędna dla efektywnej obsługi komunikacyjnej Ursynowa......Tymczasowe wyłączenie pętli nie wpłynie znacząco na komunikację Ursynowa..." A jednak wyłączenie pętli znacząco wpłynie na obsługę komunikacyjną Ursynowa. Wg propozycji ZTM trasa linii np 503 na pewnych odcinkach Ursynowa będzie jednokierunkowa (np na ul. Dereniowej), a to bardzo utrudni życie mieszkańcom. Komunikacja miejska jest najważniejsza, korzystają z niej wszyscy. Bazarek można przenieść w inne miejsce. Mieszkańcy korzystają z bazarku przeważnie w weekendy, od poniedziałku do piątku nieliczni. Jeśli chodzi o rozwiązanie tymczasowe, to życie uczy, że prowizorki są bardzo trwałe.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 22 ponad rok temuocena: 76% 

   No to pożegnajmy linie 136 i 503, bo teraz ZTM puści je jednokierunkowo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 21 ponad rok temuocena: 77% 

   Tak się martwi pan Karczewski o to, gdzie mieszkańcy zrobią zakupy, że aż burmistrz pomaga mu negocjować z ZTM oddanie pętli. Po co ludzie mają jeździć autobusami, jak bazarek będzie na miejscu? Bardzo sprytne. A może jak skończą kopać tunel to niech pan Karczewski zrobi nad nim bazarek zamiast parku? Od nadmiaru zieleni ludzie dostają alergii, a tak będą mogli iść na spacer i kupić mielone na kotlety. Pan Karczewski poświęca się dla nas niemal tak jak minister Szyszko walcząc z niebezpieczną puszczą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgorzata 20 ponad rok temuocena: 77% 

   Nie mogę się nadziwić, jak władze Ursynowa mogą się zgodzić na ten bazarek przy głównej (reprezentacyjnej?) ulicy Ursynowa. Jest tyle "schowanych" lokalizacji, gdzie nie będzie on tak raził jak dotychczas (faktycznie przy Arenie czy za Megasamem). Jak można się zgodzić, aby centrum Ursynowa wyglądało tak jak teraz (brud, porozwalane pawilony, posklecane budy, latające torby i ogólny bałagan)? Dla bazarku, który trwa kilka godzin w sobotę i przy połowie obłożenia kilka godzin w niedzielę? Cały tydzień syfu w samym środku Ursynowa?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mańka 19 ponad rok temuocena: 86% 

   Aleja KEN jest reprezentacyjną arterią Ursynowa. Należy podejmować działania mające na celu podniesienie estetyki otoczenia. Bazarek spowoduje degradację środowiska przyrodniczego, zakłóci ład przestrzenny - nie ma na to zgody. Bazarek można przenieść np w okolice Areny Ursynów, ale ta lokalizacja kupców nie satysfakcjonuje. A swoją drogą władze dzielnicy wiedziały, że będzie budowana POW, i przez kilka lat nie potrafiły rozwiązać problemu tymczasowej lokalizacji bazarku, a teraz, mimo protestów mieszkańców, urząd dzielnicy wydaje decyzję o warunkach zabudowy pętli.Skandal! Ważny jest interes mieszkańców, a nie tylko kupców!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jola 18 ponad rok temuocena: 80% 

   Co za skandal. Won z tym bazarkiem !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zpolaka 17 ponad rok temuocena: 74% 

   do sklepu osiedlowego czy supermarketu wejść z psem nie wolno a tu na bazarku będą szczury za...dalać i będzie dobrze .kiedyś sprzedawczyni serów zwróciła mi uwagę ze mój pies wszedł jej pod stół na którym leżały sery, pies jej przeszkadzał a piach albo szczury -nie.dziadostwo i tyle można powiedzieć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~laitmotive 16 ponad rok temuocena: 86% 

   Dziadostwo ! Dziadostwo ! Dziadostwo! Bazar, to powinno być zorganizowane miejsce, zadaszone, z podłożem - łatwozmywalnym - kostka , gres. Dostęp do wody. Toalety. Bez rozjeżdżania klienteli, z którą straganiarze lekceważą, bo nie będą nosić towaru, a już chcą zamknąć stragan. Naprawdę takiego dziadostwa to nie popieram nigdzie w Warszawie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 42 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mekxico 15 ponad rok temuocena: 22% 

   Pętla to dobry pomysł. Nie jest przy samych blokach a przecież bazarek musi się znaleźć blisko obecnej lokalizacji, inaczej straci klientów. Niewykluczone, że i tak padnie, bo przeciez ruszy budowa obwodnicy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mańka 14 ponad rok temuocena: 78% 

   Pętla na bazar to bardzo zły pomysł! Najważniejsza jest komunikacja miejska, a w związku z likwidacją pętli przy ul. Polaka zmienią się na bardzo uciążliwe dla pasażerów trasy autobusów (np 503 będzie jednokierunkowa na odcinku ul. Dereniowej). Likwidacja pętli pogorszy jakość obsługi komunikacyjnej mieszkańców. To skandal, że ZTM zgadza się wydzierżawić teren pętli kosztem wygody pasażerów.Z komunikacji miejskiej korzystają wszyscy mieszkańcy - z bazarku nie. Bazarek można przenieść w inne miejsce, a kupcy nie stracą klientów, jeśli będą mieli dobry towar. Bardzo dobra jest lokalizacja bazarku przy Arenie Ursynów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 50 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 13 ponad rok temuocena: 82% 

   Jakbyś mieszkał na Polaka pod nr 1, to byś był innego zdania. Mieszkańcy sami nie mają gdzie zaparkować własnych samochodów, bo wąskie są uliczki osiedlowe, a teraz jeszcze pod samymi oknami mają mieć plac targowy z całym bałaganem, a z drugiej kontenery handlowo usługowe. Panem Karczewskim i burmistrzem Ursynowa powinna z urzędu zająć się prokuratura. To z daleka pachnie polityczną protekcją dla prywatnego interesu kolegi partyjnego.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 36 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosia 12 ponad rok temuocena: 91% 

   Tylko nie mówimy o pętli, a o całym terenie wzdłuż KEN od Płaskowickiej do Polaka, gdzie będzie cały ten syf- jak to wygląda można sobie teraz popatrzyć na istniejący bazarek, który w tej formie był już od dawna niedopuszczalny estetycznie w tym punkcie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NIE dla bazaru 11 ponad rok temuocena: 100% 

   ...a niech padnie, nikt nie zatęskni za tym syfem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazik 10 ponad rok temuocena: 36% 

   Skubiszewski "wylicytował" od komornika mieszkanie w zasobie SBM Imielin więc jaki on sąsiad ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lump z pętli 9 ponad rok temuocena: 75% 

   Karczewski powinien być wywalony na zbity pysk. Ile on ten bazarek załatwia? Od kilku lat o tym słychać. Czy kupcy tego nie widzą? Polaka - fatalne miejsce. Budowa POW odbije się czkawką, ale pewnie bazarek ma być tam na stałe :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zniesmaczony 8 ponad rok temuocena: 76% 

   K***a czy każdy trawnik na Ursynowie musi się zmienić w kolejny blok, albo bazar?????????? Trochę trawnika i boom bazar, a obok już powstaje tunel, co się dzieje z tą dzielnicą, "Zielony Ursynów" to już chyba przeżytek...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 56 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 7 ponad rok temuocena: 28% 

   Panie Piotrze Skubiszewski, zamiast opowiadać o rzekomej korupcji politycznej i niby--niegospodarności, niech uda się Pan w weekend na bazarek, a zobaczy Pan, ilu tam ludzi, co jedynie oznacza, że prowadząc swoją coraz bardziej prywatną wojnę, przestał się Pan liczyć z potrzebami mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 61 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gonzo 6 ponad rok temuocena: 86% 

   A ja proponuje tym wszystkim bazarkowiczom wybrać się na bazarek w tygodniu i spróbować coś kupić. Poza 2 straganami i 3 budami hula tam wiatr i latają śmiecie. Proponuję też po weekendowym zamknięciu bazaru (ok godziny 15-16)przejść się na około bazaru i zobaczyć jakie śmieciowisko przez bazar się robi na okolicznych trawnikach/parkingach/osiedlach. Tym wszystkim bazarowiczom wystarczy aby bazar był tylko ze straganami i tylko w weekendy a Karczewski aby ściągnąc więcej kasy wciska wszystkim swój plan z budami. Na "nowym" bazarze ma być gastronomia - już czuję ten smród palonego oleju z chińczyka.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 83 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mańka 5 ponad rok temuocena: 78% 

   W zasadzie bazarek działa tylko w soboty i niedziele.Od poniedziałku do piątku nieliczni kupują na bazarku, zresztą czynnych jest kilka straganów.Nie przeceniajmy bazarku, ważniejsza dla mieszkańców Ursynowa jest dobra komunikacja i o to powinni dbać włodarze dzielnicy.Bazarek można przenieść w inne miejsce (jest kilka propozycji). Na pewno likwidacja pętli na Polaka , to bardzo zły pomysł.Komunikacja miejska jest najważniejsza, korzystają z niej wszyscy mieszkańcy Ursynowa!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 4 ponad rok temuocena: 81% 

   Nieprawda kupcy też mają dosyć.Im zależy na tym żeby mieć miejsce pracy. i godziwe warunki niekoniecznie na pętli. Z potrzebami mieszkańców nie liczą się władze dzielnicy. Likwidacja pętli na prywatny biznes to co to jest ? Naciski pana prezesa gdzie się da i jak się da przy poparciu burmistrza. Gdzie w tym wszystkim są ludzie starsi, dzieci dojeżdżające do szkoły, chorzy którzy dojeżdżają do np. Onkologii NIGDZIE. NAJWAŻNIEJSZY JEST PREZESO RADNy oto jest obraz Władz URSYNOWA.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 3 ponad rok temuocena: 0% 

   hbk Prywatna wojna wojna Skubiszewskiego ? I kto to mówi ? hbk a kim Ty jesteś, żeby lekceważyć społeczeństwo, na pewno kimś z grupy prezesa .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mariusz 2 ponad rok temuocena: 72% 

   hucpa Karczewskiego

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 1 ponad rok temuocena: 65% 

   Ten się cieszy kto się cieszy ostatni panie Burmistrzu. Co zrobi pana prezeso- radny jak sytuacja się odwróci. Mieszkańcy są zdeterminowani.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3843 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021