REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 września 2022, 12:24 komentarzy 1

  (KW)

  Ponad 17 tys. uczniów podstawówek i liceów rozpoczęło dziś nowy rok szkolny na Ursynowie. Niezwykły charakter miało rozpoczęcie w Szkole Podstawowej nr 303 przy Koncertowej. Placówkę odwiedziła przedstawicielka ambasady Ukrainy. 

  Koniec wakacji nie musi być smutny. Wręcz przeciwnie. W Szkole Podstawowej nr 303 przy ul. Koncertowej był niezwykle radosny. Udowadniają to uśmiechnięte buzie pierwszoklasistów, którzy właśnie rozpoczęli nowy etap w życiu.

  Cieszysz się, że idziesz do szkoły? 
  Taaak! 
  A będziesz się uczyć czy leniuchować?
  Uczyć! 

  - zapewniała swoją mamę Alicja.

  Dla 1379 pierwszoklasistów z Ursynowa (w tym 157 z Ukrainy) szkoła to nowy rozdział w życiu. Spędzą w niej osiem najbliższych lat. Część dzieci będzie ją poznawać ze „starymi” znajomymi.

  - Antosia ma w klasie kolegów i koleżanki z przedszkola, tak się zgadaliśmy, że idą do tej samej szkoły, i poprosiliśmy, żeby umieścili ich w jednej klasie - mówi pani Adriana.

  Niektórzy pierwszoklasiści znają już szkołę od podszewki. - Syn chodził tutaj do zerówki, więc ma tych samych kolegów i tę samą wychowawczynię - opowiada pani Hanna, mama Maćka. 

  "Tolerancja i otwartość"

  Rodzice - jak sami zapewniają - są spokojni o swoje pociechy. Rozpoczęcie roku w ursynowskiej podstawówce nr 303 zrobiło na nich dobre wrażenie. - Szkoła ma bardzo dobre opinie. Myślę, że nauczyciele podołają bez problemu - stwierdza pani Adrianna.

  Oczekiwania wobec szkoły są różne. - Tylko tyle, żeby zapewniła bezpieczeństwo, żeby synowi nic się nie stało - mówi jedna z mam. - Przede wszystkim tolerancji i otwartości, żeby dzieci były wychowywane w tych wartościach - podkreśla pani Adriana.

  "Pokój, który niedługo nadejdzie"

  W Szkole Podstawowej nr 303 uczy się także wielu ukraińskich uczniów, którzy uciekli przed wojną. Za tę pomoc miał dziękować ambasador Ukrainy, ale odwołał wizytę, bo nagle został wezwany przez swoje władze do innych zdań. Na Ursynowie pojawiła się pierwsza sekretarz Ambasady Ukrainy Olga Marczuk.

  - Pragnę przekazać wyrazy wdzięczności za wielkie starania i wysiłki w celu zapewnienia ukraińskim dzieciom i rodzinom bezinteresownej pomocy w tym trudnym czasie. Nasz wspólny wysiłek, Ukraińców i Polaków, jest wyrazem sprzeciwu wobec wojny i nadzieją na pokój, który nadejdzie niebawem. Razem zwyciężymy! - powiedziała podczas uroczystego apelu w szkole przy Koncertowej.

  We wszystkich ursynowskich szkołach i przedszkolach w tym roku szkolnym uczyć się będzie 1268 Ukraińców.

  Pierwsza sekretarz Ambasady Ukrainy Olga Marczuk (druga od prawej) w towarzystwie przedstawicieli szkoły i burmistrza Roberta Kempy.

  Z postawy ursynowskiej podstawówki zadowoleni są także rodzice. - Myślę, że szkoła bardzo dobrze sobie z tym poradziła. My też ich wspieraliśmy. Dzieci szybko się zaaklimatyzowały, nauczyły się języka, otworzyły się. Chodzi przede wszystkim o to, żeby czuły się tutaj jak w domu - mówi pani Hanna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kon 1 3 miesiące temuocena: 56% 

   Wyrazy uznania dla setek nauczycieli, codziennie zajmujacych sie tysiacami "bombelkow" w szkolach ursynowa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.482 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022