REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2020, 10:39 komentarzy 7

  (SK)

  Na Ursynowie można zostać sponsorem drzewa. Program działa od trzech miesięcy, dziś pracownicy pierwszej firmy posadzili dwie rośliny na Kabatach, co udokumentują stosowne tabliczki pamiątkowe. Fundatorem zieleni może zostać każdy.

  O tym, jak ważną rolę w ekosystemie pełnią drzewa, nikomu nie trzeba przypominać. Urząd dzielnicy ruszył z nietypową akcją. Można zostać oficjalnym sponsorem drzewa. Trzeba je zakupić, samodzielnie posadzić i - jeśli jest taka możliwość - podlewać je. Program kierowany jest mieszkańców, organizacji pozarządowych i lokalnych firm.

  Pierwsze dwa drzewa w ramach akcji posadzili dziś u zbiegu ul. Kabackiej i Traktu Leśnego (dawna Nowoursynowska) dwaj pracownicy firmy Landbell Group.

  - Działamy w obszarze szeroko rozumianej ekologii, więc mamy podwójną motywację, by robić coś pożytecznego dla środowiska. Jako zespół chcieliśmy też zrobić coś konkretnego dla otoczenia. Dlatego od dwóch lat sadzimy po kilka drzew na Ursynowie - mówi Rafał Przychodzień, który wraz z Mikołajem Józefowiczem zasadził dwie dorodne lipy drobnolistne.

  Panowie co roku ochotniczo sadzą na Ursynowie po dwa-trzy drzewa. Dzisiejsze to szóste i siódme. Zawiśnie przy nich tabliczka informująca o tym, kto jest sponsorem rośliny.

  Sponsorzy poszukiwani!

  Chętnych do sadzenia drzew na razie nie jest zbyt wielu, urząd ciągle przyjmuje zgłoszenia.

  - Takich zgłoszeń mamy około trzydziestu, zarówno od osób fizycznych, jak i prawnych. Są firmy, które chcą posadzić sporo drzew na swój jubileusz. Nastawiamy się też na nasadzenia dla osób fizycznych. W Parku Romana Kozłowskiego, w części po dawnych działkach, są miejsca do uzupełnienia, więc wkrótce mieszkańcy będą mogli sadzić tam drzewka - mówi Bartosz Dominiak, wiceburmistrz dzielnicy.

  Jak zostać sponsorem drzewa? Każdy chętny podpisuje z urzędem porozumienie. Urzędnicy zapewnią fachową pomoc w dobraniu odpowiedniego gatunku, rozmiaru drzewa oraz doradzi jak je fachowo posadzić.

  Od firm i organizacji urząd oczekuje zasponsorowania większych drzew o średnicy 14-16 cm na wysokości pnia 100 cm. Koszt takiego drzewa to szacunkowo ok. 1-1,5 tys. złotych. Osoby prywatne będą mogły zakupić drzewko skromniejsze - nawet takie za kilkadziesiąt złotych. Chodzi o uruchomienie oddolnych inicjatyw ekologicznych. Wg oceny ratusza na terenach należących do miasta można posadzić jeszcze nawet kilka tysięcy nowych roślin.

  Oprócz tabliczki przy drzewie i satysfakcji sponsor drzewa zostanie umieszczony w internetowej galerii sponsorów zieleni, która wkrótce pojawi się na stronie internetowej dzielnicy.

  Aby zostać sponsorem drzewa należy się skontaktować z Wydziałem Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy: tel. (22) 443 72 50, e-mail: wos@ursynow.pl lub (22) 443 72 56, e-mail: ogrodnik@ursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Anna_9 7 miesiąc temuocena: 33% 

   Fajna akcja Panie Dominiak.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Doom Development ostatnio też zasponsorował wiele drzew, to znaczy najpierw jeszcze więcej wyciął ale zawsze...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 5 miesiąc temuocena: 60% 

   To są jakieś jaja. Sponsorzy sadzą młode drzewa. A Dzielnica wycina stare i sądzi wiechcie l, które zaraz usychają .... Jaja jak berety.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 4 miesiąc temuocena: 81% 

   Dobry pomysł. Liczy się każde drzewo.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 3 miesiąc temuocena: 52% 

   Pewnie. Tylko czemu miasto wycina a ludzie musza sami sie o to zatroszczyc i płacić.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 2 miesiąc temuocena: 62% 

   do Xyz: A gdzie jest napisane, że "ludzie MUSZĄ płacić" za drzewo? Nie muszą, po prostu chcą. I dzięki nim Ursynów będzie bardziej zielony.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 1 miesiąc temuocena: 0% 

   A nie, to spoko. Nie było tematu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.458 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021