REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MT)

  Za nami pierwsza edycja Aurus Football Cup - pierwszego na Ursynowie turnieju piłkarskiego dla dziewcząt. Zwyciężyły reprezentantki KU AZS Warszawa, choć o końcowej wygranej przesądzić musiał wynik bezpośredniego meczu.

  Mimo równej ilości punktów jakie uzyskały drużyny KU AZS Warszawa i Diamonds Academy, puchar za zwycięstwo w pierwszej edycji trafił w ręce juniorskiej ekipy uniwersyteckiej. Szalę zwycięstwa przeważył wynik bezpośredniego starcia z drużyną Diamonds Academy, w którym sukces odniosły podopieczne trenerki Marii Wąsowskiej. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna UKS SP 11 Ursus, z kolei na czwartym miejscu turniej zakończyła NSP Aurus.

  - W pierwszej edycji turnieju pojawiły kluby sportowe. Liczymy także na obecność szkół – mówi Sławomir Molak, organizator turnieju i trener drużyny NSP Aurus. Molak zapowiada także rozegranie turnieju na świeżym powietrzu, co dodatkowo może zachęcić do wzięcia udziału w rozgrywkach.

  Hala przy ul. Dembowskiego 1 została podzielona w sobotę na dwie części. Jedna z nich wykorzystana została jako miejsce rozgrywania meczów turniejowych, zaś na drugiej połowie zawodniczki przygotowywały się do kolejnych spotkań.

  - Nie jest łatwo rozgrywać mecze na hali, ponieważ jest tu mniej miejsca niż w przypadku boisk trawiastych. Trzeba jak najlepiej wykorzystać te warunki i odpowiednio dostosować sposób gry – twierdzi Witold Piskorek, trener UKS SP 11 Ursus.

  Ligowy system rozgrywek gwarantował rozegranie aż siedmiu meczów. Dzięki temu każda drużyna mogła zmierzyć się z każdą. Kibice byli świadkami dynamicznych akcji i ciekawych zagrywek. Nie zabrakło także elementów taktyki, nad którymi czuwali trenerzy. Opiekunowie drużyn często podpowiadali w jaki sposób drużyny mają ustawiać się na boisku i rozgrywać ataki.

  - Strzały, podania, dryblingi… aby być najlepszą piłkarką trzeba posiadać jak najwięcej umiejętności – wyznaje Gabrysia, zawodniczka drużyny Diamonds Academy.

  Następny turniej z cyklu Aurus Football Cup odbędzie się 19 października o godz. 18:00 również w hali Liceum im. Aleksandra Kamińskiego przy ul. Dembowskiego 1. Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia drużyn do turnieju pod numerem tel. 660 543 611 oraz mailowo: afc.warszawa@gmail.com.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3947 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020