REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przejście Ekologiczna/Mielczarskiego

  Przejście Ekologiczna/Mielczarskiego (UD)

  Kolejne 23 przejścia dla pieszych na Ursynowie zostały doświetlone. W naszej dzielnicy trudno już wskazać niedoświetlone miejsca - głównie dzięki projektom z budżetu obywatelskiego z ostatnich lat.

  Pierwsze doświetlenia zebr pojawiły się na Ursynowie już w 2015 roku. Prawdziwy wysyp nastąpił jednak dwa lata później. Drogowcy miejscy i dzielnicowi postawili wówczas 25 lamp, w następnych latach nastąpił prawdziwy wysyp - doświetlano po kilkadziesiąt zebr. To efekt realizacji kolejnych projektów do budżetu partcypacyjnego zgłaszanych przez ursynowskich społeczników, m.in. Piotra Gąsowskiego czy Antoniego Pomianowskiego, który już w 2014 roku nakłaniał drogowców polepszania oświetlenia przejść dla pieszych.

  Jaśniej na Kabatach

  Dzielnica zakończyła właśnie montaż doświetleń przejść dla pieszych na Kabatach i Natolinie. Dodatkowe źródła światła pozwalają wyeliminować potencjalnie groźne sytuacje, ponieważ kierujący mogą dostrzec przechodniów wcześniej. Jest to projekt realizowany w ramach budżetu obywatelskiego, uzyskał poparcie ponad 2,5 tys. mieszkańców.

  Pod koniec grudnia doświetlone zostały zebry przy: Małej Łąki/Belgradzka, Dembego/Wąwozowa, Przy Bażantarni/Żabińskiego, Zaruby/Szarzyńskiego, Zaruby/Szajnowicza, Kabacki Dukt/Na przyzbie (4 przejścia), Mielczarskiego/Ekologiczna (4 przejścia), Ekologiczna/Pod Strzechą (4 przejścia), Ekologiczna/Fresnera (2 przejścia), Urwisko/Nugat, Kokosowa/Nowoursynowska, Zaruby/Kabacka (2 przejścia) oraz przy dojeździe do Metra Warszawskiego. Inwestycja kosztowała prawie milion złotych.

  - To kolejna inwestycja związana z poprawą bezpieczeństwa pieszych. Cieszę się, że pierwsza realizacja doświetleń zrealizowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów w 2015 roku zainspirowały mieszkańców do składania projektów poprawiających bezpieczeństwo.  Na osiem edycji budżetu obywatelskiego projekt doświetleń pojawił się aż sześć razy - mówi  burmistrz Robert Kempa.

  Jak poprawia się bezpieczeństwo pieszych na doświetlonym przejściu? Przy przejściu stawiany jest dodatkowy słup lub wykorzystywany ten istniejący, montowana jest na nim lampa ledowa o białym świetle pod odpowiednim kątem lub z odpowiednimi soczewkami. Człowiek oświetlony jest nie tylko z góry, ale też z boku. To powoduje, że pieszy jest widoczny dla kierowcy nie tylko w strefie przejścia, ale także w strefie dojścia do przejścia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obserwator 18 3 miesiące temuocena: 100% 

   Niestety o ile sie orientuje to w Budżecie Obywatelskim 2020 mieszkańcy nie za głosowali na kolejne doswietlenia i w tym roku z BO takich doswietlen już nie będzie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 17 3 miesiące temuocena: 100% 

   Super inicjatywa, efekt niezaprzeczalny. Okazuje się, że można sensownie wydawać publiczne pieniądze.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niańka 16 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ursynów pod tym względem wyróżnia się. Prawie każde przejście jest doświetlone.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malwina Sasiadka 15 3 miesiące temuocena: 100% 

   Oby więcej takich inicjatyw. Mam nadzieję, że Piotr Gąsowski z Otwartego Ursynowa zgłosi w tym roku kolejny projekt. Bedzie na co głosować. Dobrze, że są tacy ludzie, że im się chce.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 14 3 miesiące temuocena: 14% 

   Takie oświetlenia były w Ursusie 20 lat temu. Niestety na Ursynowie kasa poszła na wynagrodzenia i na bzdety?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Harnaś 13 3 miesiące temuocena: 50% 

   Chyba mylisz tubylec Ursus z Ursynowem i pomyliły Ci się lampy sodowe z LEDami.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~;/ 12 3 miesiące temuocena: 13% 

   Cel i inicjatywa może i słuszne, ale realizacja "o białym świetle pod odpowiednim kątem lub z odpowiednimi soczewkami." tragicznie nieprzyjemna dla oczu i niezdrowa (mocna frakcja niebieskiego światła z białych ledów), Mogli dać np. LED filament 2700K lub mleczne, to by było dla oczu i zdrowia ok, nadal energooszczędnie i pasowaloby do poprzednich, ale jasne, po mieliby się starać, lepiej wszystko po taniości, bezmyślnie i po linii najmniejszego oporu...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trener_1 11 3 miesiące temuocena: 100% 

   Gratulacje dla kogoś, kto zgłosił te projekty. Super inicjatywa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabacianin 10 3 miesiące temuocena: 12% 

   Doświetlenie przejść przez malutkie uliczki na Kabatach to setki tysięcy wywalone w błoto. Przejeżdża jedno auto na minutę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 9 3 miesiące temuocena: 75% 

   Mam całkiem odmienne zdanie na ten temat. Jako kierowca mam szansę w porę dostrzec pieszego, który jak to o tej porze roku bywa, jest ubrany na czarno, szyby zaparowane lub zapadane, a i przepis podpowiada pieszym że mogą śmiało wchodzić. Jako kierowca potwierdzam że jest lepiej na takim doświetlonym skrzyżowaniu. Moim zdaniem są to dobrze wydane pieniądze. Samo polepszenie mojego komfortu psychicznego jako kierowcy, było warte zachodu. Dodatkowo czasem i ja jestem pieszym i jest mi lepiej, gdy wiem że widać mnie na przejściu. A ilość jadących tymi uliczkami aut nie ma znaczenia, wystarczy jedno ...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 8 3 miesiące temuocena: 20% 

   Korbol, jaki przepis podpowiada pieszym, że "mogą śmiało wchodzić"?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 7 3 miesiące temuocena: 75% 

   ~malgosia1973 "Korbol, jaki przepis podpowiada pieszym, że "mogą śmiało wchodzić"?" Wypadek z Zielonej Góry jest idealnym przykładem tego o czym pisze. Piesza w głowie ma informacje że na pasach ma pierwszeństwo i wchodzi nie sprawdzając czy z drugiej strony coś nie jedzie. Reszta to tylko splot wydarzeń który doprowadza do tragedii. Na nagraniu widać to bardzo dobrze. Wyszła na jezdnie tuż za pojazdem który wjeżdża na skrzyżowanie. Kierowca który ją potrącił jechał z przeciwka. Pieszą zasłonił mu pojazd opuszczający skrzyżowanie, a i zapewne jeszcze oślepił ... JA nie skręcam w lewo - gdy nie widzę czy bezpiecznie opuszczę skrzyżowanie. Ona tego nie zrobiła, no bo przecież ma pierwszeństwo. O tym pisałem i mam nadzieję że trochę to wyjaśniłem co miałem na myśli.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabacianin 6 3 miesiące temuocena: 0% 

   Korbol. Jestem zdecydowanie za doświetlaniem przejść przez ulice z dużym ruchem samochodowym, natomiast na doświetlonych przejściach na Kabatach ruch jest bardzo mały, dodatkowo skrzyżowania są wyniesione, co zmusza kierowców do zwolnienia.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 5 3 miesiące temuocena: 100% 

   Korbol, napisałeś: "przepis podpowiada pieszym że mogą śmiało wchodzić". Pytam, który przepis, z jakiej ustawy. Odróżniajmy "śmiało wchodzić" na pasy od "mieć pierwszeństwo będąc na pasach". Więc o jakim przepisie pisałeś?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 3 miesiące temuocena: 0% 

   Pisał pewnie o wprowadzanej zmianie pord wedle której pieszy ma mieć pierwszeństwo już przed pasami, a nie będąc na pasach, choć to w dużym uproszczeniu, bo dalej nie może wejść wprost pod nadjeżdżający pojazd. Jeszcze nie jest ogłoszona na stronie Sejmu, ale zaraz ma wejść w życie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 3 3 miesiące temuocena: 50% 

   W głowach pieszych jest. Widzę to jadąc autem jak w ostatnim czasie zmieniło się zachowanie ludzi. Se kuźwa nieśmiertelność włączyli!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kola1 2 3 miesiące temuocena: 83% 

   Nadal ciemno na przejściu przez ul. Barwną przy rondzie na Romera. A jest to nie tylko przejście dla pieszych, ale i dla rowerów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 1 3 miesiące temuocena: 50% 

   Ha! A ja myślałem, że tam tak jasno, bo w końcu przetarłem okulary, co je od deszczu i mżawki noszę, żeby mi w oczy nie padało. Szedłem późnym wieczorem a tam jasno, że hej. I bardzo sobie chwaliłem "psiuk" do okularów. A tu taki zonk. Doświetlili...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4004 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021