REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UD)

  Kolejnych 17 przejść dla pieszych na Ursynowie zostanie doświetlonych. W naszej dzielnicy trudno już wskazać niedoświetlone miejsca - być może na wiosnę znikną kolejne.

  Program masowego doświetlania przejść na Ursynowie rozpoczął się już w 2015 r. Prawdziwy wysyp nastąpił jednak dwa lata później. Drogowcy miejscy i dzielnicowi postawili wówczas 25 lamp, a w następnych latach doświetlano nawet po kilkadziesiąt przejść dla pieszych.

  Dodatkowe źródła światła pozwalają wyeliminować potencjalnie groźne sytuacje, ponieważ kierujący mogą dostrzec przechodniów wcześniej. Lampy są precyzyjnie nakierowywane na pasy, aby zapewniały jak najlepszą widoczność pieszych i jednocześnie nie oślepiały kierowców. Człowiek oświetlony jest nie tylko z góry, ale też z boku. To powoduje, że pieszy jest widoczny dla kierowcy nie tylko w strefie przejścia, ale także w strefie dojścia do przejścia.

  17 dodatkowych doświetleń

  W 2022 roku miasto chce doświetlić kolejne ursynowskie zebry przy: Baletowej 102, skrzyżowaniu Karczunkowskiej i Sarabandy oraz Płaskowickiej i Braci Wagów. Dodatkowe oświetlenia pojawią się także przy al. KEN 47, 51, 53, 61 (urząd dzielnicy) i 91 oraz przy ul. Pileckiego 56 i skrzyżowaniach KEN/Baló oraz KEN/Hawajska/Polinezyjska.

  Czy na pewno oświetlenie zostanie zamontowane już wiosną? To nic pewnego. Pierwszy przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich nie został rozstrzygnięty, bo wszystkie nadesłane oferty znacznie przewyższały przewidzianą w budżecie kwotę. Kolejny zostanie ogłoszony 19 stycznia. Jeśli postępowanie przebiegnie sprawnie i miasto podpisze umowę z wykonawcą do końca lutego, montaż lamp wiosną zacznie być realny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 27
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~gdzie pobierali te lekcje ? 12 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Zgodnie z drugą zasadą strategii masowej manipulacji wg Noama Chomsky'ego (10 zasad manipulacji) najpierw stworzono problem tzn. niedoświetlono przejścia dla pieszych na ruchliwych jezdniach , a teraz , kiedy chcą zyskać poparcie społeczne, będą ten problem rozwiązywać - czyli zbierać "plusy dodatnie” za doświetlanie tych przejść dla pieszych.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kaj 11 10 miesięcy temu

   Ale DOBRZE, ŻE NAPRAWIAJĄ TEN BŁĄD.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wear 10 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Może dla odmiany troche by pomysleli i doświetlili jeszcze fragment chodnika przed przejściem (tak ze 2-3 metry). W kiepskiej pogodzie wyglada to tak jakby pieszy z mroku wychodził - i o ile go widac doskonale na przejściu to czy do tego przejścia już ktoś dochodzi to widać ledwo co (zwłaszcza jak ktoś jest ubrany w ciemne kolory)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 10 miesięcy temuocena: 100% 

   100% racji. Gdy pada deszcz i jest ciemno to rzeczywiście piesi wychodzą znikąd na mocno oświetlone przejście. A ja bym jeszcze dodał, że zapalająca się sygnalizacja pieszego np. na ul. Belgradzkiej bardzo słabo działa, bo w zasadzie pieszy jest już na przejściu gdy zapalają się światła. System wykrywania pieszego powinien już reagować gdy pieszy zbliża się do przejścia, a nie gdy już na nim stoi.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pozdrawiam 8 10 miesięcy temuocena: 14% 

   No rzeczywiście znikąd....A ty też znikąd nadjeżdżasz

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 7 10 miesięcy temuocena: 21% 

   Błagam tylko nie znowu te białe zimne

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 6 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Popieram doświetlanie przejść, zarówno jako pieszy, jak i kierowca. Zamiast montować sygnalizację, na wszystkich podrzędnych skrzyżowaniach, gdzie i pieszym i kierowcom zaburza to płynność, wystarczy trochę światła i każdy będzie mógł korzystać płynnie z przejścia. A tak nasrali sygnalizacji gdzie popadnie i teraz nawet jako pieszy przejść KENem, to trzeba się uzbroić w mnóstwo cierpliwości.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zzz 5 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Wszystkie przejścia gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej powinny być doświetlone i to powinno być warunkiem dopuszczenia tych przejść do użytku.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SZYBKI WN 4 10 miesięcy temuocena: 11% 

   Nie macie na co pieniędzy wydawać? Parkingów brakuje a swiete krowy piesze same powodują wypadki i powodować będą bo im lewactwo wmówiło że mają pierwszenstwo. Po pierwsze parkingi i drogi dla zmotoryzowanych ktuzru utrzymują ten kraj.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 3 10 miesięcy temuocena: 57% 

   A to nie nasz prawicowy rząd to prawo zmienił?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Informatyk 2 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Sama benzyna nie utrzymasz pieszy czy rowerzysta podjedzie do lokalnego sklepiku.zreszta nie blokuj mi miejsca parkingowego.jest car sharing.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Noko 1 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Ursynowskie przejść zostały w dużej mierze doświetlone dzięki projektom budżetu obywatelskiego. Były to zawsze projekty które cieszyły się dużą popularnością.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4534 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023