REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(12)-od-28-12-2017-do-07-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  REKLAMA

  Pijaczkowie z "Galerii Metro Bis" na Stokłosach, o których pisaliśmy w ubiegłym tygodniu nie zniknęli z centrum handlowego. Teraz widać ich również w przejściu należącym do metra. Notorycznie zaczepiają ludzi, korzystających z bankomatów. Policja i straż miejska są bezradne.

  Pracownicy i klienci galerii przy alei KEN 85 odetchnęli z ulgą, gdy okazało się, że grupka mężczyzn zmieniła miejsce przesiadywania. Radość trwała jednak krótko, bo pojawiły się nowe twarze a wraz z nimi stare problemy. Galeria nadal gości tych, których nikt nie chce widzieć.

  - Było przez chwilę spokojniej, ale wczoraj widziałem kolejnych. Zdarza się, że spotykają się wszyscy i wtedy to już w ogóle strach przechodzić - mówi pracownik galerii.

  Niechciani goście zaczęli również przesiadywać w podziemnym przejściu metra Stokłosy. Tam zaczepiają wszystkich, którzy na ich oczach wyciągają pieniądze z bankomatu.

  - Ciągle tu słyszę, jak proszą, żeby dać kilka groszy. Czasem potrafią kogoś wyśmiać albo nawet obrazić jakimś głupim słowem - komentuje sprzedawca kwiatów z okolic metra.

  Pijący i natarczywie wyłudzający pieniądze osobnicy kłócą się również między sobą - podobnie było w galerii. Dochodzi do awantur, sprzeczek, wyrywania torebek i drobnych.

  - Jeden z tych facetów wyrwał swojej partnerce torebkę. Ona chciała iść do domu matki, on myślał, że wybiera się na dyskotekę i nie chciał na to pozwolić. Doszło do szarpaniny i kłótni - opowiada Jakub, świadek zdarzenia.

  W metrze dochodzi do zaczepek i natarczywych prób wyłudzenia choćby kilku złotych.

  - Mieliśmy jedno zgłoszenie. Funkcjonariusze ochrony interweniowali, bo chodziło o spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. W sąsiedztwie metra jest sklep z alkoholem, jest też okazja, żeby zaczepiać pasażerów - dlatego tam przesiadują - mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowy warszawskiego metra.

  Czy istnieje rozwiązanie?

  Sytuacja sie zaostrza. Strażnicy miejscy interweniują kilka razy dziennie. - Za pierwszym razem usłyszałam, że już więcej nikt nie przyjdzie. Minęła godzina i byli ponownie  na miejscu, znów pili i śmiecili. Strażnicy przyjechali więc drugi raz - relacjonuje kobieta, która pracuje na parterze galerii.

  Służby interweniują, ale to działania doraźne. Prawo nie zakazuje spożywania alkoholu w galeriach handlowych. Żebractwo, poza pewnymi wyjątkami, również nie jest zabronione. Poza tym do interwencji służb niezbędne jest zgłoszenie osoby poszkodowanej.

  - Żebractwo musi być nachalne, żeby zaistaniał powód do interwencji. Możemy interweniować w przypadku agresji słownej lub wręcz fizycznej - precyzuje Monika Niżniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej. 

  Choć pijący z okolic metra Stokłosy są nachalni a ich odzywki wulgarne, to nikt nie jest w stanie rozwiązać patowej sytuacji. Jedynym skutecznym rozwiązaniem wydaje się być przywrócenie ochrony w galerii i stałe patrole na stacji metra.

  Nic jednak nie wskazuje na to, żeby właściciel budynku - Włodarzewska S.A. oraz administrator galerii - firma Realtyco miały zmienić zdanie. Ochrony nie ma od września a w sekretariacie obu firm słyszymy, że "sprawa jest wyolbrzymiana".

  O sprawie powiadomiliśmy Jeronimo Martins - właściciela sieci "Biedronka" - który jest jednym z największych najemców w "Galerii Metro Bis". To właśnie klientów tej sieci przykrości ze strony zaczepiających spotykają najczęściej.

  Biuro prasowe firmy odpowiedziało nam, że zwróciło się do właściciela galerii o pilną interwencję oraz przywrócenie ochrony obiektu w dzień. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ciocia jola 12 9 miesięcy temuocena: 27% 

   tym ludziom trzeba pomóc a nie przeganiać czy zła i wykluczenia uczył nas Ojciec Święty Jan Paweł 2 czy NIENAWIŚĆ i potępienie bliźniego to jedyna na co stać mieszkańców "inteligenckiej dzielnicy" Ursynów?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahaha 11 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Brawo, to weź ich do siebie, daj żryć i utrzymuj.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Kowal 10 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Straż Miejska i Policja , HALO ! HALO ! JESTEŚCIE TAM ?!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gość 9 9 miesięcy temuocena: 100% 

   najlepiej zagłosować nogami i nie chodzić do sklepów, wtedy zarządca dostanie po kieszeni, jak sklepy wyniosą się. rossman jest po drugiej stronie metra, biedronka - trochę dalej przy Jastrzębowskiego. absolutnie metro bis to syf, kiła, mogiła. smród okropny.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 8 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Ale syf w garażu pod Piotrem i Pawłem bije syf z garażu Metra Bis na głowę :-) Chociaż... może to też trochę kwestia gustu, czy kto woli chodzić po odchodach gołębi (Galetia Metro), czy po rozlanej cieczy o woni fekaliów (Galeria Metro Bis). Mój typ to jednak Piotr i Paweł, a przeważył zdechły gołąb, w którego raz o mało tam nie wdepnąłem

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Mnie nieustannie zadziwia sposób zarządzania tymi "galeriami handlowymi" - tą i tą po drugiej stronie. Totalny syf w garażach, fekalia, ptasie odchody, zdechłe gołębie, pourywane, zdewastowane drzwi, miesiącami niedziałające schody ruchome. A z drugiej strony najemcami są dość poważne firmy: Luxmed, Piotr i Paweł, Biedronka, Damian, Pizza Hut, Rossmann, itp, więc pewnie nie płacą za to czapki śliwek, tylko konkretne pieniądze. Może się zorientują, zwłaszcza ci w Metro Bis, że taka sytuacja może odstraszać im klientów, a przez to zmniejszać dochody i wymuszą na zarządcy przywrócenie porzadku. To jest niebywałe,żeby mieć w ręku żyłę złota i zrobić z niej g...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 6 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Zdaje się, że ten sklep powinien stracić koncesje, skoro zezwala na picie alkoholu pod nim

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~catoloco 5 10 miesięcy temuocena: 18% 

   Wypchnięci poza nawias biedni i pozbawieni perspektyw samotni i przegrani mężczyźni nieraz z przeszłością kryminalną. Każdy z nas mógłby być kimś takim gdyby jego życie potoczyło się w złą stronę. Chrześcijanin współczuję i pomaga bliźniemu w potrzebie a nie piętnuje i naznacza. Tum biedakom trzeba pomagać z całego serca tak jak czynił to św. Franciszek i pan nasz Jezus Chrystus.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Najlepszy sposób 4 10 miesięcy temuocena: 73% 

   Ktoś im powinien ze dwa razy solidnie obić mordę i przekopać jak grządkę na wiosnę

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 3 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Polska to taki dziwny kraj, co problem to nie można go prawnie rozwiązać, a tyle głów siedzi i myśli i bierze pensje sowite z naszych podatków.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klient 2 10 miesięcy temuocena: 75% 

   Niestety nic się zmieniło a jest jeszcze gorzej. Artykuł bardzo optymistycznie opisuje sytuację.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ninka 1 10 miesięcy temuocena: 75% 

   niestety dzisiaj smród gdy przechodziłam obok niemal zwalił mnie z nóg... :/

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1212 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018