REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2023 - 30.06.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2022, 10:28

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  TOP-5 sprawdzonych aplikacji to kontroli rodzicielskiej na Androida i iOS

  Rodzice kupują dziecku smartfon ze względów bezpieczeństwa, bo muszą być w kontakcie, ale dzieci postrzegają go przede wszystkim jako zabawkę. Wirtualny świat jednak bardzo szybko uzależnia i z czasem zaczynasz podnosić alarm o bezpieczeństwo swojego dziecka: co robi w sieci, jakie strony przegląda i z kim pisze. Obawy rodziców są uzasadnione, ponieważ w sieci jest wiele złych rzeczy.

  Aplikacje do smartfona przeznaczone do kontroli rodzicielskiej mogą pomóc w zróżnicowaniu zasobów odwiedzanych przez dzieci, w odcięciu niepożądanych treści. Dzięki nim dorośli mogą odetchnąć z ulgą, bo wreszcie wiedzą, co ich dziecko robi na swoim smartfonie, czym się interesuje, jakie strony internetowe przegląda.

  Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w sieci jest obowiązkiem rodziców. Całe szczęście, że w dzisiejszych czasach nie muszą trzymać ręki na pulsie - nowoczesne oprogramowanie do kierowania urządzeniami elektronicznymi pomaga w ułatwieniu tego zadania. Aktywność idziecka jest teraz pod kontrolą i jest ono należycie chronione przez całą dobę.

  Funkcjonalność aplikacji do kontroli rodzicielskiej jest imponująca. Oprogramowanie pomoże:

  • Dowiedzieć się więcej o zainteresowaniach dzieci
  • Dowiedzieć się, czym się dziecko obecnie zajmuje
  • Stworzyć określone granice w sieci
  • Odfiltrować niepożądane zasoby internetowe
  • Uniknąć dostępu do stron internetowych z treściami dla dorosłych 18+
  • Wyeliminować ryzyko złapania wirusa
  • Ustawić filtry czasu ekranowego
  • Zaplanować przerwy na obiad i sen
  • Wykluczyć przeglądanie stron internetowych we wczesnych godzinach porannych
  • Określić limit wieku
  • Zapobiec używaniu zbędnego oprogramowania
  • Zablokować gry zawierające brutalne sceny
  • Ograniczyć programy obejmujące zakłady pieniężne
  • Wyłączyć tryb cichy telefonu
  • Automatycznie wychodzić z aplikacji
  • Słuchać dźwięków wokół gadżetu dziecka
  • Odmówić w pobieraniu potencjalnie szkodliwych plików
  • Określić lokalizację dziecka
  • Przejrzeć historię ruchu dzieci na mapie
  • Dowiedzieć się o zbliżaniu się do niespokojnej okolicy
  • Wpisać kontakt na czarną listę.

  Jednak nie wszystkie aplikacje do kontroli rodzicielskiej zdobyły zaufanie i uznanie użytkowników. Jest bardzo mało takich, na których można naprawdę polegać. Aby ułatwić wybór, stworzyliśmy ranking sześciu najbardziej niezawodnych i skutecznych aplikacji. Ustaw raz filtry i śpij spokojnie: Twoje dziecko nie będzie w stanie ominąć zakazu.

  Qustodio

  Dobra aplikacja z kategorii filtrów sieciowych, która zapewnia kontrolę nad wieloma kontami. Blokuje niechciane zasoby internetowe, które są zabronione dla dzieci, niezależnie od tego, jakiej przeglądarki używa się do logowania. Pomaga uchronić dziecko przed długim surfowaniem po Internecie, ponieważ obsługuje funkcję ustawiania limitów czasowych dla aplikacji i gier.

  Qustodio może być używane do filtrowania połączeń poprzez dodanie niechcianych numerów do czarnej listy, monitorowanie SMS-ów i informowanie o lokalizacji dziecka. Dla dzieci dostępny jest przycisk SOS, służący do alarmowania rodziny w przypadku wystąpienia zdarzenia.

  Wady: aplikacja nie jest przetłumaczona na język rosyjski; jeśli dziecko korzysta z funkcji SOS, rodzic otrzymuje e-mail, którego może nie zauważyć.

  Kompatybilność: Android, iOS.

  Wartość: $8,08 miesięcznie i $96,95 rocznie za 10 urządzeń.

  Kaspersky SafeKids

  Jest to oprogramowanie firmy Kaspersky, które ma na uwadze bezpieczeństwo dzieci i ryzyko złapania wirusa podczas aktywności w Internecie. Blokuje dostęp do złośliwych stron.

  Aplikacja realizująca podstawowe zasady kontroli rodzicielskiej, dzięki której dorośli mogą w prosty sposób ustawić limity czasowe korzystania z aplikacji przez dziecko. Wersja płatna zawiera lokalizator GPS oraz funkcjonalność pozwalającą na monitorowanie poziomu baterii w telefonie, śledzenie aktywności dzieci na Facebooku i VK oraz ustalanie harmonogramu korzystania ze smartfona. Wyniki monitoringu stanowią podstawę do stworzenia raportu odzwierciedlającego internetowe zwyczaje dziecka.

  Wady: Rodzice powinni być świadomi egzekwowania SafeSearch w Google i YouTube; profil dziecka w mediach społecznościowych nie zawsze daje się podłączyć.

  Kompatybilność: Android, iOS.

  Wartość: $4 (119 hrywien) miesięcznie i $12,12 (359 hrywien) rocznie.

  Kontrola rodzicielska Kroha

  Jest zasłużenie uważana za jedną z najlepszych aplikacji tego typu, ponieważ łączy w sobie możliwości kilku aplikacji jednocześnie i pozwala na zarządzanie dosłownie wszystkim bez przesady. Podstawowa funkcjonalność pomaga wiedzieć, gdzie w tej chwili znajduje się dziecko. Kroha jest chwalona za możliwość ustawienia dziennych limitów korzystania z gadżetu przez dziecko oraz limitów czasowych dla poszczególnych aplikacji.

  Rodzice mogą stworzyć harmonogram aktywności dziecka w różnych aplikacjach, zdefiniować dozwoloną geofence dla dziecka, jeśli granice zostaną naruszone, dorośli będą natychmiast powiadomieni, monitorować informacje pochodzące z 11 popularnych komunikatorów, monitorować połączenia, SMS-y, kontakty i zdjęcia na smartfonie dziecka, filtrować niechciane treści WEB i YouTube. Aplikacja pozwala na podłączenie do konta około 5 urządzeń w różnych rolach Rodzic/Dziecko.

  Twórcy aplikacji w przemyślany sposób zadbali nie tylko o bezpieczeństwo dzieci, ale także o ich zdrowie! Kroha posiada 2 przydatne tryby: tryb nocny, który zmniejsza szkodliwość niebieskiego światła dla wzroku, oraz tryb ochrony oczu, który przypomina dziecku o tym, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od telefonu, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia krótkowzroczności.

  Wady: brak.

  Kompatybilność: Android, iOS.

  Wartość: $2,36 (69,99 hrywien) miesięcznie, $11,82 (349,99 hrywien) rocznie, $30,4 (899,99 hrywien) bez ograniczeń dla 5 urządzeń.

  Strona internetowa: https://parental-control.net/pl/

  McAfee Safe Family

  Kompleksowa aplikacja od producenta znanych antywirusów, która pozwala monitorować, jak dziecko spędza czas na telefonie, a także chronić dzieci przed szkodliwym wpływem niechcianych treści cyfrowych. Funkcjonalność pomaga zablokować nieodpowiednie aplikacje i zapewnić dostęp do zablokowanych programów przez określony czas, ustalić limity, ile dzieci mogą korzystać z urządzenia, np. wyznaczyć przerwę na kolację lub sen, zakazać korzystania z urządzenia wcześnie rano.

  Safe Family pozwala na przeglądanie raportów dotyczących korzystania z gadżetu przez dziecko, listy odwiedzanych miejsc, blokowanie sieci społecznościowych oraz monitorowanie lokalizacji dziecka na mapie dzięki funkcji Family Locator. Rodzice mogą łatwo tworzyć scenariusze użytkowania, które reprezentują tryb z predefiniowanymi ustawieniami, np. „Wakacje”, „Szkoła”.

  Wady: nie pozwala na blokowanie poszczególnych zainstalowanych aplikacji i monitorowanie wyszukiwań; niedokładne działanie lokalizatora GPS; trudna w obsłudze.

  Kompatybilność: Android, iOS.

  Wartość: $7,99 miesięcznie i $49,99 rocznie.

  ESET Parental control for Android

  Darmowa wersja pozwala kontrolować aplikacje na smartfonie dziecka i czas, jaki spędza ono przy ekranie, ustalać dzienne limity na gry oraz zakaz korzystania z oprogramowania rozrywkowego w godzinach szkolnych. Wersja płatna wspiera ochronę sieci oraz opcję ukierunkowaną na określenie lokalizacji dzieci.

  ESET Parental Control posiada funkcję zbierania danych o aktywności dziecka, które następnie są wysyłane do rodziców. Z kolei dziecko będzie miało dostęp tylko do aplikacji i gier dostosowanych do wieku. Monitorowanie aktywności w sieci chroni dzieci przed nieodpowiednimi zasobami, a blokowanie połączeń internetowych jest przydatne, gdy dzieci mogą przegapić ważne zadania, korzystając z telefonu.

  Wady: aplikacja nie działa bez połączenia z Internetem; zawiesza się na niektórych smartfonach z Androidem; działa tylko na Androidzie.

  Kompatybilność: Android.

  Wartość: $1,99 (59 hrywien) miesięcznie i $20,23 (599 hrywien) rocznie.

  Wybierając odpowiednią aplikację dla swojej rodziny, pamiętaj, aby otwarcie porozmawiać z dzieckiem o tym, dlaczego zdecydowałeś się na dane oprogramowanie. Dzieci nie powinny czuć, że je szpiegujesz lub naruszasz ich osobiste granice!

  Artykuł załadowany: 0.3837 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023