REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Czesław Niemen podczas festiwalu w Opolu, 1975 rok

  Czesław Niemen podczas festiwalu w Opolu, 1975 rok (NAC/arch. G. Rutkowskiej)

  W imielińskim domu kultury będzie można posłuchać najpiękniejszych piosenek Czesława Niemena. Z okazji 15-tej rocznicy śmierci artysty, z własnymi wersjami jego utworów wystąpi Ambitus Trio. O współpracy z Niemenem opowie też jego były gitarzysta, Paweł Brodowski. Od środy dostępne bedą darmowe wejścówki na koncert.

  Na piątkowym koncercie na pewno nie zabraknie tak takich przebojów jak: "Czy mnie jeszcze pamiętasz", "Sen o Warszawie", "Pod papugami", "Dziwny jest ten świat" czy "Wspomnienie". To piosenki z wczesnego etapu kariery Niemena, pełnego melodyjnych i nostalgicznych kompozycji.

  Czesław Niemen miał w swoim repertuarze kompozycje do tekstów najwybitniejszych polskich poetów m.in. Mickiewicza, Tuwima i Asnyka. Swoje wersje tych utworów, w akustycznych aranżacjach i kameralnym wykonaniu, zaprezentuje trójka wybitnych muzyków. Śpiewać i grać na gitarze będzie Radek Świderski, lider grupy Radek Blues Band. Towarzyszyć mu będą: Krzysztof Chromiński na fortepianie i Tomasz Rogalski na saksofonie tenorowym, instrumentach perkusyjnych.

  Niewatpliwą atrakcją wieczoru będą wspomnienia Pawła Brodowskiego, który był basistą w zespole Niemena, Akwarele, a obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika Jazz Forum. 

  - To była przygoda mojego życia. Nasza współpraca zaczęła się, gdy Czesław nie chciał być już jednym z wokalistów, którzy śpiewają z Niebiesko-Czarnymi, tylko chciał występować tak, jak robiło się to na Zachodzie. Ja grałem wówczas w Chochołach i po wspólnej trasie naszych zespołów zdecydowaliśmy się stworzyć Akwarele. Razem z Czesławem nagraliśmy w 1967 roku płytę "Dziwny jest ten świat". W jednym z plebiscytów została ona uznana za dzieło muzyczne ubiegłego wieku. Jestem szczęśliwy, że mogłem w tym uczestniczyć i współpracować z Niemenem, który był niezwykle charyzmatyczną postacią - mówi Paweł Brodowski, który ubarwi występ wieloma ciekawymi historiami i anegdotami. 

  Koncert odbędzie się 8 lutego (piątek) o godz. 18:00 w Domu Kultury SMB „Imielin” przy ul. Dereniowej 6. Tam też od godz. 18:00 w środę, 6 lutego będą do odbioru bezpłatne zaproszenia na koncert.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~lex 1 6 miesięcy temu

   Kocham Czesława od ponad pół wieku. Byłem na Jego dwóch koncertach, w Wołowie z N-C w 1967 r i w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Regularnie odwiedzam grób Mistrza na Powązkach. To jeden z najwybitniejszych Artystów. Okrutnie za Nim tęsknię.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2499 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO