REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  "Dinozaury" nadal nieczynne. Przedłuża się remont najpopularniejszego placu zabaw na Ursynowie. Dzielnica obiecywała, że zakończy się nawet przed terminem, ale na przeszkodzie stanęły ulewne deszcze.

  W połowie czerwca ruszył remont największego i najpopularniejszego placu zabaw dla dzieci. Na Olkówku pojawiły się maszyny wykonawcy. Do 11 sierpnia wymieniona miała zostać wysłużona nawierzchnia "Dinozaurów". Zbliżamy się już do końca wakacji, a dzieci wciąż nie mogą skorzystać z placu.

  - Dobrze, że jest remont, bo to podłoże było już bardzo zniszczone - z dziurami. Ale dlaczego tak długo to trwa? Za bardzo nie ma gdzie pójść z dziećmi, by się pobawić. Nigdzie nie ma takich zabawek, tyrolki czy zjeżdżalni - mówi pani Agata, mama dwójki dzieci, które korzystają z "Parku Jurajskiego".

  Powtarza się również argument o złym wyborze terminu modernizacji. - Nie rozumiem, dlaczego akurat w wakacje? - mówi pani Agnieszka, mieszkanka okolicy.

  Remont nieunikniony

  Remont - zdaniem dzielnicy - był nieunikniony. Nawierzchnia placu zabaw była już tak zużyta, że należało ją wymienić. A wakacje to także dobry okres dla wykonawcy remontu - pogoda powinna sprzyjać, a sporo dzieci wyjeżdża z rodzicami z Warszawy. Teoretycznie zainteresowanie placem zabaw powinno być mniejsze.

  Niestety, remontujący mają pecha. W ostatnim miesiącu sporo padało i grzmiało. Starą nawierzchnię udało się zerwać, ale są probklemy z położeniem nowej. 

  Zmienne, niekorzystne warunki pogodowe (niejednokrotnie temperatura utrzymuje się w ciągu dnia powyżej 30 stopni Celsjusza, na przemian z intensywnymi opadami deszczu) uniemożliwiały nam wykonanie prac w trybie ciągłym, a przede wszystkim całkowicie wykluczają rozpoczęcie prac przy układaniu nawierzchni poliuretanowej

  - napisała firma wykonawcza we wniosku do dzielnicy o przesunięcie terminu zakończenia inwestycji. Budowlańcy zwracają też uwagę, że lepiej poczekać i układać nawierzchnię w dobrych warunkach, bo wystarczy ona na dłużej.

  W 2014 roku dzielnica musiała naprawiać na swój koszt źle ułożoną nawierzchnię placu zabaw przy Lasku Brzozowym. Kładziono ją zimą, bo ówczesne władze Ursynowa spieszyły się, by zdążyć z placem przed wyborami.

  Teraz urząd zgodził się na wydłużenie terminu zakończenia prac do 31 sierpnia właśnie z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe. 

  - Wykonawca wyjaśnia, że ponowne wejście na teren budowy możliwe jest 2 dni po całkowitym zaprzestaniu opadów deszczu - powiedziała Kamila Terpiał, rzeczniczka dzielnicy.

  Dzielnica remontuje plac zabaw w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego na 2021, którego autorką jest radna Magdalena Rogozińska. Prace będą kosztowały prawie 600 tys. złotych, mniej niż zakładano. Firma, która zwyciężyła w przetargu zaproponowała niższą stawkę. Do czasu zakończenia prac i oddania do użytku nowej nawierzchni ratusz zachęca najmłodszych i ich rodziców do korzystania z innych placów zabaw znajdujących się w okolicy: przy Kopie Cwila, w parku Jana Pawła II czy przy ul. Bacewiczówny, po drugiej stronie alei KEN.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ZofiaKazury 1 9 miesięcy temuocena: 67% 

   W pobliżu są 3 place zabaw, bez przesady! Ten remont po 11 latach był naprawdę potrzebny i oby nowa nawierzchnia służyła tak samo długo

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4551 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022