REKLAMAA1-SŁUCHMED--20-02----20-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Zadaszenie miało być przed wakacjami, potem pierwszego września, aż wreszcie pojawiła się kartka, że w... 37 tygodniu 2019 roku. Z dużym opóźnieniem piaskownica na placu zabaw w parku Przy Bażantarni doczekała się zadaszenia. Przez montaż plandeki, maluchy kilka tygodni nie mogły korzystać z przeznaczonych dla nich urządzeń. Według rodziców z pracami można było poczekać do wiosny.

  Lokomotywa, zjeżdżalnie, huśtawki i piaskownica - to wszystko przez wiele dni dzieci mogły oglądać tylko zza metalowego płotu. Część placu zabaw w parku Przy Bażantarni została ogrodzona na czas instalacji zadaszenia nad piaskownicą. Utrudnienia miały się skończyć prawie dwa tygodnie temu. Prace jednak przeciągnęły się, co irytuje rodziców i dzieci.

  - Bardzo nam brakuje tego miejsca, bo synek, bardzo lubi się tam bawić i płacze, że nie może wejść. Czekaliśmy na 1 września aż otworzą, aż teraz pojawiła się kolejna kartka. To jakiś żart. I do tego, że będzie to w 37 tygodniu. To mi się z ciążą kojarzy, a nie z budową - mówi pani Honorata, mama trzyletnigo Dominika.

  Na ogrodzeniu wisi kartka z napisem:

  Uwaga. Budowa zadaszeń na placu zabaw.  Ze wzgledów bezpieczeństwa teren zamknięty. Przewidywany termin otwarcia 37. tydzień 2019. 

  Wydział Infrastruktury Dzielnicy Ursynów

  - Nie chce mi się wierzyć, żeby urzędnik tak napisał, może to zwykły fake news napisany przez kogoś, kto chce ośmieszyć urząd. W przeciwnym wypadku, to bardzo dziwny sposób informowania, mało przejrzysty i zupełnie nieprofesjonalny - mówi pani Małgorzata, która opiekuje się Wiktorią. 

  Wiadomość o tym, że zagrodzony plac zabaw będzie otwarty w 37. tygodniu tego roku zmusiła jednak wiele osób do sprawdzenia w kalendarzu, kiedy to nastąpi. I jak się okazało to... obecny tydzień, trwający od 9 do 15 września.

  Otworzą w piątek trzynastego?

  W urzędzie dzielnicy udało nam się dowiedzieć, że wykonawca dotrzyma terminu oddania do użytku placu zabaw. Jeszcze dziś, w piątek, 13 września, w parku Przy Bażantarni, pojawią się prawcownicy wydziału infrastruktury i ocenią, czy zadaszenie piaskownicy zostało dobrze wykonane. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, natychmiast zniknie ogrodzenie i dzieci będą się mogły tam bawić bez przeszkód.

  Według rodziców zadaszenie powinno być zrobione dużo wcześniej, tak żeby latem, kiedy słońce najbardziej doskwiera dzieciom, mogły się pod nim schronić.

  - Po co teraz to było montować, zaraz zrobi się zimno i dzieciaki nie będą siedzieć w piaskownicy. To już można było poczekać do wiosny i nie zamykać dzieciom całego placyku, na którym sa też inne urządzenia. Dla mnie to szczyt głupoty - oburza się pani Alicja, mama czteroletniej Helenki.

  - Chcieliśmy zrobić zadaszenie jeszcze przed wakacjami, w maju, ale niestety pierwszy wykonawca odstąpił od umowy i trzeba było powtórzyć przetarg - tłumaczy burmistrz Robert Kempa.

  Nie będzie za to powtórki ze sposobu informowania mieszkańców przez dzielnicę o terminach inwestycji.

  - Zostaniemy przy tradycyjnym podawaniu dat. To był jednorazowy sposób wyrażenia terminu - zapewnia Jakub Fiałek z ratusza. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~asd 6 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Ludziom to już nic nie pasuje. Najważniejsze że dziecko nie mogło się pobawić. Teraz gadanie że trzeba było czekać na wiosnę, a gdyby tak było to by się znalazł taki który by narzekał że "miało być zadaszenie, a nie ma". Do nikogo też nie dociera tłumaczenie urzędników - "chcieliśmy zrobić zadaszenie jeszcze przed wakacjami, w maju, ale niestety pierwszy wykonawca odstąpił od umowy i trzeba było powtórzyć przetarg". To wygenerowało opóźnienia. No ale bąbelek się bawił na słońcu. Mają tak duży i ciekawy plac a nic im nie pasuje.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eko-mama 5 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Było drzewo posadzić a nie taki badziew. Równie dobrze mogą bawić się w mieszkaniu, jeśli mają być zawsze pod dachem. Dzieci powinny mieć szansę na trochę słońca, powietrza, swobody. Ludzie powariowali.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~przezorny 4 5 miesięcy temuocena: 67% 

   W pobliżu jest bardzo dużo drzew i cienia, co widać na zdjęciu. A daszek może się dzieciom zwalić na głowę, bo wiatru w tym roku też nie brakuje.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 3 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Na Teutatesa, niebo spadnie nam na głowy!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewka 2 5 miesięcy temuocena: 54% 

   Dzieciom trochę słońca nie zaszkodzi. To bardzo pożyteczna dla zdrowia i kości witamina D.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 1 5 miesięcy temuocena: 45% 

   Plus bardzo zdrowe promeniowanie UV, a do tego super miły gorąc i tartan z pieca. Dziecko ma głowę na wysokości powiedzmy 80-100 cm, reszta ciała niżej. Na tej wysokości jest nawet do 50 stopni, bo słońce ogrzewa tartan, piach w piaskownicy zmienia się w pył. Cień jest bardzo potrzebny, szczególnie w takie upały, jak teraz często mamy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3784 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020