REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2019, 07:17 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Już w miniony weekend place zabaw przeżyły prawdziwe oblężenie, a z każdym dniem chętnych do zabawy będzie przybywało. Dlatego ruszają prace mające przygotować place na sezon letni. W ruch pójdą grabie, a każdy element ma przejść przegląd.

  Place zabaw dają dzieciom mnóstwo radości, ale aby wyjście na dwór było udane, muszą być czyste, a przede wszystkim bezpieczne. Przeglądy techniczne, codzienne kontrole, wymiana piasku i dbanie o zieleń, to tylko niektóre z czynności, które czekają blisko 20 placów na Ursynowie.

  Planowane prace dotyczą terenów rekreacyjnych: „Olkówek” przy ul. Puszczyka, przy ul. Bacewiczówny dla dzieci starszych i młodszych; przy ul. Cybisa; w parku im. Jana Pawła II przy ul. Romera; w parku im. Romana Kozłowskiego przy Kopie Cwila; w parku „Lasek Brzozowy” – duży i mały plac, w parku Przy Bażantarni – obydwa place, linarium i trampolina; w parku Moczydełko; przy ul. Pala Telekiego; przy ul. Kajakowej; przy ul. Gandhi; przy ul. Kórnickiej; trampolina przy ul. Szolca-Rogozińskiego oraz przy ul. Kazury i ul. Wasilkowskiego1a/Warchałowskiego.

  Firma Oskarbud, która wygrała przetarg na opiekę nad tymi terenami, po podpisaniu umowy będzie musiała przeprowadzać codzienne przeglądy techniczne placów zabaw, zarówno pod kątem ich wyposażenia, jak i roślinności.

  Raz na trzy miesiące przeprowadzany będzie przegląd funkcjonalności i stabilności sprzętu, głównie pod kątem jego zużycia. Raz w sezonie zostanie wymieniany lub wyczyszczony piasek w piaskownicach i na polach piaskowych.

  Prace remontowe i konserwacyjne, które ma wykonywać firma, będą obejmowały naprawę i konserwację sprzętów, ogrodzeń i małej architektury oraz konserwację nawierzchni, co w szczególności przyda się w „Dinoparku” przy ul. Puszczyka.

  Pod opiekę fachowców trafi też roślinność na placach zabaw. Mają oni zadbać m.in. o wygląd trawników, drzew i krzewów, a także o zbieranie i wywóz śmieci cztery razy w tygodniu, zamiatanie nawierzchni utwardzonych raz w tygodniu, a syntetycznych trzy razy w tygodniu – bez użycia dmuchaw.

  Koszt prac wyceniony został przez wykonawcę na niecałe 132 tysiące złotych. W tym roku, dodatkowo, dzięki projektowi z budżetu partycypacyjnego, modernizację przejdą place zabaw na Kabatach. Nowe oblicze zyskają też dwa place przy Szkole Podstawowej nr 16 przy Wilczym Dole, plac przy Kopcińskiego oraz przy przedszkolach: na Wokalnej, Warchałowskiego, Teligi, Dembowskiego i Telekiego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Levis 1 2 miesiące temuocena: 33% 

   Firma Oskarbud w ubiegłym roku też prowadziła prace na plecach zabaw. Wchodzili na place bez jakiejkolwiek informacji, a dzieciaki, które chciały wejść, wywalali z terenu. Czuli się jak u siebie, pracownik jarał szluga na terenie placu, nie pofatygował się nawet, żeby wyjść za bramkę. Stąd wiem, że ta firma, bo wybrałem się porozmawiać z państwem po tym, jak młody wrócił zapłakany, że ktoś go wyrzucił z placu. Dopiero po rozmowie z pracownikami wywiesili kartkę, że plac zabaw nieczynny.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2696 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO