REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Plac zabaw w Powsinie ma zostać otwarty

  Plac zabaw w Powsinie ma zostać otwarty (Park Kultury w Powsinie)

  Po prawie trzech miesiącach znów będzie można popływać w basenie. Ursynowskie pływalnie publiczne pełną parą przygotowują się do wielkiego otwarcia w sobotę, 6 czerwca. Za to jutro nie zostaną otwarte dzielnicowe siłownie plenerowe i place zabaw. Otwiera się tylko plac w Parku Kultury w Powsinie. 

  Wszystko co najważniejsze już jest - bezpieczna, przebadana woda i pracownicy gotowi do pracy. Jeszcze tylko kilka zmian, jakie wymuszają przepisy epidemiczne, i będzie można bezpiecznie pływać w ursynowskich basenach.

  Wszystkie pływalnie w dzielnicy, zarówno należące do Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji jak i te prywatne, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zostały zamknięte 12 marca. Teraz w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki ponownie będą otwarte. Stanie się to 6 czerwca. 

  - Najmniejszym problemem jest woda, która została przebadana. Jest czysta, filtrowana i do tego jeszcze chlorowana, a przez to bezpieczna. Większym wyzwaniem są szatnie, korytarze i łazienki. Pracujemy obecnie nad takimi rozwiązaniami, które pozwolą na zachowanie wymaganego dwumetrowego dystansu między osobami. Za kilka dni ogłosimy wszystkie zmiany, które będą obowiązkowe na naszych pływalniach - mówi wicedyrektor UCSiR Piotr Kondratowicz.

  Wiadomo już, że w szatniach będzie można korzystać tylko ze skrajnych szafek. Zamknięte będą wypożyczalnie sprzętu pływackiego, dlatego np. czepki, okulary, płetwy, deski czy makaron do pływania trzeba będzie mieć swoje. Przed wejściem wszystko będzie trzeba zdezynfekować.

  Karnety zachowują ważność

  Nie jest jeszcze pewne ile osób w tym samym czasie będzie mogło przebywać w pływalniach, na pewno mniej niż dotychczasowych 6 na jeden tor. UCSiR chce też w jak najszybszym czasie wprowadzić rezerwację wejściówek telefonicznie i online, aby ograniczyć czas przebywania na pływalni i nie dopuścić do gromadzenia się osób w kolejkach do kasy.

  - Za kilka dni będziemy mieli komplet wszystkich nowych zasad, ale już teraz możemy zapewnić, że jesteśmy przygotowani do bezpiecznego otwarcia naszych basenów - zapowiada Piotr Kondratowicz. 

  Wszystkie karnety, które z powodu epidemii nie mogły zostać wykorzystane zachowają swoją ważność, będzie można wejść na nie na basen już od 6 czerwca. Wówczas otwarte zostaną też siłownie i kluby fitness w UCSiR.

  Co z placami zabaw i siłowniami plenerowymi?

  Z kolei już jutra - od soboty, 30 maja - rząd pozwolił na otwarcie placów zabaw i siłowni plenerowych. Ale jak dowiadujemy się w ratuszu, jest mało prawdopodobne, aby dało się to zrobić tego dnia, ponieważ w projekcie rozporządzenia rządu nie ma żadnych odniesień do placów zabaw i siłowni plenerowych.

  - A co za tym idzie nie ma też żadnych wytycznych, mówiących o środkach bezpieczeństwa, jakie trzeba w tych miejscach wprowadzić - mówi burmistrz Robert Kempa. Bez tych wytycznych dzielnica nie zdecyduje się na ich otwarcie.

  - Jest piątek godzina 16:00 – póki co stosowne rozporządzenie rządu nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Brak jest też wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego co do zasad i reżimu sanitarnego, w jakim powinno nastąpić otwarcie tych obiektów. Ile osób na raz może z nich korzystać? Czy muszą być w maseczkach? Jak często urządzenia mają być dezynfekowane? Czy mają być na ich terenie dozowniki z płynem odkażającym? Jest piątek godzina 16.00, a my odpowiedzi na te pytania nie znamy - dopowiada Bartosz Dominiak, wiceburmistrz dzielnicy. 

  Otwarcie placów zabaw i siłowni znajdujących się w zarządzie dzielnicy Ursynów zostanie odroczone prawdopodobnie do następnego weekendu.

  W praktyce wiele siłowni plenerowych mieszkańcy sami sobie "otworzyli". W całej dzielnicy widać pozrywane zabezpieczenia foliowe i osoby ćwiczące na urządzeniach, pomimo formalnego zamknięcia siłowni.

  Swój plac zabaw - pod warunkiem opublikowania rozporządzenia rządowego, którego wciąż nie ma - otworzy w sobotę Park Kultury w Powsinie. Podobnie jak siłownię na polanie, obok stolików szachowych. Park przypomina o konieczności zachowania dwumetrowego odstępu od innych oraz dezynfekcji rąk. Płyny do dezynfekcji zostaną umieszczone przy wejściach na plac zabaw i siłownię.

  AKTUALIZACJA: W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie ministra zdrowia - opublikowano je o godz. 23:30, na pół godziny przed wejściem w życie. Dzielnica otworzyła dziś place zabaw na Olkówku ("Dinozaury") oraz w parku Przy Bażantarni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 12 miesiąc temuocena: 42% 

   Bidulek Burmistrz za rączkę chce być prowadzony, hi, hi. To kamuflaż stachanowca dywersji. Czerwoną falę zapalił samodzielnie, hi, hi, ostatnio zasłupkował/zatrawnikował setki miejsc przed przychodniami, sklepami, szkołami, zamkną parę ulic też samodzielnie, hi, hi. Wytyczne, hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 11 miesiąc temuocena: 79% 

   Bardzo dziwna decyzja, świadczącą o niezbyt dużym pojęciu o zagrożeniu rozprzestrzenianiem się zakażeń na pływalniach, szczególnie tych krytych. Chlorowanie nie rozwiązuje wszystkich zagrożeń na samej pływalni, a poza tym jeszcze gorzej w szatniach, przebieralniach. O wiele bezpieczniejsze jest korzystanie z placów zabaw czy siłowni plenerowych, gdzie wystarczy zachowaniu podstawowej higieny.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 10 miesiąc temuocena: 74% 

   Jak rząd uwalnia samodzielne myślenie i działania, to samorządy Trzaskowskiego mają problem. Gardłować jest łatwo, a jak przychodzi do wykazania się działaniem, to jest problem. Okazuje się, że są ciągle potrzebne wytyczne. Bo nikt z tych "bazarowych" mądrali nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności. Tacy są z nich fachowcy od siedmiu boleści. Mogą zwrócić się o pomoc np. do pani Górniak czy pana Brzozowskiego, przecież oni wiedzą , że żadnego wirusa niema, a jest to tylko coroczny wirus grypy. Więc za ich radą nie róbcie nic i czekajcie na swoją kolej do ...... . A tu proszę sobie dopowiedzieć do czego ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 9 miesiąc temuocena: 80% 

   Rzecz w tym, że znoszenie niektórych obostrzeń (otwieranie szkół i galerii handlowych, teraz brak limitów w kościołach) jest co najmniej ryzykowne, więc nic dziwnego, że samorządy chcą się zabezpieczyć. Przecież w razie skoku zakażeń rząd stwierdzi, że on tylko pozwolił na otwarcie niektórych przybytków (nie kazał) i że winne są niekompetentne władze miasta. Będzie podobnie jak z Dudą, który w Garwolinie wypalił do jednego z uczestników spotkania: trzynastą emeryturę ma pan ode mnie i rządu, a podwyżkę za wywóz śmieci - od miasta (rozumiem, że ustawę podpisał Duch Święty).

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~biegam w lesie 8 miesiąc temuocena: 62% 

   Od samego poczatku caly ten wirus to jakas komedia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 7 miesiąc temuocena: 63% 

   Kaczor nie lubi żeby dzieciaki się bawiły. No to co? Kościoły za to otwarte. Nie zapomnijcie się przeżegnać na mokro tylko drodzy rodacy :D

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stasiu 6 miesiąc temuocena: 67% 

   Nie ma to jak wytrzeć sobie tyłek "brakiem rozporządzenia". Ludzie sobie już sami otworzą. Regulacje dot. wejścia na plac zabaw, dżizas, opanujcie się.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Jeżeli w piątek o 16.00 nie ma jeszcze opublikowanego w Dzienniku Ustaw rozporządzenia, które pan premier zapowiedział we wtorek czy w środę, zaznaczając, że wejdzie ono w życie od soboty, to chyba jednak jest jakiś problem? Konferencja prasowa pana premiera nie jest jeszcze póki co źródłem prawa. A że ludzie sami sobie w końcu plac zabaw czy siłownię plenerową "otworzą" - to już inna sprawa.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~T 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Co madrego rzad dls dzieci na placu moze wymyslec? Zobaczymy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kitus 3 miesiąc temuocena: 67% 

   Opcji jest wiele. Dozorca pilnujacy by za dużo osob nie było? Obowiazkowa dezynfekcja zabawek po kazdym dziecku? Tak zrobią zeby nikt nie otworzyl a wine zrzuca na samorządy. Wystarczy popatrzec na debilne wytyczne gis dla przedszkoli. Inna sprawa- rozporzadzenie po prostu uchyla zakaz korzystania z placów a Warszawa musi domagac się dodatkowych wytycznych zamiast zdjąć kłódki z furtek.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karola 2 miesiąc temuocena: 86% 

   Na plac zabaw to wytyczne potrzebne. Jakos ławki zagrożenia nie stanowia ale zabawki już tak. Teraz to dzieci mają przerąbane.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koko 1 miesiąc temuocena: 90% 

   Podobnie jest w przedszkolach

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3233 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO