REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Remont jeszcze oficjalnie trwa, ale ulice Płaskowickiej i Braci Wagów mają już nowy asfalt. Poprawę wadliwej nawierzchni zleciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy przy okazji zostawili kilka pułapek na kierowców.

  W piątek po południu - chociaż miało to nastąpić wieczorem - drogowcy przystąpili do prac nad wymianą nawierzchni na ul. Płaskowickiej, na odcinku od straży pożarnej do ul. Gandhi. Rozpoczęli od skuwania asfaltu. Podobny los spotkał niewielki odcinek ul. Braci Wagów przy wylocie na ul. Płaskowickiej.

  Obie ulice były w dobrym stanie. Jednak - jak przekonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - wykonane w ramach budowy tunelu POW odcinki nie spełniały wymagań jakościowych. Dlatego też zleciła wymianę nawierzchni w ramach gwarancji.

  Już dzień po rozpoczęciu prac na obu ulicach nie ma śladu po drogowcach i ich maszynach. Można za to podziwiać nową warstwę asfaltu. Nie można natomiast jeszcze po niej jeździć. Oba odcinki nadal są wyłączone z ruchu. Prawdopodobnie asfalt musi odstać swoje. Poza tym brakuje linii wyznaczających pasy. Z tego powodu kierowcy nadal muszą korzystać z objazdów. I tutaj pojawiają się kłopoty.

  Jak remont, to i bałagan

  Drogowcy zamknęli remontowany odcinek ul. Płaskowickiej dopiero od remizy. Chociaż na zjeździe z ronda na skrzyżowaniu z Pileckiego są barierki, to jednak poprzewracane. Niewielu kierowców zwraca też uwagę na stojący obok znak. Wielu natomiast zjeżdża w stronę ul. Gandhi i za chwilę musi zawracać przy wyjeździe z remizy. 

  Podobnie sytuacja wygląda na odciętej na czas remontu od Płaskowickiej ul. Polskie Drogi. Tam również barierki są wywrócone. Przed wjazdem na dopiero co wyremontowaną drogę kierowców powstrzymuje jednak taśma.

  Podobne pułapki można spotkać przy ul. Braci Wagów. Ze względu na remont ulica została odcięta od ul. Płaskowickiej. Wyłączona została także sama Płaskowickiej od ronda na skrzyżowaniu z Dereniową i Stryjeńskich w stronę al. KEN. Chociaż nie do końca. O ile na zjeździe z ronda jest ustawiona barierka, tak kierowcy wyjeżdżający z enklawy przy ul. Warchałowskiego bez problemu skręcą w lewo.

  Znaki to tylko sugestia?

  Przy Braci Wagów także wywróconych jest mnóstwo barierek. Jednak te ze znakami i powstrzymujące kierowców przed skrętem w ulicę z Płaskowickiej już nie. Mimo tego co chwila świeżo wyremontowanym odcinkiem przejeżdżają samochody.

  Prace nad obiema ulicami mają zakończyć się w poniedziałek do 6 rano. Może do tego czasu drogowcy poprawią oznaczenia. Natomiast kierowcy powinni korzystać z objazdów. Dla remontowanej Płaskowickiej wyznaczono Pileckiego i Gandhi. Dla Polskie Drogi ulicami Alternatywy lub Gandhi. Natomiast dla Braci Wagów przez Belgradzką i dalej przez al. KEN lub ul. Stryjeńskich. 

  O trwających remontach powinni także pamiętać pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 185 - tylko w kierunku CH Ursynów - jeżdżą ulicami Pileckiego i Gandhi. Natomiast 503 - tylko w kierunku Natolin Płn. - ul. Gandhi.

  ZOBACZ: Płaskowickiej i Braci Wagów po remoncie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~obserwator 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Barierki powywracala wieczorna wichura. Znaki poziome i pionowe przed skrzyżowaniem mialy pozaklejane strzałki kierunkowe. Ponadto na wjazdach były stosowne znaki pionowe. A jak ktoś nie rozumie oznakowania to mógł mieć sytuację w postaci zatrzymania przez Policję. Widziałem wczoraj jak za kimś wjechałi na sygnale na zamknięty odcinek drogi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.3816 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022