REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ruszyła 23. edycja najpopularniejszych zawodów pływackich w Warszawie. Aż 189 zawodników - od przedszkolaków po seniorów - ścigało się na pływalni UCSIR podczas Grand Prix Ursynowa w Pływaniu.

  Rywalizacja, pasja, doskonalenie umiejętności pływackich, a przede wszystkim dobra zabawa! To królowało dziś na basenie Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  - To jedna z najfajniejszych naszych imprez. 23 lata temu wzięło w niej udział kilkanaście osób, a dziś aż 189. Pływanie świetnie doskonali ducha i ciało, ale też integruje rodziny. Dlatego to wspaniała impreza - mówi Anita Nasierowska, dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Na dystansie 25 metrów (jedna długość basenu) startowali najmłodsi, którzy mieli też najwięcej radości z udziału w zawodach. Dla wielu z nich były to pierwsze konkurencje w życiu. Jak zawsze na ursynowskim Grand Prix zjawiło się wielu seniorów.

  - To jest fantastyczna sprawa! Poprawa kondycji murowana, a patrzeć jak dzieci - młodsze i starsze - doskonale się bawią to czysta przyjemność - mówią nam starsi zawodnicy.

  Zawody podzielone były na kategorie wiekowe. Do pokonania było 25 albo 50 metrów stylem dowolnym, a po raz drugi - w związku z dużym zainteresowaniem szkółek pływackich - rywalizowano też w kategoriach zawodniczych.

  Młodych pływaków obserwował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który jest częstym gościem ursynowskiej pływalni, bo jego syn Staś bierze udział w Grand Prix Ursynowa.

  - Zależy nam, aby mobilizować dzieciaki, aby aktywnie uprawiały sport i trenowały coraz ostrzej. Mam nadzieję, że takie zawody zachęcą wszystkich do pływania - powiedział Trzaskowski. 

  Dyplomy dla najlepszych wręczał wiceburmistrz Ursynowa Piotr Zalewski. - Cieszę się, że są tu dzieci. Zależy mi by nasi mali sportowcy zaczynali rywalizację, ale również się cieszę, że są tu starsze osoby - cały czas aktywne. To świadczy o tym, że nasi mieszkańcy poświęcają sportowi i dbaniu o swoje zdrowie dużo czasu, a to jest nasz cel - mówił.

  Kolejny mityng Grand Prix już 16 lutego. Zapisywać się można w Arenie Ursynów (Dział Organizacji Imprez UCSiR, pokój 122) lub mailowo: imprezy@ucsir.pl. Więcej informacji na temat zapisów na stronie Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3356 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020