REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Czym jest błonnik, gdzie jest go najwięcej i czy zawsze służy zdrowiu? Na te pytania padną odpowiedzi podczas kolejnego wykładu Wszechnicy Żywieniowej, którą organizuje SGGW. Spotkanie z naukowcami zajmującymi się odżywianiem już dziś.

  "Błonnik pokarmowy a zdrowie człowieka" - SGGW zaprasza wszystkich, którzy interesują się zdrowym odżywianiem na ciekawy wykład. To równiez okazja do dyskusji, zadawania pytań i indywidualnych rozmów z wykładowcami.

  - Wiele osób nie wie, że w skład błonnika wchodzi wiele związków, które mają różne właściwości. Będzie można się dowiedzieć, jak są one ważne dla naszego organizmu, jak wpływają na nasze narządy. Wykładowcy opowiedzą jaką rolę pełni błonnik w procesie odchudzania oraz jak istotny jest m. in. w leczeniu cukrzycy. Ale nadmiar błonnika może być też niebezpieczny, bo utrudnia wchłanianie witamin i minerałów - mówi Hanna Wysocka z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, pomysłodawczyni spotkań.

  Będzie to pierwszy wykład poświęcony błonnikowi (kolejny w maju), który spożyty z warzywami czy owocami nie działa identycznie jak ten dostarczony z przetworami zbożowymi. Co więcej, jego działanie różni się nawet w zależności od gatunku zboża.

  Wstęp na wykład Wszechnicy Żywieniowej jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 17:15 w SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159c, na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji (zielony budynek, nr 32), w auli II. Wykład dr. hab. Jarosławy Rutkowskiej, dr. inż. Joanny Myszkowskiej-Ryciak będzie też transmitowany na kanale Wszechnicy Żywieniowej na kanale YouTube.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2639 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO