REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Strażacy z Ursynowa włączyli się w akcję "Twój miś może zostać ratownikiem". Zbierają pluszowe maskotki, by później rozdawać je dzieciom poszkodowanym w pożarach i wypadkach. 

  Kampania z misiami w roli specjalnych ratowników ma pomagać dzieciom, które doświadczyły dramatycznych zdarzeń takich jak pożary i wypadki. Pluszowe zabawki minimalizują stres, odbudowują poczucie bezpieczeństwa i przywracają uśmiech. Najważniejsze jest jednak to, że w momencie traumatycznego wydarzenia pluszaki odwracają uwagę dzieci od drastycznych scen. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem - sztab misiowych ratowników rośnie bardzo szybko.

  - Kampania jest bardzo popularna, dostajemy paczki nawet od Polaków z Wielkiej Brytanii. Jeśli chcemy pomóc, wystarczy przynieść maskotkę do jakiejkolwiek jednostki - mówi st. kpt. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej.

  Warto pamiętać, że mile widziane są właśnie misie. Nie przynośmy kaczek, piesków i dinozaurów - te się zwyczajnie nie przydadzą. Akcja zakłada konkretny plan działania, a głównym bohateram scenariusza jest właśnie miś-ratownik.

  - Najpierw zbieramy misie, później chcemy je oznakować napisem "miś ratownik" i wtedy będziemy rozdawać. Pluszowi ratownicy będą jeździć za przednimi szybami samochodów strażackich, nie mogą więc być zbyt duże - dodaje st. kpt. Karol Kierzkowski.

  Po zakończeniu zbiórki misie przejdą jeszcze weryfikację przydatności - na podstawie rozmów z psychologami wytypowani zostaną pluszowi ratownicy dla najmłodszych. Odrzucone maskotki również znajdą zastosowanie, zostaną rozdane np. w schroniskach dla zwierząt.

  Zbiórka pluszaków potrwa do 31 stycznia. Mieszkańcy Ursynowa mogą zostawiać misie w jednostce straży pożarnej przy ul. Płaskowickiej 40. Mogą być nowe albo używane, ale koniecznie w dobrym stanie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.116 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018