REKLAMAA1 SanGiovanni 01.11.2021 - 30.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 października 2021, 12:59

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jeśli jesteś zwolennikiem soczewek kontaktowych z pewnością wiesz, jak ważne jest zachowanie higieny produktu, by w ten sposób przedłużyć jego żywotność. Niezbędny tutaj staje się płyn do soczewek, który - w pewnych sytuacjach - możemy także zastąpić nieco innymi sposobami czyszczenia. Pewne jest jednak to, że pielęgnacja produktu wielorazowego użytku jest zdecydowanie niezbędna, by zachować swój wzrok w odpowiednim stanie. Na co jednak zwracać uwagę, kupując płyn do soczewek? Czy są konkretne właściwości, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem!

  Płyn do soczewek - czym jest?

  Tak jak wspomnieliśmy powyżej, aby zachować jak najdłuższą, rekomendowaną przez producenta żywotność soczewek kontaktowych, niezbędne jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której produkt zachowa swój wyjściowy stan. Elementem codzienności, który zdecydowanie ułatwia ten aspekt, stają się płyny do soczewek odpowiedzialne za usuwanie zabrudzeń czy zanieczyszczeń z powierzchni produktu. Dzięki płynowi pielęgnacyjnemu możemy wyczyścić soczewki, usunąć z nich zabrudzenia powstałe w czasie użytkowania, w tym naturalnie pojawiające się osady białkowe.

  Jak wybrać płyn do soczewek?

  Biorąc pod uwagę wciąż rozwijający się rynek, a co za tym idzie, mnogość produktów pielęgnacyjnych pojawiających się na półkach sklepowych, nie dziwi nas pojawiające się pytanie, jak wybrać płyn do soczewek? Warto jednak widzieć w tym zaletę, przede wszystkim taką, że dzięki różnorodności produktów każdy użytkownik soczewek ma możliwość znalezienia płynu, który będzie całkowicie odpowiadał jego potrzebom. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje płynów do soczewek – wielofunkcyjne oraz oksydacyjne. Te pierwsze są wybierane zdecydowanie najchętniej, ponieważ są najwygodniejszym rozwiązaniem – jeden preparat może tutaj spełniać kilka zadań jednocześnie. Należą do nich zatem nie tylko czyszczenie produktu i usuwanie zanieczyszczeń, ale też płukanie, dezynfekcja, nawilżanie czy odpowiednie przechowywanie soczewek. Kupując jeden płyn wielofunkcyjny, otrzymujemy w cenie możliwość kompleksowej pielęgnacji naszego produktu bez konieczności wydawania pieniędzy na dodatkowe środki czyszczące. W przypadku płynów oksydacyjnych natomiast możemy spodziewać się działania opartego na roztworze nadtlenku wodoru, znanego z popularnej nazwy jako woda utleniona. Sprawdzą się przede wszystkim do usuwania zanieczyszczeń oraz dezynfekcji – nie posiadają konserwantów, dlatego są lubiane przez alergików czy osób, których oczy są wyjątkowo wrażliwe.

  Sposoby na zastąpienie płynu do soczewek

  Są sytuacje, w których możemy nie mieć dostępu do profesjonalnych środków czyszczących nasze szkła – może  to być nawet zwykłe zapominalstwo i brak płynu w domu. Co wtedy? Czy jesteśmy skazani na wyrzucenie soczewek i założenie nowej pary? Absolutnie nie. Czym zastąpić płyn do soczewek? Najlepsze okazują się domowe sposoby. Wśród nich warto wymienić wodę niegazowaną, która pozwoli na czasowe przechowywanie soczewek. Ważne jest jednak to, by nigdy nie używać bieżącej wody z kranu, a stawiać na tę butelkowaną. Dodatkowym sposobem jest sól fizjologiczna, która może w razie konieczności służyć jako sposób na nawilżenie soczewek, aczkolwiek do skutecznego usuwania zabrudzeń nie nadaje się. Jednak pozwoli nam na zachowanie odpowiedniego stopnia wilgotności, co bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania.

  Cały czas jednak trzeba mieć na uwadze, że są to rozwiązania możliwe do zastosowania w sytuacjach wyjątkowych, jednorazowych. Nie dają one odpowiedniego poziomu nawilżenia soczewki, nie pozwolą także odpowiednio jej oczyścić. Może więc lepiej posiadać po prosu zapasową buteleczkę płynu do soczewek?

  Artykuł załadowany: 0.3684 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021