REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Trwają zapisy do największej i najpopularniejszej imprezy pływackiej dla amatorów w Warszawie. W pływalni na Hirszfelda w tym roku odbędzie się 21. edycja Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. 

  Ta impreza to fenomen. W ubiegłorocznej jubileuszowej edycji wzięło udział ponad trzystu zawodników - od kilkulatków po 90-latków. 

  - Od lat ta impreza tak się rozrasta, że nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim możliwości uczestniczenia - mówi Anita Nasierowska, dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, organizator zawodów. W pierwszej edycji wzięło udział około 20 zawodników, w ostatnich latach na każdym z 6 mityngów pojawia się nawet 250 osób.

  Grand Prix Ursynowa to zawody dla wszystkich. Zawodnicy startują w swoich kategoriach wiekowych i mają do pokonania 25 lub 50 metrów stylem dowolnym. Zwycięzcy dostają puchary oraz wartościowe nagrody a wszyscy - dyplomy uczestnictwa. Ale nie wygrywanie jest najważniejsze - liczy się dobra zabawa i przyjaźnie. Nie jedna zawiązała się na basenie przy Hirszfelda.

  - W 2009 roku miałam niedyspozycję kręgosłupa i groziła mi operacja. Zapytałam lekarzy co w zamian? A oni odpowiedzieli, że uprawianie sportu i rehabilitacja. Więc... jestem! W wieku 74 lat sport ratuje zdrowie i życie. Zawiązują się przyjaźnie z koleżankami, które mnie odmładzają! - mówi Anna Zielińska.

  Z pływania i uczestnictwa w swoich często pierwszych zawodach mnóstwo satysfakcji i radości mają maluchy. W ubiegłorocznej edycji startowały już 4- i 5-latki. To na Hirszfelda rodzą się przyszłe talenty pływackie.

  - Miałam kilka miesięcy, gdy zaczęłam pływać a w zawodach startuję od czasu gdy miałam 8 lat. Dwa razy zdobyłam pierwsze miejsce, a raz 5-te. Dziś chodzę do gimnazjum pływackiego - mówi Maja, zwyciężczyni jednego z mityngów w kategorii kobiet 11-12 lat na 50 metrów w stylu dowolnym.

  Można już zapisywać się na pierwszy mityng tegorocznej edycji Grand Prix. Można to zrobić do 19 stycznia do godz. 12:00 lub do wyczerpania limitu miejsc:

  • osobiście w Dziale Organizacji Imprez - pokój 102, Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, w dni powszednie w godzinach 8:00 – 15:00. Wpisowe płatne w kasie hali Arena Ursynów
  • drogą mailową na adres imprezy@ucsir.pl

  Regulamin imprezy zawierający więcej szczegółów znajduje się tutaj (plik PDF)

  VIDEO: START XX EDYCJI GRAND PRIX URSYNOWA W PŁYWANIU

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1171 sekundy
  REKLAMA