REKLAMAA1-DZIELNICA-BO-02-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 maja 2019, 09:44 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Prawie 200 akwariów, tysiące wodnych stworzeń, a wśród nich prawdziwe oryginały! To wszystko będzie można obejrzeć bezpłatnie podczas największej wystawy akwarystycznej w Polsce, która odbędzie się w najbliższy weekend na terenie SGGW.

  Po raz siódmy, podczas Międzynarodowych Dni Akwarystyki, wystawcy z całego świata zaprezentują swoje zbiorniki wodne. Nie zabraknie egzotycznych okazów, oryginalnych aranżacji i najnowszych trendów.

  Ryby, raki i ślimaki

  Międzynarodowe Dni Akwarystyki to jedno z kluczowych wydarzeń akwarystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, które każdego roku odbywa się w trakcie Dni SGGW na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW. Z roku na rok przybywa zarówno wystawców, jak i odwiedzających. Targi odwiedzają profesjonaliści i amatorzy, nie brakuje też rodzin z dziećmi, które są oczarowane różnorodnością ryb i innych wodnych stworzeń.

  Wystawa jest podzielona na sektory tematyczne. Można będzie oglądać akwaria w stylu naturalnym, akwaria biotopowe, ozdobne, z krewetkami i rakami. Nie zabraknie również akwarystyki morskiej. Wszystkie zbiorniki biorą udział w konkursie na Najciekawsze Akwarium Międzynarodowych Dni Akwarystyki 2019, natomiast ich mieszkańcy – w konkursie na najbardziej inspirujące zwierzę wystawy oraz największego „potwora”, czyli monster fish.

  Zwiedzający będą mogli podziwiać także okazy na Wystawie Raków Ozdobnych. - Gościmy hodowcę raków z Tajlandii, pokażemy kilka odmian barwnych raków po raz pierwszy w Europie - po raz pierwszy na świecie pokazany zostanie rak o różowym ubarwieniu całego pancerza – zapowiadają organizatorzy.

  W tym roku wśród atrakcji nie zabraknie Mistrzostw Krewetek Ozdobnych – do konkursu stanie ponad 100 zbiorników, co jest rekordem Polski, w tym 20 zbiorników wystawiają hodowcy z Tajwanu.

  To nie wszystko!

  Podczas trwania targów odbędzie się VI Warszawska Konferencja Akwarystyczna – międzynarodowa konferencja naukowa, w ramach której przewidziano wystąpienia polskich i zagranicznych naukowców oraz specjalistów z zakresu szeroko pojętej ichtiobiologii i akwarystyki.

  Ciekawym wydarzeniem będzie także konkurs tworzenia na żywo podwodnych aranżacji z motywem kamieni. Tego typu zawody będą organizowane po raz pierwszy w  Polsce, urządzonych zostanie 10 akwariów. Będzie również możliwość poznania najnowszego trendu – tworzenia paludariów - polegającego na łączeniu akwarystyki i terrarystyki, co daje w efekcie zbiorniki "pół na pół".

  Międzynarodowe Dni Akwarystyki odbędą się w dniach 18-19 maja w godz. 10:00 - 16:00, na terenie kampusu SGGW (ul. Ciszewskiego 8, budynek 23). Wstęp jest bezpłatny.

  W GALERII ZDJĘCIA Z UBIEGŁOROCZNYCH DNI AKWARYSTYKI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 109

  • 84
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2727 sekundy
  REKLAMAA2-NATPOLL--12-12-2019----11-01-2020